Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Jilemnice, Masarykova městská nemocnice Jilemnice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Masarykova městská nemocnice Jilemnice
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Metyšova 465
Www stránky: www.nemjil.cz
E-mail: porodnice@nemjil.cz
Primář: MUDr. Zdeněk Vocásek
Předporodní příprava: Eva Zuzánková, vrchní sestra
Telefon: 481 551 281
E-mail: eva.zuzankova@nemjil.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Kursy přípravy k porodu vede zkušená porodní asistentka, paní  Hana Pohořelá a obsahují obecnou teoretickou přípravu na porod, videoukázky porodů a prohlídku porodnice a porodního sálu.

Nabízíme také cvičení pro těhotné a aquagymnastiku (taktéž pod vedením paní H. Pohořelé).

Jak se u nás rodí?

Máme 3 porodní boxy s vanou a samostatným sociálním zařízením.

Rodíme co možná nejvíce dle přání ženy, pokud to zdravotní stav její a plodu dovolují.

Pro první dobu porodní nabízíme řadu relaxačních pomůcek – balony, žíněnky, ribstole, vana.
Během porodu je maminka pod dohledem porodní asistentky, vlastní porod vede lékař.
Nepřetržitě je k dispozici pediatr.
Zdarma poskytujeme spinální a  epidurální analgezii, dostupné 24 hod. denně.
Umíme zacházet s porodními plány.

Fyziologický novorozenec je ošetřen na porodním sále a může buď s maminkou hned zůstat, nebo může po dobu, než si maminka odpočine, zůstat v péči sestřiček na novorozeneckém boxu. Vždy se ale snažíme přiložit do 2 hodin po porodu.

Jak probíhá poporodní péče a péče o dítě?

Po porodu žena zůstává 2 hodiny na porodním sále a poté je převezena na oddělení šestinedělí, kde zůstává cca 4 dny, po císařském řezu cca týden.

Péče o dítě probíhá vždy po domluvě s matkou. Jilemnická porodnice umožňuje jak systém úplného rooming-in (kdy je dítě s matkou 24 hodin denně) nebo částečného, kdy, na přání maminky, přebírají péči o novorozence dětské sestry (např. přes noc).
Po dobu pobytu v porodníci je novorozenec pod dohledem pediatra, dětské sestry jsou mamince nápomocny co se týká péče o dítě – koupání, kojení.

Naše oddělení nabízí pokoje standardní – dvoulůžkové a nadstandardní – jednolůžkové.
Vybavení standardních pokojů – sociální zařízení je společné pro dva pokoje, v předsínce každého pokoje má maminka k dispozici šatní skříň na osobní věci, skříňku na věci pro miminko, vaničku s odkládací plochou na koupání miminka, umyvadlo, v pokoji je přebalovací pult.
Dětské prádlo, stejně tak jako jednorázové pleny a vložky nemocnice maminkám poskytuje.

Návštěvy probíhají, s ohledem na soukromí ostatních maminek, v návštěvní místnosti, a to víceméně bez omezení. (Návštěvy na pokoji jsou povoleny pouze u maminek ležících.)

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Otec (nebo jiná doprovázející osoba) u porodu: 500,- Kč
 • Nadstandardní pokoj: 400,- Kč / den
 • Škola rodičů: 200,- Kč / hodina
 • Těhotenské cvičení: 30,- Kč / hodina

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž a rozhovor z porodnice Masarykovy městské nemocnice Jilemnice

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.
 

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.84)
Porod:
(4.83)
Poporodní gynekologická péče:
(4.83)
Poporodní péče o miminko:
(4.87)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Jilemnice - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Jílemnici můžu doporučit :)
  Rodila jsem zde 9.11.2013. Můžu jen a jen doporučit . :one: Lékaři i sestry super. :one: :€s€: :k: Teď mě mrzí ,že jsem zde nerodila i svého prvního syna.
  Monylea   | 26.02.2014 19:44:22
  Reagovat | URL příspěvku
 • Nakonec vše dobře dopadlo
  No můj porod nezačal zrovna suprově,protože miminko mělo nízko položenou hlavičku ,ale k porodu se to neblížilo.Potom podle ultrazvuku zjistili ,že od začátku je miminko větší o necelé 2 týdny.Tak jsem musela 9.7 2013 nastoupit na vyvolání.Docela jsem měla strach z mého prvního porodu.Další zděšení ,doktoři se k čípku nemohli dostat kvůli hlavičce miminka.Takže tabletou to nešlo i když mě doktoři potrápili než se rozhodli pro kapačku.To šlo rychleji.Nakonec dne se nerodil narodil 4,5 kg kluk.A i když mi praskla voda až se malý narodil.Vše se mnou zvládla výborná porodní asistentka.A pak mi pomohl i pan doktor Karásek :-)Prý jse jim to stalo jednou za sto let :-)
  zuzlik001   | 04.02.2014 09:11:18 | Reakcí: 1, poslední: 04.02.2014 20:44:39
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Super
  S přístupem v nemocnici jsem byla naprosto spokojená. Když už nějaká ze sestřiček na mě pozapomněla (bylo nás tam hodně, měly toho moc), tak pak ochotně opět přišly, poradily, pomohly. Vrchní sestřička mi dala asi nejvíc rad a strašně moc mi pomohla s kojením - ukázala, jak si pomoct při kojo (syn se ne a ne přisát)  
  Doktoři, PA při porodu (až na jednu, která zrovna zaplať pan bůh končila směnu) byly super... Hodně mi vycházeli vstříc, dali mi na výběr, co chci, co mi je pohodlné... Pan primář byl úžasný. Z porodu máme s manželem nakonec krásný zážitek    

  Jen jedna sestřička na dětském byla více než protivná (zřejmě ji obtěžovalo tam i pracovat), ale jinak ostatní sestřičky byly úžasné, včetně paní doktorky. za pár měsíců budu rodit znova a kde jinde než v Jilemnici!!!
  Matulajzka   | 10.08.2012 07:49:28
  Reagovat | URL příspěvku
 • Sliby chyby
  Rodila jsem v Jilemnické porodnici letos v březnu. Ještě cestou jsem nevěděla, zda máme zastavit ve Vrchlabí nebo jet do Jilemnice, kam jsem docházela i na křivku. Jeli jsme do Jilemnice! Bohužel i přesto, že jsem nechtěla holit (byla jsem oholena z domu) a nechtěla ani klistýr, udělali vše. Bohužel ani PA nebyla zrovna dle mých představ. Rodila jsem poprvé a hodně jsem se bála, ale ani ona mi to moc neulehčila. Byla tam i mladičká sestřička, která se aspoň trochu snažila, ale jelikož měli ten den trochu více porodů, starala se spíše o příjem, nemohla být u mne a pomáhat. Doktor byl nepříjemný a neměla jsme z něho dobrý pocit. Po porodu mi malou přiložili do hodiny, což bylo kladné a jediné, co mě na tom potěšilo   . Ale dále už jsem spokojena nebyla   . Sestřičky přístup nic moc až na pár vyjímek a o dětských sestrách ani nemluvě. Ty, se kterými se dalo mluvit a člověk se nebál zeptat, byli tak dvě. Bohužel neporadili a nepomohli s kojením. Malá moc nechtěla pít a že by mi zrovna pomohli se říct nedalo. Navíc příkrmy dávali v lahvích, což mě rozčarovalo, jelikož hrozí odstavení a to je myslím nežádoucí v každém případě. Dále ani ochota nebyla nic moc. Pořád říkali, jsme tu pro vás ve dne v noci, ale když jsem tam přišla v jednu ráno, sestřička byla otrávená a naznačovala, co jako otravuji. Nad vodou mě tam držely jen každodenní návštěvy partnera a paní, co se mnou byla na pokoji, která byla velmi milá a i když měla také první miminko, pomohla více jak sestry. Vysvobození byla propustka domů, kde jsem se konečně dostala do pohody a zbavila se stresu a strachu. Slyším samou chválu na Jilemnici, ale já tam spokojena nebyla. Hlavně co se týče kojení.  
  Racochejlíček   | 04.10.2011 11:41:24
  Reagovat | URL příspěvku
 • Ahoj,mám 2 děti a obě jsem rodila v Jilemnici.Moje hodnocení je jen a jen kladné.Doktoři i sestřičky se tam k nám chovali moc hezky.Se všim nám pomáhali,takže všem doporučuji a Jilemnické porodnici tímto děkuji!!!
  MončaR   | 07.09.2011 10:36:43
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jilemnice
  Když jsem si vybírala nemocnici, kde budu rodit na přelomu listopadu/prosince 2010, měla jsem na výběr Trutnov, Vrchlabí, Jilemnici (do všech to máme cca 20 km), tak vyhrála Jilemnice a nelituji. Protože jsem prvorodička, netušila jsem do čeho půjdu. Domluvila jsem se tedy v nemocnici, že se přijdu podívat jak to u nich vypadá a musím říct, že to jak ochotně mě porodní asistentka provedla rozhodlo. V průběhu porodu mi absolutně vyhovovalo, že jsem celou dobu v jedné místnosti. K dispozici je tam budoucí mamince lůžko, vana, sprcha, ribstole, míč a samozřejmě porodní křeslo. Personál (přes doktory, sestry ale i uklízečky) je opravdu maximálně vstřícný a ochotný. A až se rozhodneme pro druhé mimi, tak určitě znovu do Jilemnice!
  chezzie   | 07.04.2011 20:25:27
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jilemnice skutečně nemá chybu
  V Jilemnické porodnici jsem rodila v červenci 2010, do poradny před porodem jsem dojížděla z Pardubic, kde bydlím. Musím říct, že toho absolutně nelituji. První dítě jsem rodila v Pardubicích v roce 2007. Když jsem otěhotněla podruhé, rozhodla jsem se pro tuto porodnici - jelikož z Podkrkonoší pocházím a slyšela jsem na ni samou chválu. Musím se k ní přidat. Porod byl sice náročný a bolestivý, ale péče veškerého personálu byla vynikající jak během porodu, tak po něm. Setkala jsem se pouze s velmi příjemnými a milými lékaři, sestřičkami a porodními asistentkami. Jejich přístup byl nejen velmi profesionální, ale zároveň lidský. Velmi mile na mě zapůsobilo to, že mi malého ihned po porodu položili na břicho a po nezbytném ošetření jsme ho s manželem mohli mít u sebe. To mi v roce 2007 v Pardubicích velmi scházelo - protože dceru, ač donošenou, ihned po porodu odnesli a umístili do inkubátoru "na zahřátí". Jilemnickou porodnici všem nastávajícím maminkám vřele doporučuji - nenašla jsem na ní žádnou chybu. Celému personálu bych chtěla moc poděkovat za skvělou péči. 
  epechackova   | 06.12.2010 15:33:43
  Reagovat | URL příspěvku
 • Uděluji jedničku a srdečně děkuji
  V Jilemnici jsem měla tu čest rodit dvakrát, v roce 2006 a 2009. Ve druhém případě již na novém, zrekonstruovaném sále. Přístup všech - od přijetí na sál až po propuštění - naprosto profesionální, zároveň však velmi vřelý a lidský.
  Jilemnická porodnice je z těch menších a nedisponuje dětskou JIP či neonatologickým oddělením. Chápu, že pro někoho toto může být rozhodující, neboť v případě problémů je třeba transportu do Hradce Králové či do Liberce.
  Vycházím-li však z toho, že většina porodů proběhne bezproblémově, resp. bez potřeby speciální následné pediatrické péče, je - alespoň z mého pohledu a z mé zkušenosti - jilemnická porodnice tou správnou volbou.
  Právě proto, že není gigantem a maminky tím pádem pouze anonymním číslem, může porodnice v Jilemnici nabídnout tak lidský přístup a příjemnou atmosféru, jakou nabízí.
  Ještě jednou děkuji a těm, kdo se pro Jilemnici teprve rozhodují, vřele doporučuji.   
  Renča   | 19.03.2010 18:10:21
  Reagovat | URL příspěvku
 • .
  Přidávám taktéž klkadné hodnocení. Rodila jsem tam před 2 lety a byla nadšená přístupem personálu. Sestry mi bez problémů pomáhali s kojením,koupáním a všeobecně s malou. Jejich přístup byl jako bych byla z jejich rodiny. Nebojí se pohladit nebo vyslovit slova útěchy. Všem mým kamarádkách jsem tuto porodnici doporučila a všichni sdílí můj názor. Poslední kamarádka tam je právě nyní
  vokosticka   | 14.01.2010 09:38:13
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jilemnice nemá chybu!
  V této porodnici jsem rodila 18.9.2009 a jsem přímo nadšená. První dítě (květen 2005) jsem rodila v Trutnově a vůbec se to nedá s Jilemnicí srovnat! Jsou tam všichni od uklízečky až po primáře neskutečně milí, ochotní, usměvaví, no prostě super   ! Je tam moc príma atmosféra! Můžu jen doporučit!!!!
  ladza   | 07.10.2009 08:57:06
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×