Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Most, Krajská zdravotní, a.s. - Nemocnice Most, o.z.

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Krajská zdravotní, a.s. - Nemocnice Most, o.z.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: J. E. Purkyně 270
Www stránky: www.kzcr.eu
E-mail: sekretariat.mo@kzcr.eu
Primář: MUDr. Jiří Krhounek
Předporodní příprava: Leona Škodová
Telefon: 732 719 251
E-mail: skodovaleona@seznam.cz

2. Podrobná informace z porodnice

1. Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Jedná se o 4 dvouhodinové lekce. Na každou lekci je možné vzít si s sebou doprovod dospělé osoby.

Přihlášení do kurzu je možné kdykoliv, nejlépe kolem 20. týdne těhotenství.

Kontaktní osoba: porodní asistentka Leona Škodová, tel.: 732 719 251, e-mail: skodovaleona@seznam.cz

2. Jak se u nás rodí?

Umožňuje-li to stav rodičky, zvolí si rodička sama polohu a režim během porodu.

K dispozici jsou relaxační pomůcky, např. balony, sprchy, žíněnky, masážní strojky.

Při porodu zajišťujeme možnost epidurální analgezie a inhalační analgezie (ENTONOX).

Přítomnost blízké osoby v celé době porodu je samozřejmostí. Účast u porodu je zdarma.

K přijetí rodičky na porodní sál nevyžadujeme předchozí registraci.

3. Jak probíhá poporodní péče?

Rodičku ponecháváme po porodu 2 hodiny na porodním sále, kde ji kontrolují porodní asistentky. Potom je předána na oddělení šestinedělí.

4. Jak probíhá péče o dítě?

Fyziologický novorozenec je po nezbytném ošetření na porodním sále uložen v porodnickém boxu do postýlky vedle matky. Pro rychlé navázání kontaktu s miminkem přikládáme novorozence co nejdříve k prsu. Pokud to stav novorozence umožňuje, provádíme bonding a milking bezprostředně po porodu.

5. Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Nadstandardní pokoj - jednolůžkový pokoj, se společným sociálním zařízením pro dvě matky. Pokoj je vybaven TV, lednicí, varnou konvicí. Možnost výběru stravy z nabízeného jídelníčku. Cena: 400,- Kč /den
 • Nadstandardní pokoj - jednolůžkový pokoj se samostatným sociálním zařízením pro matku. Pokoj je vybaven TV, lednicí, varnou konvicí. Možnost výběru stravy z nabízeného jídelníčku. Cena: 500,- Kč /den
 • Apartmá - pokoj se samostatným sociálním zařízením pro matku a možností pobytu pro blízkou dospělou osobu včetně přespání a výběru jídla. Pokoj je vybaven TV, lednicí, varnou konvicí, mikrovlnnou troubou. Cena: 800,- Kč /den

6. Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště:

Jsme perinatologické centrum, které poskytuje komplexní péči o nejzávažnější stavy, ohrožující život plodu a matky.
Získali jsme titul Baby Friendly Hospital.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Krajské zdravotní, a.s. - Nemocnice Most, o.z.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž a rozhovor z porodnice byl pořízen v roce 2016.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.51)
Porod:
(4.30)
Poporodní gynekologická péče:
(4.50)
Poporodní péče o miminko:
(4.95)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Most - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Velké díky
  Měla jsem z porodu v této nemocnici velký strach. Byla jsem velmi ráda, že jsme se nakonec rozhodli rodit zde. Dodrželi vše z mého porodního přání. Nebyla nastřižena, mohla jsem rodit na boku a bez chemie. Všechno bylo perfektní. Děkuji všem sestřičkam i paní doktorce co mi pomahala rodit. Děkuji, děkuji moc.
  Eunika   | 13.09.2018 18:57:14
  Reagovat | URL příspěvku
 • Milionové sestřičky
  Chci se podělit o moje zkušenosti s porodnici v Mostě a následnou poporodní péčí. Za mě můžu Mostecku porodnici jedině doporučit, měla jsem jako prvorodička rychlý porod, netrval déle než 6 hodin. Musím říct, že všechny porodní asistentky byli ke mě moc milé, porod mi určitě příjemné vystupování sester usnadnilo. Byli jsme nedonošené miminko 36. týden a ještě jsme měli menší porodní váhu, takže malá hned putovala na nedonošenecké oddělení. To musím za Mosteckou porodnici vyzdvihnout. Pokud víte, že budete rodit dříve, určitě neváhejte rodit v Mostě. Sestřičky na nedonošeneckém odd. jsou úplně milionové, zapojí vás do starání se o miminko hned jak je to možné. Jsou milé, usměvavé. Dětské sestřičky na šestinedělí jsou zrovna takové, opravdu si nemohu na nic stěžovat. Pokud budu ještě někdy rodit, tak za mě opět zase Mostecká porodnice.
  nikibr   | 26.04.2018 10:35:37
  Reagovat | URL příspěvku
 • Už vím, proč ženy chtějí rodit doma
  Po porodu dcery chápu, proč chce spousta žen rodit doma. Přístup dětského oddělení byl super. Rodit přes noc není žádná slast, ale sestry na porodnici by měly mít noční směny zmáklé. Chodit k rodičce sice pravidelně dle pracovních povinností je fajn,ale možná že by se maminkám lépe rodilo, kdyby na ně sestry během noci promluvily. Když se rodička na něco zeptá, čeká odpověď....o to víc, když je po celou noc jediná na porodnici. Pro osobu, která se účastní porodu je pobyt v porodnici taky fajn. Kdyby byl předporodní pokoj vybaven jako na fotkách na webových stránkách, dokázal by účastník porodu bez problémů vydržet porod trvající třeba i dva dny. Pokud ale dostane židli z dob komunismu a musí na ní sedět třeba i 30 hod(některé porody jsou opravdu dlouhé) a nesmí už porodnici opustit, zpět by totiž neměl šanci se dostat...je to na zlomení páteře i pro zdravého jedince, natož pro invalidu. A proč chodí invalida k porodu? Protože matka půjde za každou cenu podpořit svou dceru a protože viděla zařízení pokoje předem na internetu. Porod byl profesionálně proveden, doktorka byla rychlá. Dětské oddělení bylo absolutně perfektní. Kdyby se jednalo o rychlý porod,asi bych se nerozvášňovala. Starost o mou dceru byla deprimující a mostecké porodnici bych doporučila školení komunikace a sociální vnímavosti. Nejsem příznivcem domácích porodů,ale po této zkušenosti chápu maminky,o čem mluví, když nechtějí rodit v nemocnici.
  Tetete12   | 07.06.2017 01:58:41
  Reagovat | URL příspěvku
 • Me zkusenosti s Mosteckou porodnici jsou docela kladny. V tehotenstvi jsem to tu cetla vsechny ty osklive veci a musim rict ze jsem se velice bala. Nikdy pred tim jsem nelezela v nemocnici. Ja jsem se narodila v Moste a ziju okoli mostu porad. Jsem byla prvorodicka a je mi 24let.No proste porodila jsem za 3hod a vse bylo v poradku. Setry sice byli trosku drsny ale asi kdyby na me byli az moc prehnane hodny tak bych to nezvladla. Byl tam se mnou i manzel tak asi i diky tomu byli normalni. Bez manzela nebo jine rodinne opory to musi byt vsude hruza!I sestry jsou jen lidi v msote jsem rodila uz z duvodu ze kdekoliv jinde i v Praze muzeme narazit na neprijemne doktory a sestry bud se k vam budou chovat odmerene ze jste si vubec dovolili rodit jinde a ne u sveho bydliste nebo nemuseji mit dobrou naladu. Je pravda ze na zenskem kdyz sem lezela tak ty setry byli hrozne nastesti jsem byla v poradku takze me moc neotravovali ale co se tyce detsky sester a doktoru tak je mooooooooc chvalim a moooc dekuji byli uzasny na malou hodny fakt 100% pece!!Zaslouzili si sladkou odmenu. Jinde bych uz nerodila o malou se postarali skvele a co se tyce vybavenosti novorozeneckeho oddeleni je jedna z nejlepsi v kraji to taky me rozhodovani kde rodit velmi usnadnilo! a podavani informaci behem doby porodni v dobe porodnich kurzu a internetu??:D na vse co jsem se ptala ochotne odpovedeli a nejvic vas maji pripravit v poradne,informovat o vsem. Na vsechno se hlavne ptejte dokud je cas.
  bonninka   | 28.01.2014 15:50:40
  Reagovat | URL příspěvku
 • Doporučení
  Rodila jsme v mostecké nemocnici 31.12.2010 už po druhé a ani teď po druhé si nemůžu stěžovat. Porod byl bez problémů a rychlý. Sestřičky byly moc hodně. Na odd. šestinedělí byli doktoři i sestřičky moc hodní a ochotní. Hlavně bych chtěla poděkovat a vychválit dětské sestřičky. Ty byly strašně moc hodné a ochotné. Všem mosteckou nemocnici doporučuji!!!!Z mé zkušenosti bylo vše na výbornou. 
  bilkovak   | 19.01.2011 11:27:10 | Reakcí: 1, poslední: 11.05.2011 12:51:34
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Doporučení
   Dobrý den. Já jsem v nemocnici v Mostě rodila v roce 2008. Taky jsem byla velmi spokojená sestřičky byly moc příjemné a ve všem mi poradily. Syna jsem porodila po 25 minutach. Sestřičky mi hodně u porodu pomohly a i doktor se, kterým sem si i povídala a říkal mi co mám dělat. Syna mi poporodu akorat vzali vedle a tam ho umyli a oblikly trvalo to minimálně deset minut. Za těch deset minut jsem si trochu oddychla a vytlacila jeste placentu. Pak mi prinesli malyho a dali vedle do postylky kde semnou byl dve hodiny. Behem toho mě doktor zašil a nechal lezet cely ty dve hodiny.. A na setinedeli to bylo moc fajn. Detska sestricka tam chodila skoro porad a koukala se na malyho jak si vede i v noci. Ja osobne si stezovat taky nemuzu. V prosinci jdu rodit po druhe do porodnice a uz ted se moc tesim :-))
   heduska   | 11.05.2011 12:51:34
   Reagovat | URL příspěvku
 • Poděkování
  Chtěla bych touto cestou poděkovat všem sestřičkám,lékařům a celému personálu na odd.porodnice v Mostě a také na šestinedělí.Všem nastávajícím maminkám mohu Mosteckou porodnici a následující péči jen doporučit.Rodila jsem v Teplické nemocnici 2x v roce 1998 a 2000.Svého třetího syna jsem měla rodit opět v nemocnici v Teplicích.Avšak synkovi se chtělo na svět o pár dní dříve a tak mne manžel zavezl do nejbližší nemocnice byla to nemocnice v Mostě.Nejdříve jsem měla trochu obavy,protože jsem zde byla poprvé,ale ty se rázem rozplynuli při pohledu na velice milé sestřičky,ktéré se mne ihned ujali.Syn Matěj se narodil 12.10.2010 na porodním sále probíhalo vše v naprostmém pořádku,měla jsem syna ihned po (velice rychlém :-) porodu u sebe, následná péče na šestinedělí byla skvělá a každá prosba a pomoc byla pro setřičky automatická.Manžel za námi mohl téměř kdykoli.Všem ještě jednou moc moc moc děkuji a zdravím Vaše rychlorodící maminka Iveta se synem Matýskem :-) 
  iveta198   | 03.01.2011 14:11:29 | Reakcí: 1, poslední: 03.01.2011 14:13:51
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce