Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Na Bulovce, Praha, I. LF UK a Fakultní nemocnice Na Bulovce

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: I. LF UK a Fakultní nemocnice Na Bulovce
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnická klinika I. LF UK a FN Na Bulovce
Adresa, ulice, číslo: Budínova 2
Www stránky: http://bulovka.cz/
E-mail: posta@fnb.cz
Přednosta: Prof. MUDr. Michael Halaška, Dr.Sc. / Primář: MUDr. Daniel Driák, Ph.D.
Předporodní příprava: Hana Šimánková
Telefon: 774 976 062

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Kurz přípravy k porodu má 6 lekcí - každá lekce se skládá z přednášky (90min.) a z diskuze (30min.).
Kurzy vede lékař nebo porodní asistentky.
Kurz přípravy k porodu se koná v příjemném prostředí přednáškové a cvičební místnosti, kterou naleznete vedle porodního sálu ve 2. patře naší porodnice (pavilon č. 15, FN Bulovka).

Náplň kurzu:

 • 1. lekce - kdy jet do porodnice, co si vzít s sebou, porod včasný, předčasný, opožděný
 • 2. lekce - průběh fyziologického porodu, jak si rodička může pomoci v průběhu porodu, role doprovázejícího otce u porodu
 • 3. lekce - exkurze v porodnici, operativní porod
 • 4. lekce - porod opožděný, indukce porodu, medikace při porodu, epidurální analgezie
 • 5. lekce - šestinedělí, nástup laktace, správná technika kojení
 • 6. lekce - péče o novorozence na porodním sále a oddělení šestinedělí, průběh pobytu na novorozeneckém oddělení

Cena: celý kurz 1000,- Kč / samostatná lekce 200,- Kč, doprovázející tatínek za účast na kurzu neplatí.
Doporučujeme zahájit návštěvu v kurzu v 26. - 28. týdnu těhotenství.

Kurzy lze kombinovat s Cvičením pro těhotné – přihlášky telefonicky (Tel.: 774 976 062).
Podmínkou účasti na cvičení je písemný souhlas ošetřujícího lékaře. Začít cvičit můžete nejdříve mezi 16. a 17. týdnem těhotenství.

Cena: 1 hodina 50,- Kč

Jak se u nás rodí?

V 1. době porodní v souladu s doporučeními WHO  a podle zásad  „mother friendly“ porodnice: doprovod a přítomnost 2 vybraných osob, naprostá volnost pohybu, libovolná úlevová poloha, využití sprchy, masáže, relaxace na balónu, příjem tekutin, farmakologická i alternativní analgézie (audio, aroma, teplá sprcha, akupresura aj. podle přání a možností pacientky).

2. doba porodní na porodním boxu ve standardní poloze, doprovod a přítomnost 2 vybraných osob, 2 porodní boxy nově zrekonstruované - viz foto, 2 boxy před rekonstrukcí.

Jak probíhá poporodní péče?

Standardně 2 hodiny po porodu na por. sále probíhají kontroly krvácení, zavinování dělohy, tlaku, pulsu, při normálním průběhu po 2 hodinách převoz na oddělení šestinedělí (rooming in systém, polovina pokojů nově zrekonstruovaných  –  viz foto).

Jak probíhá péče o dítě?

Ihned po porodu navázání kontaktu s matkou, pokus o kojení, ošetření a kompletní vyšetření neonatologem. Systém rooming in.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Ultrazvuková fotografie plodu: 150,- Kč

Nadstandardní pokoje - 1 nocleh:

 • 1-lůžkový pokoj: 600 - 800,- Kč

Nově zrekonstruované pokoje - 1 nocleh:

 • 2-lůžkový pokoj na šestinedělí: 400,- Kč
 • 1-lůžkový pokoj na šestinedělí: 1200,- Kč
 • Přítomnost další osoby: 500,- Kč

Podle individuální domluvy na přání pacientky volba porodníka a porodní asistentky.

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště:

Nejkratší doba hospitalizace po porodu mezi fakultními porodnicemi, jedna z nejkratších v rámci celé ČR.
Nejnižší procento císařských řezů mezi pražskými klinikami – 2008: 17 %.
Nejvíce odvedených porodů na počet lůžek.
Intermediární péče – porody nezralých plodů od 32. týdne.
Nárůst porodů 2007 -2008: 1800 – 2400/rok.

Neonatologické oddělení ve 3. patře budovy č. 15 s oddělením specializované neonatální péče JIP, oddělením fyziologických novorozenců a ambulancí.

 • Podrobnější informace naleznete na: www.bulovka.cz
 • Telefon: 266 083 241
 • Primář Neonatologického odd.: MUDr. Martin Čihař

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice I. LF UK a Fakultní nemocnice Na Bulovce v Praze a rozhovory s primářem Gynekologicko-porodnického oddělení panem MUDr. Danielem Driákem, Ph.D. a s primářem Neonatologického oddělení panem MUDr. Martinem Čihařem.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.68)
Porod:
(4.73)
Poporodní gynekologická péče:
(4.53)
Poporodní péče o miminko:
(4.75)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Praha - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • V roce 2020 dobrá zkušenost a přirozený porod s volbou polohy
  18.4.2020 jsem v porodnici Na Bulovce v Centru porodní asistence prožila přirozený porod bez jakýchkoliv zásahů, medikací a bez poranění. Porodní asistentka Veronika Šimanová, která můj porod v rámci CPA vedla bez lékaře, byla velmi milá, podporující, pečující a zároveň profesionální, proaktivně se zajímala o moje porodní přání a díky ní pro mě byl porod krásným zážitkem.
  Velmi pozitivně hodnotím také vedení kliniky v čele s profesorem Zikánem: podporují přirozený přístup k porodům, během koronaviru zavedli telefonickou poradnu i online školení, v době zákazu otců u porodu umožnili přístup otce k dítěti po porodu (v souladu s nařízením vlády) jako jedna z mála porodnic v ČR. Skvěle reagovali i na moji zpětnou vazbu po porodu.
  I na oddělení šestinedělí jsme měli štěstí na velmi milý personál. Byla jsem velmi ráda, že zde nenutí žádný dril "kojit přesně po 3 hodinách, vážit před i po kojení". Některé věci na šestinedělí by stály za zlepšení: navýšení kapacity oddělení (aby někdy nedocházelo k separaci matky od dítěte třeba na celý den), zrušit bezdůvodnou separaci při převozu z porodního sálu na šestinedělí, dávat jídlo vhodné pro kojící matky (nikoliv 2 rohlíky k snídani a 3 rohlíky k večeři).
  Celkově máme z porodu i pobytu Na Bulovce pozitivní zážitek a rodila bych zde znovu.
  Cattaclysm   | 05.06.2020 17:47:15
  Reagovat | URL příspěvku
 • Už bych nerodila jinde!!!
  Můj první porod byl ve Vinohradské nemocnici a po tomto zážitku jsem věděla, že můj druhý porod bude probíhat jednoznačně jinde.

  Dostala jsem doporučení od mého kolegy na porodnici na Bulovce. Nic jsem o této nemocnici nevěděla, ale doporučení jsem plně důvěřovala.

  Již od první návštěvy v porodnické ambulanci, kde je úžasná sestřička paní Bulová jsem byla nadšená. Velmi příjemná a vždy pozitivně naladěná. V ambulanci se střídaly doktorky paní Kraf, paní doktorka Kotoulová, paní doktorka Pujarová a paní doktorka Sudková. Všechny byly naprosto vstřícné, milé, přátelské a člověk opouštěl ordinaci vždy se skvělou a dobrou náladou.

  Jelikož jsem přenášela, a byla jsem 41+3, paní doktorka naplánovala vyvolání porodu.

  Během mého porodu nastaly komplikace a miminko muselo jít na svět císařským řezem. Do osmi minut po zjištění komplikací byla malá venku císařským řezem. Obrovské díky patří paní doktorce Kotoulové a paní doktorce Neumannové, které měly v ten den službu a celému úžasnému operačnímu týmu!!!

  Poté, co byl proveden císař a po příjezdu mého partnera do porodnice mu paní doktorky vše vysvětlily, co se dělo a partner byl tímto milým přístupem neobyčejně a příjemně zaskočen.

  Já jsem se probudila až na JIP a tam také vše probíhalo na jedničku. Opět příjemné sestřičky, doktoři i doktorky. Po probuzení mi řekli co se stalo, že je malá v pořádku, kolik váží a měří apod.

  Druhý den jsem byla již převezena na šestinedělí, kde se budu opět opakovat, ale všechny sestřičky, doktoři a doktorky naprosto úžasné. Sestřičky na dětském oddělení mi s malou velmi pomáhaly, protože jsem první dva dny nebyla schopna skoro ničeho. Takže zase obrovské díky celému týmu.

  Tuto porodnici mohu všem maminkám vřela doporučit a rozhodně bych nerodila už nikde jinde. Díky všem lékařům, lékařkám a sestřičkám máme doma krásnou a zdravou holčičku Kateřinu Annu :-)).

  Všem maminkám přeji úžasné chvíle s jejich ratolestmi.


  bahati   | 17.02.2016 10:31:22
  Reagovat | URL příspěvku
 • Doporučuji Bulovku
  chtěla bych se sváma podělit o můj zažitek je mi teprve 20 let a jsem prvorodička na to že jsem stím neměla vůbec zkušenost ani představu o tom že bych něco takového si vytrpěla od 30 tydne těhotenství.ale konec bývá vždycky dobrý. Já jako prvorodička jsem chtěla mít vše tak jak má být poradnu,pravidelnou stravu,dokonce jsem přestala kouřit. Vše bylo naprostým v pořádku až v polovině těhotenství mi zjistily PREEKLAMSII HELLP.
  Obrovský šok to byl pro nemocnici na Vynohradech, ty se tam ke mě chovali takovým způsobem že jsem se tam psychicky zhroutila. Paní doktorka mi Oznámila muj stav takto. NETĚŠTE SE VAŠE DÍTĚ STEJNAK NEPŘEŽIJE MUSÍTE SE STÍM SMÍŘIT. Moc milá zpráva,já nebýt v tom šoku ta tý doktorce takovou šoupnu že by zapoměla že vystudovala vysokou školu.Na konec jsem tam podepsala reverz a šla jsem domů na podruhý mě tam znova odvezli ale to m pýchli kortikoidy aby dcera mohla dýchat sama. protože dcera měla špatné ozvy. Tak mě převezli ve 32 týdnu do PODOLÍ další hrozba pro mojí psychiku. Tam mi řekli že dcera se dusí protože mám vysoky tlak ale že mi to musejí udržet o 40 týdne. To jsem vubec nepochopila. tam jsem přes všechno zdrcení taky podepsala reverz. Nakonec jsem přišla na bulovku ve středu a domluvily jsme si že žadný revez podepisovat nebudu a že rodit budu v pondělí. Na to jsem přstoupila i přes to že jsem registraci měla na vynohradský si mě nechali na bulovce a jsem za to vděčná a vděčná vždy budu. Do pondělka jsem to nevydržela porodila jsem v sobotu 6.6.2015 protože dcera mi nerostla a nejedla takže byla velká na 29 týden a já byla 34. Měla jsem ten nejlepší tým který tam mohl být šla jsem sekcí byla jsem při vědomí a vůbec mi to nevadilo anesteziolog byl tak hodný a doktoři a sestřičky tak milé že se to neda ani popsat. dcera se narodila s nízkou porodní váhou byl to takový drobek a zachranily mi ho narodila se 1620g a 42cm Marria Jessica. Byla pár dní v inkubátoru a pak má šikulka všechno zvládala perfektně. VDĚČÍM ZA TO NEONATOLOGII A DOKTORŮM NA MÉM PORODNÍM SÁLE. vděk se nedá koupit nebo popsat cítím k vám silnou uctu děkuji
  Ady.85   | 05.02.2016 22:03:17
  Reagovat | URL příspěvku
 • doporučuji
  Porodila jsem na Bulovce 24.10.2015 zdravého chlapečka. Personál na porodním sále, na šestinedělí i novorozeném oddělení, byl úžasný. Doporučuji.
  henlow   | 31.10.2015 15:40:57
  Reagovat | URL příspěvku
 • Nenechte se odbýt
  Dobrý den maminky,
  Ráda bych se s Vámi podělila o mou negativní zkušenost s porodnicí na Bulovce.
  Porod jako takový byl rizikový, i když do příjmu k porodu to tak nevypadalo. O tom se tu ale rozepisovat nechci. Nakonec všechno dobře dopadlo a já se už 7 měsíců těším ze zdravého chlapečka. Ráda bych se tu ale zmínila o přístupu doktorky Mojhové a Lesenské Maxové.
  Kojení s prvním chlapečkem před pár lety neprobíhalo bez problémů a nakonec jsem skončila s těžkým zánětem u mamologa. Prošla jsem si složitou léčbou, několika punkcemi, nakonec se mi prso částečně zajizvilo a i přes měsíční pauzu v kojení a názor lékařů, že si malej už prso nevezme, jsem kojila do 14. měsíců. A s touto hořkou zkušeností jsem se bála zánětů i po porodu druhého chlapečka. Už v porodnici zajizvené prso totálně zkamenělo a nepomohlo nic. Teoreticky i prakticky jsem všechno znala už z minula, ale nic nezabíralo. Při propuštění jsem škemrala o pomoc (Mudr Mojhovou). Nakonec jsem byla propuštěna s radou „tvaroh a paralen vše spraví“ a já odcházela domů s hrůzou, co se bude dít. Den po propuštění jsme jeli s malým na pohotovost kvůli žloutence a tak jsem i já zašla na pohotovost se stále se zhoršujícím prsem. Opět doktorka Mojhová a její rada o tvarohu a paralelu. Nakonec jsem vydržela přes víkend a jela za svým mamologem a ten mě vysvobodil mastí. Týden na to jsem na pohotovost jela znovu, a to už s horečkou 40 st C, tlak 80/45 a to já ho mám jinak bez problémů. Opět jsem byla „odbavena“ paralenem případně i ibalginem a šup domů, tentokrát tedy doktorkou Lesenskou Maxovou. Upozorňuji, že jsem tam sotva dolezla a ona mi řekla, že na horečku nevypadám a že její manžel má doma 39 st C a vypadá hůř. I sestra mě musela znovu před ní přeměřit, protože ani jí nevěřila. Když jsem se doma trápila už 3tí den se 40tkami a zimnicí takovou, že jsem neudržela hrnek, manžel volal záchranku. Tam se chlápci divili, že mi doktorka neudělala ani odběry a pustila mě s paralenem domů. Prosila jsem je, ať nejedeme na Bulovku, ale bohužel spádově patříme tam, takže cíl byl jasný. No a kdo mě přivítal u dveří? Moje „známá“ se mi hned ve dveřích a s cynickým úsměvem ptá, co se za ten den změnilo. Chtěla mě poslat zase domů. Poprosila jsem jí, jestli by mi nevzala krev. Odpověď:“ A co z ní jako zjistím.“ To už jsem opravdu nevěřila. Nakonec teda zavolala na infekční oddělení. Doktor jí přikázal, ať ihned odebere krev a moč a už to jelo. Skončila jsem s těžkým zánětem ledvin. CRP 240. Tam už se o mě postarali pěkně. Já se jen ptám:“ Jak dlouho budeme muset žadonit o pomoc? Týden po těžkém porodu a doktoři Vás propustí domů s paralenem? Maminky, nenechte se odbýt a trvejte na svém! Tomu všemu jsem se mohla vyhnout už při odběru při prvním příjmu, ke kterému ale bohužel nedošlo.
  Jarmila
  jaja82   | 01.10.2015 20:53:25
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×