Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Ostrava Poruba, Fakultní nemocnice Ostrava

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Fakultní nemocnice Ostrava
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnická klinika
Adresa, ulice, číslo: 17. listopadu 1790
Www stránky: www.fno.cz/gynekologicko-porodnicka-klinika
Přednosta: doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D.,MBA
Předporodní příprava: porodní asistentky
Telefon: 597 371 818
E-mail: marketa.omachtova@fno.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Tým porodních asistentek připravuje pro rodičky od 32. týdne těhotenství předporodní kurzy, usnadňující fyzickou i psychickou přípravu k porodu, kojení a šestinedělí. Kurz se skládá ze 4 lekcí (cvičení + nácviku správného dýchání a držení těla, cvičení v bazénu, přednášky) a prohlídky porodního sálu. Každý kurz začíná vždy první pondělí v měsíci. Kapacita kurzu je 24 osob, objednání termínu na telefonním čísle 597 371 818.

Jak se u nás rodí?

Na porodním sále jsou dispozici prostorné porodní pokoje s vlastním sociálním zázemím, polohovacím  lůžkem a dětským lůžkem s monitorem dechu. Při fyziologickém průběhu porodu si rodička může sama vybrat porodní polohu, využít gymnastické míče, žíněnky, porodní židličku a porodní vak. Na tento pokoj rodička a její doprovod přichází hned po přijetí a až do porodu ho nemusí opustit. Je určen jenom pro ni, pro ničím a nikým nerušený porod dítěte s možností bondingu a prvního přiložení. V případě připraveného porodního plánu, se snažíme jej maximálně respektovat. Ženám, které mají zájem o ambulantní porod, umožňujeme předčasné propuštění matky i novorozence do jeho vlastního sociálního prostředí s odchodem domů už v den narození. Po porodu je možný komerční odběr pupečníkové krve k uchování pro použití ve vlastní rodině.

Jak probíhá péče o dítě?

Při porodu je přítomen lékař - neonatolog, dětská sestra, kteří přímo na porodním pokoji poskytují první ošetření novorozence. 

Jak probíhá poporodní péče?

Poporodní péče o rodičku je zajištěna na třech nadstandardních pokojích s lednicí, televizí, telefonem, WIFI připojením a možností pobytu doprovodné osoby. Ostatní dvoulůžkové a třílůžkové pokoje mají samostatné sociální zařízení, všechny novorozenecké postýlky mají monitory dechu. Podporujeme časný kontakt matky s dítětem a kojení. Každé mamince po opuštění porodnice nabízíme laktační poradenství na novorozeneckém oddělení a ambulanci pro rizikové novorozence.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

CENÍK SLUŽEB:

 • Předporodní kurz: 1180 Kč
 • Prohlídka porodního sálu: zdarma
 • Účast otce u porodu: zdarma
 • Epidurální analgezie: zdarma 
 • Nadstandardní pokoj: 1250 Kč/den
 • Pobyt doprovodné osoby na nadstandardním pokoji: 350 Kč/noc
 • Celodenní strava pro doprovodnou osobu: 175 Kč/den

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

Porodnické oddělení, které je součástí Perinatologického centra zajišťuje špičkovou péči o rodičky s normálním i komplikovaným průběhem těhotenství i porodu. Součástí centra je i oddělení neonatologie s dokonale vybavenou jednotkou intenzivní péče, které je okamžitě připraveno poskytnout novorozenému dítěti potřebnou odpovídající péči.

Porod vnímáme jako jednu z nejdůležitějších událostí v životě ženy, proto preferujeme individuální, lidský a intimní přístup.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám velmi zajímavou fotoreportáž z porodnice FN Ostrava a rozhovor s přednostou Porodnicko-gynekologické kliniky FN panem MUDr. Ondřejem Šimetkou.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.43)
Porod:
(4.50)
Poporodní gynekologická péče:
(4.47)
Poporodní péče o miminko:
(4.25)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Ostrava Poruba - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Naprosta spokojenost
  Ja rodila ve FN v Unoru 2018. Malej byl koncem panevnim a tato porodnice je jedina v okoli, ktera umoznuje spontalni porod.
  Behem celeho porodu byli vsichni naprosto dokonali. Starali se o me a i pres veskere obavy vse probehlo dobre a rychle. Sestricka na porodnim sale byla proste uzasna.
  Jedine co me mrzelo, ze hned po porodu mi maleho odvezli, i kdyz mi bylo vysvetleno, ze musi byt pod dozorem, diky ryzikovemu porodu.
  Sestricky na sestinedeli byli taky skvele, ale nasla se tam jedna, ktera byla celkem naladova.
  I pres to za me velke plus 
  ivvanak   | 04.01.2019 22:39:55
  Reagovat | URL příspěvku
 • Priste by jsem si tuto porodnici nevybrala
  Prvni dve deti jsem rodila v nemocnici na Fifejdach, u tretiho jsem Fakultni nemocnici vybrala z jedineho duvodu, je tam neonatologie, takze kdyby neco s miminkem nedejbuh bylo, zustavam stale u nej.
  Hned prvni neprijemne prekvapeni byli kontroly jeste pred porodem. Tam, kde prichazeji maminky rodit zaroven chodi dalsi zeny na bezne kontroly ke gynekologum, co me neprijemne prekvapilo.
  Dalsi neprijemne prekvapeni bylo kdyz me objednali na vyvolani porodu a misto na "hekarnu" me dali na oddeleni sestinedeli, odkud jsem se pak shrbena uprostred kontrakci musela presouvat pres celou chodbu (kde probihali navstevy a bylo plno lidi) do jineho patra na porodni sal.
  Na samotny porod si nemuzu stezovat, PA mila, doktori take.
  Na oddeleni sestinedeli me prekvapily obycejne, manualne polohovatelne postele, takze treba u kojeni si clovek nemuze upravit polohu, kdyz potrebuje. Aspon tady by mohli dat postele elektricke, polohovatelne ovladacem...
  Jinak sestricky vesmes prijemne, s nekterimi doktory ale dost vazla komunikace.
  Takze v porovnani s Mestskou nemocnici Fifejdy 100 a 1. Ve prospech Fifejd...
  plaz   | 04.04.2018 22:23:45
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porod jedině v Ostravě
  Ahoj. Chci se podělit o své zkušenosti.
  Rodila jsem ve FNO 2x - v roce 2011 a 2015. FNO jsem si vybrala pro profesionalitu a dostupnost novorozenecké JIP, kdyby bylo potřeba. Vše v jedné budově. Dva porody dvě různé zkušenosti.

  První porod jsem nevěděla do čeho jdu. Byla jsem nervózní, ale natěšená až malou uvidím a budu ji konečně mít u sebe v náručí. Když mě přijali skoro nic mi nebylo. Ráno mi lehce odtekla plodovka, ale protože jsem si tím nebyla jistá, tehdy už to mohlo být cokoli  -byla jsem v termínu a na záchod jsem chodila snad co hodinu... Malá mi dost utlačovala močový měchýř... jsem po telefonické konzultaci se sestřičkou dorazila na kontrolu a zůstala tam. Porodní bolesti mi začaly až při vyšetření, při kterém odtekla další část plodové vody. Byla jsem uložena na porodní box a zůstala tam až do konce. Intimní prostředí, fajn sestřičky. Celou dobu se mnou byl i manžel. Masíroval, sprchoval, podporoval. Nutno podotknout, že sprcha a záchod na boxu je k nezaplacení. Ve 4 hodiny, kdy byla bolest dost silná, ale otevřená jsem byla jenom na 4 cm jsem souhlasila s píchnutím plodového obalu. Malá se narodila v osm večer... Bez nástřihu, s minimálním poraněním. Vše probíhalo spontánně, bez porodního plánu. Když jsem ale pak viděla fotky plačícího novorozence s kuželem světla namířeného přímo do očí nepřišlo mi to fér. Zacházet s mimčem tak krutě sotva se narodilo. Ze tmy, klidu a tepla do omračujícího světla hluku a zimy. Dcerka se mi pak nechtěla přisát ani k prsu. Ležela sice na vyhřívaném lehátku, s monitorem dechu, ale daleko a vysoko ode mě.
  Druhý porod
  Po zkušenosti jsem si připravila porodní plan s bondingem. Když jsme přijeli do porodnice na vánoce na den termínu přesně ale dcerka si to rozmyslela a já zůstávala otevřena stále na dva cm i ve tři odpoledne a dokonce už bez kontrakcí, poděkovali jsme za oběd a šli domů.... Ano ve fno dostanete klystýr, ale i jídlo, aby maminka měla dost síly k porodu. Porodní asistentka byla nešťastná, že se porodní plán naučila nazpaměť a ono nic nebude.  nakonec jsem rodila o šest dní později. Ještě si nás pamatovali. Malou mi hned přiložili na břicho a přikryly ji mou dekou. Museli jsme si koupit monitor na saturaci, který měla pak na prstiku za 500, protože nebyla kontrolována na lůžku s chuvickou a museli jsme podepsat že přebírame plnou zodpovědnost za malou a manžel musel být hned u mě a kontrolovat, aby mi malá nevypadla, protože jsem byla unavená po porodu, ale stálo to za to. Dcerku mi položili na břicho, podle přání nechali dotepak pupečník, pak manžel přestřihl šňůru, do toho mi ji zkontrolovali na břiše. Nikam ji netahali. Pak lehce setřeli moji plinkou dali na ní mou bonding deku a přikryly až po hlavičku peřinou. Šití i přes to že měla malá 4000 g nebylo třeba. Mohla jsem rodit na boku a myslím, že to pomohlo. Dcerka se po chvíli sama doplazila k prsu, zakousla se a s nadsázkou se pustila až v 11 měsících. Byl to zázrak protože jsem poprvé kojila s velkým vypětím pouze 3 měsíce. Nešlo to. Neměla jsem mléko. A teď při druhém porodu, po bondingu, prvním přisáním hned na sále a rooming-in kdy malá byla na prsu co hodinu jsem kojila jedná báseň.
  Takže shrnutí. Max spokojenost. Když narazíte na nerudnou sestru na šestinedělí vyprdněte se na to. Za chvíli jste doma. Ale péče tam je k nezaplacení. Nadstandard je luxus, ale musí být k dispozici. Poprvé jsem ho dostala můžu doporučit. Možnost návštěvy kohokoliv a kdykoliv.
  Teď jsem těhotná znovu a bohužel bydlím v Praze. Nicméně mám zaječí úmysly. Praha prostě nenabízí to co fakulta v Ostravě. Budu rodit zase tam. Sice nevím jak to udělám, ale vim, že takový prostor pro má přání a komfort u porodu i po něm mi Praha prostě nenabídne.
  Petra87   | 18.03.2018 11:45:53
  Reagovat | URL příspěvku
 • Doporucuji
  Rodila jsem ve FNO 10.09. 2016 a spokojenost. Rodil mne takovy vysoky mlady doktor, bohuzel nepamatuji si jmeno...vsichni byli velice profesionalni a prijemni. Doktor po porodu za mnou prisel na pokoj na sestinedeli se zeptat, jak se mam....takze opravdu perfektni pece i lidsky pristup. Take porodni asistentky vsechny moc prijemne a ochotne. Po porodu na sestinedeli uz to bylo o trochu s tim pristupem horsi, ale stale spokojenost. ( ne vsechny sestry tam byly prijemne, ale da se to v pohode tech par dni vydrzet:-) ). Laktacni poradkyne ( takova pekna cernovlasa pani, bohuzel take nevim jmeno:-( ) se venuje a opravdu pomuze. Jestli budu jeste nekdy rodit, tak jedine tam:-) . Hajkova
  Andrea H.   | 17.10.2016 14:12:46
  Reagovat | URL příspěvku
 • Velká spokojenost
  Rodila jsem ve FNO v srpnu letošního roku, porod byl vyvolávaný kvůli velké váze miminka. Bylo narváno, avšak kvalitu péče to podle mě vůbec neovlivnilo, sestřičky i dr. na šestinedělí (kde, jsem čekala než se porod rozběhne) moc milé, vše vysvětlovali, ptali se mě na mé přání. Porod skvělý! Měla jsem štěstí na svou ošetřující gynekoložku MUDr. Raszykovou. na to jak je mladá je perfektní, empatická a citlivá k pacientce a přesto rázná a rozhodná při důležitých momentech porodu. Měla jsem i skvělou porodní asistentku Martinu Hermannovou. Oběma moc a moc děkuji! Jediné mínus je, že na stránkách se chlubí, jak podporují bonding, ovšem na sále mi jej musel manžel vyjednat... Dětská sestra, bohužel nevím jméno, mi malého přiložila asi na minutu a pak vážila, měřila atd. ale zpět už jsem syna nedostala, byl položen do plastového boxu vedle mě, prosila jsem sestru,aby mi jej dala, prý neexistuje, když jsem se ptala na důvod, prý se musí nahřát a já jsem slabá o porodu. Dle mě nebyl objektivní důvod, apgar 10-10-10, porod ani ne 4 hodiny, vše ok, váha miminka 4000g :D, vyslala jsem manžela a ten přivedl ochotně zpět jinou sestru, která mi malého podala, pěkně se přisál a celé dvě hodiny jme na sebe koukali a zahřívali se. Nádherný zážitek. moc a moc děkuji i sestrám na šestinedělí, na to, že bylo plno, poradily, pomohly s kojením, byla jsem moc spokojená. tuto porodnici všem doporučuji!!!!!!!!!     
  maidiczka   | 08.10.2016 16:22:42
  Reagovat | URL příspěvku
 • Spokojenost :)
  Ve FNO jsem rodila letos koncem pánevním. Při předporodní kontrole byl personál velmi milý a ochotně odpovídal na všechny naše dotazy ohledně možných komplikací – do poslední chvíle jsem se rozhodovala mezi přirozeným porodem a císařským řezem. Rovněž byli milí při „planém poplachu“, dostala jsem na výběr, jestli chci zůstat, abych byla klidnější, nebo jet domů a přijet až při opravdových kontrakcích. Na porodním sále jsem se cítila dobře, doktoři působili sebejistě a porod proběhl bez komplikací.
  Nemůžu si stěžovat ani na oddělení šestinedělí. Všechny dětské sestřičky byly usměvavé, nápomocné a trpělivé.
  Takže za sebe určitě porodnici ve FNO doporučuju!
  Haňule7   | 03.02.2016 16:52:47
  Reagovat | URL příspěvku
 • Lidský přístup
  Rodila jsem v minulém roce 2014 a nemohu si stěžovat. Sice jsem nebyla na oddělení šestinedělí, pro porod mrtvého miminka :/ Ale přístup lékařů a sestřiček byl výborný, vstřícný a přátelský. Nejvíce se mi zamlouval pan doktor Matura :) A pan anesteziolog. Velmi příjemní ! ;) Letos v červnu budu rodit určitě zase zde :) A podám potom podrobné info ;) 
  Andrea.Tom   | 19.04.2015 11:32:14
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×