Inzerce
Inzerce
Inzerce

Pohyby ve 23 tt.

Těhotenství | AnnieAnnie | 21.05.2020, 15:03

Dobrý den, paní doktorko,

chtěla bych se Vás zeptat, jak často bych měla cítit pohyby plodu ve 23 tt. Pohyby cítím už asi tři týdny. Prvních čtrnáct dní jsem cítila intenzivní kopance a přetáčení dítěte. Posledních sedm dní se pohyby změnili, jsou méně intenzivní, spíše cítím bublinky a slabé otáčení, na pohyby se teď musím soustředit. Chtěla jsem se zeptat, zda se jedná o normální jev, nebo mám navštívit lékaře. V nemocnici na ultrazvuku jsem byla přesně před týdnem a vše bylo v pořádku.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem

Anna Nováková

Dobrý den, pohyby plodu během dne a noci nejsou pravidelné. Miminko také prochází spánkem a stavem bdělosti. Pokud byste chtěla pozorovat pohybovou aktivitu Vašeho miminka, doporučuje se sledovat pohyby 2-3x denně. Udává se, že během hodiny by měly být cítit tři pohyby. Pohyby plodu bývají intenzivnější k večeru. Pokud byste však měla jakékoliv nejasnosti nebo během dne necítila pohyby, vyhledejte lékaře. Hezký den.

MUDr. Andrea Liszková | Babyonline | 24.05.2020, 18:00
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce