Menstruace

Menstruace | Tynulle22 | 21.04.2017, 07:25

Dobrý den, než jsem začala brát antikoncepci, byla různá. Buď jsem ji měla silnou a dlouhou nebo vůbec. Začala jsem brát antikoncepci a vše se srovnalo.Teď jsem ji vysadila, protože s přítelem chceme miminko a menstruace se nedostavila a ani nejsem těhotná. Co mám dělat? Děkuji.

Dobrý den, může trvat velmi dlouho - řádově i několik měsíců, než se menstruace znovu objeví. Obzvlášt pokud jste předtím měla menstruaci nepravidelnou. Antikoncepce tento problém nevyřešila, pouze ho odsunula. Krvácení při antikoncepci ani není menstruace v pravém slova smyslu - jedná se o krvácení ze spádu hormonů při užívání hormonální antikoncepce. Vaše vlastní hormonální osa je blokována a znovu se dostane ke slovu až poté, co přestanete hormonální antikoncepci užívat. Určitě bych doporučila klidně pár měsíců počkat - stav se může sám upravit. Pokud ne, navštivte samozřejmě poté gynekologa.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 24.04.2017, 07:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce