banner
Danka92 27. 02. 2017

Dobrý den přeji, včera do oběda a dnes ráno jsem si dělala test, podle mě vypadají pozitivní, spodní je z rána a vrchní z večera. Ale trápí mě, že se ode dneška cítím, jako bych měla dostat menstruaci. Mám 3 dny do menstruace, žádné příznaky nemám, jedině, že jsem týden nachlazení, ale to nevím, zda něco znamená. Prsa mě skoro stále pobolívají. Mohlo by se stát, že oba testy nejsou pravdivé? Test je focený úplně hned potom, co se namočil, hned se tam objevila čárka.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, těhotenský test děláte příliš brzy a proto výsledek není ještě zřetelný. Druhá čárka je slabá z toho duůvodu, že hodnota hCG je ještě velmi nízká vzhledem ke stáří těhotenství.Test za pár dní pro jistotu zopakujte. Ideálně je provést jej až pár dní po zpoždění menses.

Sdílejte reakci

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

13 %
2 hlasy

88 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

Celkem hlasovalo 16 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Související články

Rodinný festival RESPEKT K PORODU: Váš průvodce na rodičovské cestě

Rodinný festival RESPEKT K PORODU: Váš průvodce na rodičovské cestě

Blíží se Rodinný festival RESPEKT K PORODU, největší festival o těhotenství, porodu a rodičovství, který proběhne ve dnech 22.–25. května 2025 v Praze, v Holešovické tržnici, Hale 17.

Mohlo by vás zajímat

Zodpovězené dotazy

Celkem 5 519 zodpovězených dotazů

Dobrý den, chtěla jsem se vás zeptat, v neděli jsem měla ovulaci a zároveň pohlavní styk. Za jak dlouho si můžu udělat těhotenský test? Děkuji mnohokrát Milerova Daniela.

Milá Danielo, těhotenský test má smysl si provést až tak 2-3 dny po datu očekávané menstruace, přikládám proklik na příslušný text: http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/tehotensky-test#tehotensky-test2. Přeji krásný večer, Jana Martincová

Dobrý den, mám dotaz.Beru antikoncepci Foxinette.Když jsem před několika dny dobrala plato a čekala, že do dvou dnů začnu menstruovat, měla jsem den po dobrání antikoncepce pohlavní styk. Teď už je to pátý den a menstruaci jsem nedostala.Je zde možnost, že jsem těhotna?Pokud ano, bylo by možné těhotenství přerušit potratovou pilulkou?Děkuji za odpověď a přeji hezký den.Gabriela

Dobrý den, pokud jste v pauze nezačala krvácet, pak samozřejmě těhotenství vyloučeno není, ale nebylo z tohoto pohlavního styku, který jste měla v pauze. To by bylo příliš brzo. Raději si tedy udělejte těhotenský test.

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Set 5 dětských knížek 0–8 let

Předškolní vzdělávání
Včetně jediné komplexní předškolní přípravy s mnoha praktickými aspekty pro život. Předejte svému dítěti jedinečné kvalitní know-how lékařky-vzdělavatelky s vysokými nároky na všeobecné vzdělání. „Na prvních 6 letech extrémně záleží,“ říká Jana Martincová, matka ADHD dítěte, díky kterému se stala autorkou a vydavatelkou, a své dítě tak posunula ve vývoji.
cena pouze u nás: 1 425 Kč
Set 5 dětských knížek pro chytré hlavičky