Hormonální porucha

Menstruace | PavlaOL | 21.04.2017, 08:58

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, co vše může být příčinou ztráty menstruace? S vyloučením změny životního stylu, náhlého zhubnutí, stresu, změny práce, problematických vztahů, antikoncepce (nikdy jsem ji nebrala) fyziologických změn (vše mám v pořádku, včetně štítné žlázy, žádné cysty apod.)... Je možné, že se někdy menstruace ztratí jen tak bezdůvodně? Mám teď na půl roku předepsaný Orgametril, můžu doufat, že se mi tímto lékem cyklus zase spraví? Moc děkuji!

Dobrý den, ztráta menstruace vždy nějaký důvod mít musí, pokud jste předtím normálně menstrovala a nyní ne. Pokud se vyloučí všechny příčiny, které jste výše uvedla, pak vzácně se může jednat i o předčasné ovariální selhání, kdy nedochází k ovulaci a ženy tedy velmi často ani nemenstruují. Dá se na něj vyjádřit podezření, pokud má mladá žena velmi vysoké hodnoty FSH (jako žena v menopauze). Nebo se může jednat o poruchu růstu sliznice v děloze - někdy tedy pomůže odhalit příčinu endoskopické vyšetření dělohy (hysteroskopie). 

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 24.04.2017, 07:17
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce