banner
nikola332 20. 06. 2022

dobry den, pouzivam antikoncepci Diecyclen 21+7. Predevcirem 19.6 jsem si vzala prvni zelenou-placebo tabletku. Vcera jsem si ovsem vzala novou a to bilou tabletku z noveho platicka. Mam pokracovat dal?? Jsem stale chranena a neotehotnim?? Nebo se musim po nejakou dobu chranit??

Odpověď odborníka:

gynekolog

Dobrý den, maximální ochranou by mělo být užívání doporučené výrobcem. Pokud toto schéma nepatří mezi doporučené, je vhodné užít i jinou antikoncepční metodu - např. bariérovou, tj. kondom.

Sdílejte reakci

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

13 %
2 hlasy

88 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

Celkem hlasovalo 16 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Související články

Postkoitální antikoncepce, pilulka po styku

Postkoitální antikoncepce, pilulka po styku

Postkoitální antikoncepcePostkoitální antikoncepce je jeden z druhů hormonální antikoncepce. Přívlastek postkoitální dostala proto, že jako jedinou ji lze užít po koitu (= pohlavním styku).Je důležité si uvědomit, že je to metoda nouzová, která by měla přijít na řadu pouze ve výjimečných případech (náhodný nechráněný pohlavní styk, selhán...

Mohlo by vás zajímat

Zodpovězené dotazy

Celkem 5 519 zodpovězených dotazů

Dobrý den,při poslední menstruaci jsem začala brát antikoncepci. Můžu mít už nechráněný sex, když antikoncepci beru teprve první měsíc? Není tím, že jí beru krátkou dobu, nějak zvýšené riziko nechtěného těhotenství? Děkuji za brzkou odpověď.Nikol

Dobrý den, v příbalovém letáku máte napsáno, že jste chráněná od prvního dne užívání antikoncepce, pokud jste začala 1. den menses. Není k tomu co více dodat.

Dobrý den, paní doktorko, chci se na něco zeptat a moc se za to stydím, a proto jsem to neřekla ani mojí paní doktorce na gynekologii, tak píši Vám. Je mi 20 let a mám problém se sexem. Neberu antikoncepci. Na sex nemám chuť a s mým přítelem jsem neměla pohlavní styk už 1 měsíc, dřív jsme měli pohlavní styk pořád a teď vůbec. Chci se zeptat, jestli mi na to pomůže antikoncepce? Děkuji.

Dobrý den, antikoncepce libido (chuť na sex) určitě nezlepší - většinou má spíše opačné účinky. Spousta žen ztratí chuť na sex právě užíváním antikoncepce. Tyto potíže samy od sebe většinou přejdou, buďte tedy zatím trpělivá.

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Set 5 dětských knížek 0–8 let

Předškolní vzdělávání
Včetně jediné komplexní předškolní přípravy s mnoha praktickými aspekty pro život. Předejte svému dítěti jedinečné kvalitní know-how lékařky-vzdělavatelky s vysokými nároky na všeobecné vzdělání. „Na prvních 6 letech extrémně záleží,“ říká Jana Martincová, matka ADHD dítěte, díky kterému se stala autorkou a vydavatelkou, a své dítě tak posunula ve vývoji.
cena pouze u nás: 1 425 Kč
Set 5 dětských knížek pro chytré hlavičky