banner

Celkem výsledků pro tag/y "u porodu": 75

Otec u porodu

ahoj holky..prosím vás jak je to s placením,když chce být otec u porodu?musí se platit hned v porodnici nebo je možné nechat si vystavit složenku?díky

civil u porodu..

Holky když koukám na ty vaše fotečky, tak snad všichni tam máte taťku u porodu ve sterilním převleku. Můj manža byl u porodu, tak jak přišel..

otec u porodu

Jsem uz ve 36t a docela to leti.V pondeli jsem se byla zapsat v porodnici a pak bych se tam mela podivat az 28.2 nebo mozna pozdeji ,protoze podle ultazvuku vychazi termin na 2.3,pokud se to opet nezmeni ,skoro pokazde je to jinak. Mam dotaz,nevite jak to funguje pokud chci otce u porodu a on je v praci? Musi ho z prace pustit? Podle zakona jsem nasla ,ze ma 2 moznosti bud me jen zaveze do porodnice a zase se vrati a pak to dostane zaplaceno anebo v porodnici zustane bez naroku nahrady mzdy.My oba chceme aby tam byl,ale bojime se jak vezmou v praci.Nemaji tam ted zrovna super atmosferu a bojime se ,aby nedelali nejake problemy.Zakon je jedna vec ,ale opravdu to tak funguje? Mozna si s tim dělám zbytecne hlavu a probehne to naprosto v pohode,ale stejne bych se Vas chtela zeptat jestli s tim mate nejake zkusenosti. Jinak moc drzim palce vsem ,ktere uz maji ted termin,at to dobre dopadne.

Brečely jste u porodu?

Ja ano.Těsně před porodem syna,jsem viděla v tv dokument.Tam bylo zrychleně asi 100 porodu,ruzných a skoro všechny ty američanky,po porodu brečely dojetím.Rodila jsem císařem,uspali mě jen lokální anestezii.Tak ,že jsem vše vnímala.A jak ho vytáhli a já ho slyšela křičet,tak jsem se tam tak rozbrečela,uplná želva.Museli mě utěšovat,vubec to nešlo zastavit.Strašně jsem se styděla,já svoje emoce nikdy nedávám znát.Pro toho doktora,to taky byla nová situace,nevěděl co má dělat.Přišel se pak za mnou podívat na pokoj.Pohladil,mě a říkal,vy jste mi dala,tak mi na sále ještě nikdo neplaklal.

Partner u porodu

Tak mi pár dní v hlavě putovala myšlenka, jestli se ten můj taky nevykroutí z přítomnosti u porodu. Vím, že to je u mně poněkud předčasné, ale nějak mě nahlodala 2222Adriana, když psala, že ten její se rozhodl, že nepůjde. Tak jsem se včera jen tak zeptala, jak to vidí on. Otočil na mě hlavu a s výrazem, že jsem se asi zbláznila mi oznámil, že takovou událost si rozhodně ujít nenechá. Doufám, že 2222Adrianě se poštěstí to samé a přítel nakonec k porodu dorazí a neopustí ji, až se tam bude svíjet v bolestech...

Přítel u porodu

Holky, tak si musím ,,postěžovat´´..., celé těhu jsem se tak těšila, že půjde přítel k porodu, že mě podpoří a že konečně v těžké situaci nebudu sama a tak..., však víte co myslim, ale dnes jsem dostala ránu pod pás..., kecáme se švagrovou (má termín 3.7., takže už za 2 dny), jestli ten její půjde k porodu a ona, že jasně a že se moc těší a já na přítle, Ty taky půjdeš, že? (Celé těhu to vypadalo, že joo) a on, že ne, že jak tam se mnou minule byl na té pohotovosti, tak že se mu dělalo špatně.., že na to asi nemá..., já jsem ale tak zklamaná, že mám pořád slzy v očích..., ale s tím se asi nic nenadělá..., ale strašně mě to mrzí, zase budu na všechno sama...

souhlasím s catarinou

můj důvod pro otce u porodu byl ten, žejsem si říkala, že "na chlapa si netroufnou" a můj muž se navíc nedá jen tak odbýt (na rozdíl ode mě), nevím, jak by to probíhalo, kdyby tam nebyl, ale asi bych si připadala velmi osaměle, protože jsem měla pocit, že si mě moc nevšímali, když už jsem ležela na sále a měla kontrakce a nebyla schopná se hnout, natož promluvit, byla jsem docela vděčná, že mohl PA zavolat on
mám tuto zkušenost i v součas. těhu : setkala jsem se při jednom vyšetření s nerudnou sestrou (po 30 min. totální ignorace, kdy jsem se jí opakovaně snažila strčit do ruky žádanku od mé gynekoložky a ona odpovídala buď vůbec, nebo jen "nemám čas") a pak mě vynadala, jaktože jsem si dovolila přijít pozdě (JÁ tam byla včas, ale ONA neměla půlhodiny čas vzít si papírek)- ještě, že tam manžel byl, jinak věřím, že by mě nevzali.

Byl pro mne oporou

Přítel byl u porodu se mnou.A musím říct,že mi to hodně pomohlo.Hlavně proto,že personál byl nepřívětivý.Když mně můj Honza držel za ruku aspoň jsem si nepřipadala jako jen kus masa co otravuje."Vždyť těch porodů je teď tolik!"Když konečně přišel na tento svět náš malý poklad Ondrášek hned nám ho odnesli aniž by nám jej alespoň ukázali.Ale slyšeli jsme ho plakat,tak jsme doufali,že je v pořádku.Honzu za ním pustili až za 5min.Mě malého donesli až za 30min.Musím říct,že jediné co mě drželo v klidu bylo,že jsem věděla,že náš malinký není sám,ale s tatínkem,který už na něj dá pozor.Honza,i když vypadal chvílema velice bledě,byl statečný.Samozřejmě si myslím,že muž není špatný,když se rozhodne u porodu nebýt.Ale co znám muže,kteří u porodu byli každý to popisuje jako neuveřitelný zážitek.A možná jediný moment v dospěláckém životě co jim i slza ukápne.

Dychani u porodu

HOlky, uvadim info, ktere jsem nasla na internetu.Nejsou to me zkusenosti, jsem prvorodicka. Ale treba to nekomu pomuze. Tak uvadim typy dychani u porodu.a) behem kontrakce, 1.doba porodni, doba, kdy zena jeste nesmi tlacit BRISNI DYCHANINácvik břišního dýcháníLeh na zádech, dolní končetiny pokrčené, chodidla opřená o podložku, mírně od sebe. Jednu dlaň si položte volně na bříško, druhou na hrudník (pro kontrolu, zda dýcháte správně). Pomalu začněte nadechovat nosem do bříška, nadechujte plynule na 5 dob, dlaň ruky se pomalu zvedá spolu s břišní stěnou. Ruka, která leží na hrudníku, by měla zůstat v klidu. Výdech pak provádějte pootevřenými ústy, také na 5 dob. Postupně můžete prodlužovat nádech a výdech na 8 a 10 dob. Dlaň ruky leží na bříšku jen volně, netlačí na něj. Nádech i výdech musí být plynulý. Jakmile zvládneme břišní dýchání v poloze na zádech, pokračujeme v procvičování ve všech polohách - leh na boku, vsedě a vestoje.b)prechod mezi 1. a 2.dobou porodni PSI DYCHANIJedná se o rychlé povrchní, mělké dýchání. Jako bychom dýchali jen do krku, nejedná se o rychlý nádech a výdech do plic. Tímto dýcháním se vyloučí hluboký nádech, po kterém by žena při nucení na tlačení reflexivně začala tlačit. c)2.doba porodni, DYCHANI DO HRUDNIKUVe druhé době porodní, v době vypuzovací je zapotřebí, aby se žena uměla správně nadechnout do plic a zadržet dech. Při správném nádechu plíce zvětší svůj objem, zatlačí na bránici. Ta pomáhá zvýšit účinnost tzv. břišního lisu, který spolu s dělož-ní kontrakcí pomáhá vypuzovat plod ven. (Břišní lis je tvořen plochými svaly břicha, které tvoří stěnu břišní dutiny - šikmé svaly, podélný a příčný sval.).Nácvik zadržení dechuLeh na zádech, ruce podél těla, chodidla opřená o podložku. Zhluboka se nadechněte do plic (musíte vidět, jak se vám zvedá hrudník) a zadržte dech na 10 vteřin. Pak vydechněte. Postupně při dalších cvičeních prodlužujte dobu zadržení dechu na 20, 30 ... vteřin až na 1 minutu. U porodu však žena většinou nevydrží zadržet dech na 1 minutu a celou dobu tlačit. Proto se musí naučit tzv. "přidechnutí" případně předechnutí.PřidechnutíNadechněte se a zadržte dech. Ve chvíli, kdy již máte pocit, že s dechem nevystačíte, znovu krátce, rychle nadechněte, aniž předtím vydechnete.PředechnutíZnovu se nadechněte, zadržte dech a jakmile nemůžete déle dech zadržet, zprudka vydechněte a okamžitě nadechněte znovu. Uvádí se, že během jedné kontrakce u porodu, která trvá 1 až 2 minuty může žena 2x předechnout. Při nácviku zadržení dechu můžete předechnout po 30 vteřinách, pak po 20 vteřinách a nakonec po 10 vteřinách. I u porodu žena vydrží s prvním nádechem nejdéle, pak kratší dobu a při posledním nádechu už kontrakce většinou ustupuje a tlačení přestává mít efekt.

dychani u porodu

Chtela jsem se zeptat administratoru a tvoritelu babyonline.cz jesti nepripravuji clanek o spravnem a typech dychani u porodu. Myslim, ze by to melo u hodne ctenarek ohlas.Dekuji.

Naše první mimi

S manželem čekáme první miminko a můj muž si hrozně moc přeje u porodu být.Čím víc se nám ale blíží termín porodu (2.11) tím víc jsem nervózní aby vše klaplo a manžel to stihl včas.

Můj manžel u porodu byl...

Můj manžel k porodu jít chtěl, brali jsme to tak nějak přirozeně a dnes jsem za to ráda. Přijel dopoledne v 11, rodila jsem v 15 hod. Podával mi džus, masíroval mi záda a sprchoval mě, když už jsem bolestí brečela, podporoval mě, a u samotného porodu mě držel za ruku a říkal, že to zvládám skvěle, což mi hrozně pomohlo a za 2 minutky nebylo co řešit Ale každý pár je jiný a rozhodnutí by mělo být na obou...

Táta u porodu - samozřejmě

U nás to bylo hned považováno za samozřejmost, že manžel k porodu půjde, chtěl to i on i já. Ale bohužel nakonec vše dopadlo úplně jinak. Byl se mnou celou dobu před samotným porodem (celých 19,5 hodiny v porodnici), ale pak pro nepostupující porod a padající ozvičky miminka byl proveden akutní císařský řez. Jelikož to byl hrozný fofr, nikdo se o taťku nestaral a on zůstal sám s jednou sestřičkou na porodním sále a mne rychle převáželi na operační. Za to při druhém porodu byl císařský řez naplánován, takže tam se mnou byl opravdu od úplného začátku až do úplného konce. A bylo to super. Ta psychická podpora při obou porodech je asi přímo nepopsatelná.

Táta u porodu? Ano.

Když jsme se s manželem prvně bavili o porodu,zeptal se mě,jestli ho tam chci,že on by tam byl hrozně rád.Chtěla jsem a dobře jsem udělala.U druhého porodu sme to ani neřešili,prostě to byla samozřejmost a byl o to nadšenější,když mu nechali přestřihnout pupeční šňůru (ale asi se mu to moc nepovedlo,z malého je strašný mamiňák)

špatná zkušenost

Tatínek se rozhodoval celé těhotenství až jednou,když mi bylo moc zle se rozhodl,že bude u všeho.Prožili jsme spolu vše od prvních kontrakcí až po narození miminka.Byl to pro něj nadlidský a vysilující zážitek,bylo mu zle 14 dní.Už nikdy by to nechtěl zažít,jen ten jediný okamžik zrození byl světlým bodem,jinak prý na tu bezmoc přihlížení utrpení nikdy nezapomene.Já byla ale strašně ráda ,že byl se mnou

táta u porodu

Já jsem byla u porodu bez manžela a pokud budu mít ještě jedno dítě, půjdu zase bez něj. Jednak vím, že by mu nebyla tato "novodobá povinnost tatínků" příjemná a popravdě ani mě by to nijak neprospělo. Na druhou stranu znám několik tatínků, kteří na svoji přítomnost u porodu rádi vzpomínají. Universální odpověď neexistuje a každý pár musí vědět, zda je pro maminku lepší porod s tatínkem nebo bez.

Taťka u porodu

U porodu byl a jsem hrozně za to moc ráda. I podruhé bych ho tam chtěla. Držel syna v náručí asi dvě hodiny po porodu.

Táta dlouho váhal...

Tátu jsem dlouho přemlouvala, nakonec šel a byla jsem moc ráda, i když jsem nakonec rodila císařem. V Plzni zatím tatínka k císaři nepouští. Každopádně můj muž zrovna o tohle stál víc, než být u klasického porodu.

Táta u porodu

K dnešní anketě mě inspiroval článek na idnes. Přiznám se, že jsem jej pouze prolétla, ale stihla jsem si všimnout 2 názorových proudů:
1. tatínek u porodu = velká psychická opora + může také masírovat apod.
2. muž není na takovouto událost stavěný, jeho přítomnost u porodu může vyústit v ukončení partnerského soužití
Osobně mám doma naštěstí jedničku, ale ve svém okolí jsem zažila případ, kdy po porodu skutečně vztah díky výše zmíněnému skončil.

tatínek u porodu

holky chtěla jsem se zeptat jestli a jak jste vnímali tatínka u porodu zda chtěl být nebo nebyl, když byl tak jak to probíhalo i hlavně u té druhé doby porodní. Můj manžel u porodu chce být ale tak nějak na něm vidím že si není jistý jestli to zvládne u samotného porodu. Tím že čekáme každým dnem, tak trošku znervózněl a včera se mě ptal zda by mi nevadilo jestli by přímo když bych malou tlačila nepočkal venku. Že prý se rozhodne na místě, jak se bude cítit a hlavně myslím že ho taky trochu trápí jak bude vypadat mezi chlapama když se nezůčastní. Já to samozřejmě chápu, jelikož se jedná o naše první miminko tak nevím co nás čeká a vlastně já bych se taky nemusela vidět při pohledu na krev omdlívám Neberu to jako slabost vůbec ne cením si že mi to radši řekne narovinu, oni kolegové v práci mu každý říká jak už by tam v životě nešel, jak jim ženský nadávali apod. Vím že jste to v rubrice porod třeba psali, ale mě stačí když mi napíšete jaký to pro ně byl zážitek jestli dobrý nebo už by opravdu nešli.díkas