Jak na komáry
Pro akci je nutné přihlášení
Zde jsou naše recepty:
elektrické odpuzovače - fungují na bázi jisté frekvence zvuku, která vadí právě bodavému hmyzu. Některé jsou na baterky, častější bývají do zásuvky. Jeden takový (i s dětskou lampičkou) jsme i vyzkoušeli v pokojíku vlastních dětí a můžeme jej doporučit.
* moskytiéry a sítě do oken - jsou spolehlivou ochranou před hmyzem ve vašem bytě či domě.
* přírodní repelenty a éterické oleje - řada rostlinných silic má pro hmyz odpudivé účinky. Používají se jednak k odpařování v místnosti a jednak aplikací na tělo, či oděv. Mezi rostliny, které odpuzují hmyz patří např. tea-tree (čajovník), levandule, eukalyptus, citronela, cedr, geránie, meduňka, pačule, hřebíček, jalovec. eterický olej NETAKO od firmy Eoné, který se používá k odpařování v místnosti, nebo směs silic RESCUE od téže firmy, které se aplikují přímo na tělo a je účinný i na štípance. Oba přípravky jsou vhodné i pro nejmenší.
* chemické repelenty - chemické přípravky, které nanášíme přímo na tělo nebo na oblečení, nebo se prodávají také ve formě náramku , který je napuštěn složkami jež odpuzují nežádoucí hmyz. Pro děti jsou k dostání šetrnější varianty, v řadě případů však i ty jsou pro alergiky či atopiky spíše méně vhodné, zvlášť ve věku do 2 - 3 let.
* chemické přípravky do zásuvky - ať již tekuté nebo pevné, které vypařují vůni, jež komáry odpuzuje. Většinou jsou však nevhodné pro děti do 3 let.
* software :-) - ano, i software může být účinnou ochranou před nepříjemným bodnutím. Na internetu je možnost si stáhnou program NouKomar, který dokáže s pomocí PC Speakeru (má jej prý téměř každý počítač) přehrávat nepřetržitý tón o frekvenci 16 - 20 kHz. Ten je pro člověka neslyšitelný, ale komára dokáže spolihlivě odehnat. Také do iPhonu si dnes můžete stáhnout aplikaci, která "pískáním odpuzuje" dotěrný hmyz.
* B-komplex - při výletu do přírody je vhodné vzít si tabletku B-komplexu, který údajně komárům i klíšťatům nevoní. Vitamíny skupiny B jsou rozpustné ve vodě, vaše tělo jejich přebytek vyloučí a tak se nemůžete předávkovat. Doporučujeme však jen jako doplněk k další ochraně např. moskytiérou či repelenty.
* homeopatika - proti komárům a jinému hmyzu: Ledum palustrae 5CH, užívá se 14 dnů před odjezdem a celou dobu pobytu v oblasti s komáry. Lék předepíše lékař na recept, nejde jej zatím zakoupit bez receptu. Jedná se také o doplňkovou ochranu, kterou je lépe kombinovat s dalšími.
* ultrafialový lapač - lampa s modrým světlem přitahuje hmyz a usmrcuje jej elektrikou. Nevýhodou lampy je, že usmrcuje veškerý hmyz, který se k ní dostane.
Předchozí vychytávka:
najděte si svého lékaře
Následující vychytávka:
Jak vybrat obuv pro deti
Jak na komáry - diskuze
co mně zvláště imponuje, jsou ty rostliny...
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
BMI
Kategorie BMI jsou zjednodušeným modelem, které nám pomáhají se zorientovat v naší tělesné hmotnosti. Body Mass Index (BMI) udává méně přesné údaje zejména u dětí, starších lidí a aktivních sportovců. Přesnější posouzení tělesné váhy než kalkulačka BMI může provést odborník, který zahrne i další parametry: např. pohlaví, věk, objem svalů, typ postavy a celkový životní styl.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
17 %
11 hlasů
0 %
0 hlasů
8 %
5 hlasů
58 %
38 hlasů
18 %
12 hlasů
Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků