Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak na komáry

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Zde jsou naše recepty:

elektrické odpuzovače - fungují na bázi jisté frekvence zvuku, která vadí právě bodavému hmyzu. Některé jsou na baterky, častější bývají do zásuvky. Jeden takový (i s dětskou lampičkou) jsme i vyzkoušeli v pokojíku vlastních dětí a můžeme jej doporučit.
* moskytiéry a sítě do oken - jsou spolehlivou ochranou před hmyzem ve vašem bytě či domě.
* přírodní repelenty a éterické oleje - řada rostlinných silic má pro hmyz odpudivé účinky. Používají se jednak k odpařování v místnosti a jednak aplikací na tělo, či oděv. Mezi rostliny, které odpuzují hmyz patří např. tea-tree (čajovník), levandule, eukalyptus, citronela, cedr, geránie, meduňka, pačule, hřebíček, jalovec. eterický olej NETAKO od firmy Eoné, který se používá k odpařování v místnosti, nebo směs silic RESCUE od téže firmy, které se aplikují přímo na tělo a je účinný i na štípance. Oba přípravky jsou vhodné i pro nejmenší.
* chemické repelenty - chemické přípravky, které nanášíme přímo na tělo nebo na oblečení, nebo se prodávají také ve formě náramku , který je napuštěn složkami jež odpuzují nežádoucí hmyz. Pro děti jsou k dostání šetrnější varianty, v řadě případů však i ty jsou pro alergiky či atopiky spíše méně vhodné, zvlášť ve věku do 2 - 3 let.
* chemické přípravky do zásuvky - ať již tekuté nebo pevné, které vypařují vůni, jež komáry odpuzuje. Většinou jsou však nevhodné pro děti do 3 let.
* software :-) - ano, i software může být účinnou ochranou před nepříjemným bodnutím. Na internetu je možnost si stáhnou program NouKomar, který dokáže s pomocí PC Speakeru (má jej prý téměř každý počítač) přehrávat nepřetržitý tón o frekvenci 16 - 20 kHz. Ten je pro člověka neslyšitelný, ale komára dokáže spolihlivě odehnat. Také do iPhonu si dnes můžete stáhnout aplikaci, která "pískáním odpuzuje" dotěrný hmyz.
* B-komplex - při výletu do přírody je vhodné vzít si tabletku B-komplexu, který údajně komárům i klíšťatům nevoní. Vitamíny skupiny B jsou rozpustné ve vodě, vaše tělo jejich přebytek vyloučí a tak se nemůžete předávkovat. Doporučujeme však jen jako doplněk k další ochraně např. moskytiérou či repelenty.
* homeopatika - proti komárům a jinému hmyzu: Ledum palustrae 5CH, užívá se 14 dnů před odjezdem a celou dobu pobytu v oblasti s komáry. Lék předepíše lékař na recept, nejde jej zatím zakoupit bez receptu. Jedná se také o doplňkovou ochranu, kterou je lépe kombinovat s dalšími.
* ultrafialový lapač - lampa s modrým světlem přitahuje hmyz a usmrcuje jej elektrikou. Nevýhodou lampy je, že usmrcuje veškerý hmyz, který se k ní dostane.
autor: sarkaj    Poslední změna: 29.07.2009 20:54:50
Předchozí článek dekorace na stěny Další článek Čištění kuchyně
Diskuze
 • :-) ten počítač jsem ještě nezkoušela, dnes jsem byla s dětmi na procházce v lese, na mě jedinou ty mršky sedaly, děti berou Béčko, já tu zvýšenou chuť k jídlu nemohu riskovat  ,
  co mně zvláště imponuje, jsou ty rostliny...
  Calamity J.   | 29.07.2009 22:11:20 | Reakcí: 1, poslední: 30.07.2009 10:40:57
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Ono to béčko asi moc nefunguje, manžel havěti dost šmakuje (v noci jdou především na něj:-) a to bere béčko kvůli problémům s kůží, pije pivo atd. Já nic a skoro na mě nejdou. A krevní skupinu máme stejnou, ale to si myslím že je pověra.
   sarkaj   | 30.07.2009 10:40:57
   Reagovat | URL příspěvku
Reagovat na příspěvek
Komerční sdělení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×