Inzerce
Inzerce
Inzerce

Malování

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Díky svému preciznímu manželovi :-) jsem si uvědomila pár skutečně užitečných věcí, které mně ušetřily zbytečné hodiny úklidu:
1. Máte-li před malováním v místnosti nábytek, který nelze nikam jinam umístit či odnést (např. koncertní piano :-) nebo postel apod., přesuňte jej doprostřed místnosti tak, aby měl malíř dostatek prostoru mezi stěnami a tímto nábytkem.
2. Poté nábytek omotejte samolepící průhlednou fólií a la potravinová fólie - k dostání v obchodech s barvami
3. Pak umístěte zvlášť na nábytek i zem ještě tuhou PVC fólii, kterou k lištám přilepte samolepící páskou určenou k tomuto účelu - odlepí se, aniž by zanechala lepidlo na liště - k dostání ve stejných obchodech.
4. Výběr barvy provádím na základě vypůjčení vzorníku v Domě barev oproti záloze, po výběru namíchají během 10 minut.
5. Část trubky od topení, která je před stěnou určité barvy, namalujeme také touto barvou.
6. Úklid: nejprve jsem postupně odlepila a rolovala doprostřed k nábytku všechny tuhé PVC fólie, sundala z nábytku, poté sbalila z podlahy, pak běžný úklid - zametení, vysátí a očištění a vytření od barvy - do vody přidat ocet - nemaže se tolik
7. Co bylo úžasné a proč píši tuto vychytávku byla ta a la potravinová fólie, kterou na posteli máme ještě dnes - je čistá a nábytek chrání od prachu i během následných prací v místnosti - montování nábytku apod.
8. Veškeré potřeby se vyplatí nakupovat ve specializovaných Domech barev, vyjde oproti různým Baumarktům apod. levněji, někdy až o 40 %.
Přeji radostné zútulňování Vašeho bydlení :-)
autor: Calamity J.    Poslední změna: 13.06.2008 11:37:35
Předchozí článek jak se osvěžit voňavkou Další článek aby už šaty neklouzaly z ramínka
Diskuze
 • Dík za pěkné shrnutí. Zrovna nás to čeká, spravujeme chodbu, pak schodiště a čeká nás kompletní výměna oken. Folie se nám také velice osvědčily. Při rekonstrukci obývacího pokoje jsme jí olepili i břidlicové obložení části zdí.   
  Neli   | 13.06.2008 22:14:55
  Reagovat | URL příspěvku
 • tu folii jsem využila při stěhování, obalila jsem s ní všechny krabice a i nábytek - na rohy jsem dala kousky kartonu. Kupodivu se díky tomu nic nezničilo! A z beden nic nevypadlo a nebylo zaprášené! Doufám, že malovat hned tak nebudeme. Ale čeká nás tapetování, tedy až seženeme tu správnou tapetu. 
  mamina19   | 13.06.2008 14:41:02
  Reagovat | URL příspěvku
 • Tak tuhle akcičku jsme zvládli před vánoci a byla jsem z toho na mrtvici,ale teď mám ten super pocit z krásného bytečku     
  tygřímáma   | 13.06.2008 14:23:49
  Reagovat | URL příspěvku
 • Doufám že tvé rady nebudu v nejblížší době potřebovat!!   
  Fakt dobrý tipy,díky!! 
  rhfenda   | 13.06.2008 13:09:20
  Reagovat | URL příspěvku
Reagovat na příspěvek
Komerční sdělení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×