Inzerce
Inzerce
Inzerce

Vyhodnocení soutěže o dárkový rodinný poukaz pro 4 osoby do zábavního vědeckého parku VIDA!

Chytrá zábava pro malé i velké v zábavním vědeckém parku VIDA! Chcete vidět rozzářené oči svých dětí? Dopřejte jim nezapomenutelné zážitky a vypravte se společně do zábavního vědeckého parku VIDA! v Brně. Tady si užijte skvělý rodinný den plný objevování.

Správnou odpověď s oceněným pořadovým číslem odeslali a výhru získávají:

  • přítelkyně
  • Lenyeta
  • hhranolka
  • Adrianita
  • martasko

Výhercům gratulujeme!

Přikládáme správné odpovědi na soutěžní otázky:

1. c) Výstavu (Ne)omezení doprovází také kreslené vtipy plné černého humoru. Pochází z dílny známé české kapely. Víte jaké? The Tap Tap

2. d) Od února nabízí VIDA! venkovní šifrovačku po stopách brněnského rodáka Kurta Gödela. Víte, o koho se jedná? Vědec a filozof

3. b) V expozici VIDA! najdete také Bastlírnu. Víte, co je to za místo? Koutek pro kutily

4. c) Na webu VIDA! najdete speciální stránku s desítkami pokusů, které si můžete vyzkoušet doma. Jak se tato stránka jmenuje? VIDA! na doma

Na jaké výhry se můžete těšit?

5 výherců získá dárkový rodinný poukaz pro 4 osoby do zábavního vědeckého parku VIDA!

Brněnský zábavní vědecký park VIDA! je opět otevřený. Kromě 170 exponátů uvnitř si nyní můžete užít i hravé objevování ve venkovní expozici. Hlavní novinkou tu jsou oblíbené vodní atrakce. Za pěkného počasí se pod širým nebem dočkáte i představení se zábavnými pokusy. 

Hravá expozice

Zažijete vichřici, rozpoutáte tornádo, postavíte magnetickou sochu nebo vstoupíte do obřího srdce. Projeďte se na kole po laně několik metrů nad zemí, zahalte město do husté mlhy, vyzkoušejte si moderování počasí, trénink pilota stíhačky nebo zmrazte vlastní stín.

Venkovní expozice

Vodní pumpy, bosonohý chodník, umělé vlny, vodotrysky a spousta nově zasazené zeleně – to jsou novinky, které na vás čekají ve venkovních prostorách VIDA! Těšit se můžete i na příjemné posezení s výhledem na nejkrásnější pavilony brněnského výstaviště. Na čerstvém vzduchu si vyzkoušíte i další exponáty jako například obří uši, Pascalovu fontánu, hučící kámen, Archimédův zákon nebo malování slunečními paprsky. 

Výstava o životě s hendikepem

Uvnitř zase nabízí spoustu nevšedních zážitků výstava (Ne)omezení. Ukáže vám, jak se žije lidem s hendikepem. Vyzkoušíte si jízdu na invalidním vozíku, seznámíte se s mluvícím budíkem, běžeckou protézou, pohlednicemi pro slabozraké nebo dětskou chůvičkou pro neslyšící. Určitě také otestujte sporty pro lidi se zrakovým postižením a přesvědčíte se, že některá omezení mohou lidi překvapivě rozvíjet. 

Šifrovačka venku i uvnitř

Nejen exponáty nabízí VIDA! uvnitř i venku. Připraveny jsou i dvě cesty za pokladem. Ten první je ukrytý přímo v expozici VIDA! a získáte jej vyřešením různých úkolů u vybraných exponátů. Tato hra nese název Pevnost VIDArd a je určená všem, kteří chtějí v expozici VIDA! objevit věci, které zůstávají běžným návštěvníkům skryté. Druhá šifrovačka je venkovní. Zavede vás do brněnských uliček po stopách významného vědce narozeného v Brně Kurta Gödela. Startovní balíčky k oběma hrám jsou k zakoupení na pokladně VIDA!

Praktické informace

  • Zábavní vědecký park VIDA! najdete v jednom z bývalých pavilonů brněnského výstaviště.
  • Parkovací místa jsou přímo před budovou, popřípadě se dá využít nedaleký parkovací dům.
  • Rodinné vstupné koupíte už za 430 Kč.
  • 3 a půl hodiny je nejčastější doba, kterou tu návštěvních stráví
  • Před návštěvou navštivte webové stránky vida.cz a seznamte se s aktuálními opatřeními. Nově si tu můžete koupit i online vstupenku.

Více informací na www.vida.cz.

VIDA! science centrum je příspěvkovou organizací Jihomoravského kraje.

 


Diskuze k soutěži
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×