Inzerce
Inzerce
Inzerce

Známe výherce soutěže o rehydratační kúru Kulíšek Extra s ovocnou a zeleninovou složkou

Kulíšek je rehydratační kúra pro zavodnění a doplnění iontů v organismu. Je určena pro kojence, malé děti, sportovce, těhotné a kojící ženy, cestovatele a obecně pro všechny, kteří jsou ohroženi dehydratací.

Kulíšek EXTRA obohacený o ovocnou a zeleninovou složku zajistí roztoku nejlepší chuť na trhu!

Ze správných odpovědí byli vylosováni a výhru získávají:

 • pamela
 • Adici
 • hanabb

Gratulujeme!

Přikládáme správné odpovědi na soutěžní otázky:

1. Rehydratační nápoj se využívá: d) všechny odpovědi jsou správné (u průjmu a horečky, při zvracení a slunečním úžehu, při sportovních výkonech)

2. Liší se nějak balení 3 typů Kulíšku v ceně? b) ne

3. Může dehydratace vést k rozvratu organizmu v hospodaření s vodou? a) ano

4. Co pomáhá snížit teplotu při horečce kromě léků proti horečce? a) rehydratační roztok stabilizací vnitřního prostřed

Na jaké výhry se můžete těšit?

3 výherci získají Kulíšek Extra sáčky - rozpustná směs pro přípravu rehydratačního roztoku k dietnímu postupu při průjmových potížích a zvracení u dětí od ukončeného 6. měsíce věku.

Dehydratace  

Co je dobré pro děti mohou využít i dospělí a senioři

Výskyt průjmových onemocnění je zřejmě starý jako lidstvo samo. Masové střevní epidemie vyvolávaly potřebu najít lék na gastroenteritidu, potažmo projevy dehydratace. Paradoxně mezi tyto léčebné postupy patřilo „pouštění žilou“. Spíše metodou pokus-omyl se podařilo nakonec najít ty nejjednodušší prostředky - vodu a sůl – k udržení pacientů při životě.

Nejprve se podávaly perorálně (nebo nosní sondou) a později moderní medicína přešla na podání nitrožilně. Pití v roztoku je nejjednodušší a úplně bez rizika.

Většina průjmových onemocnění v našem pásmu má původ virový, a léčba proběhne obvykle samospádem,
v počátku onemocnění se uplatňují regulační mechanismy, které pomáhají organismu se vyrovnat
s nedostatkem vody a iontů. Ty se však brzy vyčerpají a je nutná pomoc – rehydratace.

Průjmové epizody ( mnohokrát jenom stravovací chyba) ale způsobují komplikace např. v domovech důchodců,  LDN i u osamělých seniorů, kde udržet i pitný režim je někdy problematické. To neúměrně zatěžuje  ošetřující personál a zvyšuje náklady na péči a prodlužuje diskomfort.

Kulíšek extra isotonický roztok, obohacený o ovocnou a zeleninovou složky – což výrazně prohlubuje rehydrataci a zlepšuje chuť roztoku - je vhodný od věku 6 měsíců života. Odpovídá doporučení ESPGHAN (Evropská společnost pro gastroenterologii hepatologii a výživu). Je formulován tak, aby nebyl přílišnou zátěží pro ledviny a zároveň doplňoval i energetickou  potřebu.

Náhrada ztráty vody a iontů hypotonickými roztoky – voda, čaj – je nedostačující! Kolové nápoje jsou hypermosmolární ( to znamená, že ještě odebírají minerálie z buněk), mají málo sodíku a draslíku a nízké pH jsou proto krajně nevhodné - ani jako pokus o rehydratační léčbu.

Podávání probiotik (lze libovolně kombinovat) s rehydratačním roztokem, což příznivě ovlivňuje průběh a délku  trvání jednotlivé epizody.

Lidský organismus, který je integrální součástí života na zemi, vyžaduje dodržování obdobných zásad pohybu tekutin jako koloběh vody v přírodě. Voda tvoří až 70 % lidského těla. Extracelulární tekutiny (krev, lymfa) a intracelulární tekutina se od sebe liší obsahem minerálů. V intracelulárních tekutinách převažují ionty sodíku a v extracelulárních pak  převládá draslík. Voda působí jako transportní médium mnoha fyziologicky aktivních látek, ale má i významnou funkci při odstraňování zplodin metabolických procesů. Ke stavu tzv. dehydratace dochází v organizmu v případě ztrát tekutin a tím i disbalance extracelulárních a intracelulárních obsahů iontů. Spolu s potem ztrácí tělo sodík, močí se vylučuje převážně draslík a při průjmu nebo zvracení dochází ke ztrátě obou významných iontů. Abychom zajistili nastolení ztracené fyziologické rovnováhy v bilanci vody a iontů je nezbytné přistoupit k včasné a účinné rehydrataci celého organismu. Chybou  rehydratačního postupu může být pouze náhrada vody bez optimálního zastoupení iontů, čím se sníží hladina i těch minerálií, které v organizmu zůstaly v rámci osmotického gradientu (proudění iontů z více koncentrovaného roztoku do méně koncentrovaného média). Tento způsob rehydratace je tedy nežádoucí.

Pro správný způsob rehydratace je významným faktorem nejen podávání dostatečného množství vody s iontově aktivními látkami, ale i dobrá vstřebatelnost podávaných iontů.

Co jsou Kulíšky?

Kulíšky (směs pro přípravu rehydratačního roztoku – unikátní česká technologie granulátu, který zaručuje stejnou miligramovou hodnotu částí) jsou potraviny pro zvláštní lékařské účely. Lze jejich pomocí řešit též dehydrataci při horečce, nadměrném slunění a sportovních výkonech. Kulíšky jsou k dostání v každé lékárně v balení po 10 sáčcích. Každé balení obsahuje podrobný příbalový leták v českém i slovenském jazyce i kontakt na konsultujícího pediatra.

Více na  www.kulisek-ors.cz

 


Diskuze k soutěži
 • Soutěž o rehydratační kúru Kulíšek
  gratuluji 
  honzik101   | 19.02.2024 18:59:07
  Reagovat | URL příspěvku
 • Kulisek
  U otázky ceny jsem našla v různých lékárnách jinou cenu pro každý produkt (dr.max). Tak snad je to správné...
  Moly   | 06.02.2024 23:38:37 | Reakcí: 2, poslední: 13.02.2024 20:53:02
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Kulisek
   Chtělo by to specifikovat, na jakých stránkách cenu hledat, protože všechny hlavní internetové lékárny, které jsem zkontrolovala, nabízí různé ceny u každého ze tří typů kulíška.
   Moly   | 10.02.2024 00:54:47
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Kulisek
   U této odpovědi taky váhám.
   zdeni20   | 13.02.2024 20:53:02
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×