Inzerce
Inzerce
Inzerce

Recept: Možná by vás zajímalo...

Rady, recepty - vlastní, kde kupovat směsi. Za námět na novou rubriku děkujeme JaniněK.

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
MÁSLO:
- Hodí se do jemných a dražších těst, převážně sladkých. Moučníky jsou vláčnější, mají jemnou máslovou chuť, i po několika dnech jsou stále vláčné a nedrobí se. - Těsto s máslem se zpracovává snadno a dobře kyne. Máslo musí být ale rozpuštěné a vlažné(nepřipálené) Máslem se myslí ta kostka o 250 g, ne ty levné margaríny jako Perla, Rama nebo Zlatá Haná.
  HERA:
- Používáme ji do levnějších sladkých i slaných těst. Těsto s Herou je příjemně vláčné. Moučníky jsou dobré, ale nevydrží tak dlouho, jako ty z máslovéhotěsta - po několika dnech jsou tvrdé a drobivé. - Heru můžeme zpracovávat nerozpuštěnou, je dostatečně měkká i při pokojové teplotě.
SÁDLO:
- Typická chuť sádla znemožňuje používání tohoto tuku do sladkých těst. Těsto je třeba dostatečně osolit. Hotové pečivo si dlouho udržuje vláčnost, velmi pomalu tvrdne a je chutné i po několika dnech. - Protože je sádlo bílé, snadno můžeme pečivo připálit, pokud čekáme, až na povrchu zhnědne. Hotové pečivo je světlejší, i na lomu.
autor:    Poslední změna: 05.02.2010 13:52:52
Předchozí článek Rohlíky Další článek babovka z pekarny
Diskuze
 • díky, to té trvanlivosti jsem nevěděla. já používám většinou máslo není v receptu napsáno výslovně hera.
  hera mi totiž divně smrdí, přijde mi navoněná...
  Dejmalka   | 06.02.2010 12:25:18
  Reagovat | URL příspěvku
 • Joooo, nad máslíčko není, paní Dobromila by se tetelila  (Ale přiznávám, že většinou šidím Herou, přece jen peču denně (i když né všude je máslo či Hera potřeba) a Hera vyjde cenově na polovinu, hmm, no jo no.)
  Jinak vím, že např. do rohlíčků dává mamka na vánoce právě sádlo. A jaká to je mňamka, tak to je asi vyjímka.
  Renča   | 06.02.2010 01:53:15
  Reagovat | URL příspěvku
Reagovat na příspěvek
Komerční sdělení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce