banner

Jógu jsem cvičila již před těhotenstvím, proto aktivita pro těhulky byla v mém případě jasná. Lze cvičit od 16. týdne těhotenství, pokud vše probíhá bez problémů a začít s ní může i úplný laik. Cvičení bylo kombinací lehkých cviků, spíše takové pomalé protahování. Plynulé přechody z jedné polohy do druhé. Občas to mohlo vypadat, že ležíme na zádech, hladíme bříško, občas se přetočíme z boku na bok. :-) Hluboce dýcháme a sem tam zvedneme nohu a podobně. Ale věřte mi, že pokud se cvičí pořádně a na vše se plně soustředí, tělo to rozhodně pocítí. Velice jsem ocenila, že díky cvičení jsem nevěděla, co je to bolest zad.

Další částí bylo naučit se správně dýchat k porodu. Správně naučené dýchání a umění uvolnit je určitě možné využít i pokud se dostanete do stresující situace mimo tělocvičnu. I dnes, když už je malá na světě se občas zhluboka po jógínsku nadechnu. :-) Relaxace a napojení se na miminko byl bonbónek vždy na konci cvičení. Za doprovodu relaxační hudby jsme si tiše povídali se svým miminkem. Nebo v představách překonávali strasti spojené s těhotenstvím a porodem. Samozřejmě vše obrazně. Kurz vedla bývalá porodní asistentka, to bylo veliké plus. Mohli jsme s ní cokoliv konzultovat. Poradila homeopatika k porodu i po porodu.

Joga

Vzhledem k tomu, že mě celé těhotenství pálila žáha, naučila jsem se mimo jiné i cvik, který mi od toho dokázal ulevit. Stačí párkrát zatlačit do dlaní proti sobě, jako když se člověk modlí, lokty ven, prsty natažené a za chvilku pálení ustoupí. Navíc je to výborný cvik na prsní svaly. Další triky s body na těle jsem neměla možnost vyzkoušet, protože byly určeny ke klasickému porodu. I když jsem si moc přála rodit přirozeně, nakonec jsem rodila císařem. Díky józe jsem se porodu, ale vůbec nebála. Na lekce jsem se vždy velice těšila. Přinesly mi zklidnění, pohodu a protažení. Pro některé maminky, co se mnou chodily na kurz, 90 minut gravid jógy znamenalo jediné chvíle, kdy v dnešní uspěchané době našly zklidnění, neřešily nic jiného než své mateřství.

Uživatelce tumik děkujeme za článek a připisujeme jí kredit 100 Kč.

Inzerce

 

Sdílejte stránku

Jóga s bříškem (tumik) - diskuze

ja su taky jogin

a za da me taky nebolela.
ale zaha v druhem tehotenstvi priserne, ani mackat pracky nepomohlo
pěkné povídání! škoda že u nás těhujóga nebyla, když jsem byla těhotná, asi bych se nechala nalákat
Taky jsem chodila na těhujógu. Pro mě bylo velikým přínosem to, že tam chodilo hodně dalších budoucích maminek a já viděla, že v tom nejsem sama. Že i ostatní mají stejné pocity. Dýchání jsem také využila při porodu, protože jsem se dokázala zklidnit a nepanikařit (což se mi stává dost často :oD). Taky se říká, že jóga je vhodná jako uvolňovací cvičení, když chce člověk otěhotnět - což se stalo i naší cvičitelce (tak dlouho se uvolňovala, až jednou musela přiznat, že je taky těhotná :oD). Mě osobně nikdy nešla dělat \"střecha\", ale pro miminka je to prý nádherná poloha, tak jsem se vždy moc snažila aspoň chvíli vydržet. Taky se mi líbilo, jak všechny maminky říkali, jak se jim mimi uklidnila a přestala kopat ... a ten náš malej mizera to měl přesně naopak. Prostě asi cvičil se mnou :o).

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40