banner

„Pohled vlády na ekonomiku by se dal shrnout do několika krátkých frází: Pokud se to hýbe, zdaň to. Když se to stále hýbe, reguluj to. A když se to přestane hýbat, dotuj to,“ řekl v minulém století jeden z největších mužů historie Ronald Reagan.

Nikdy nezapomenu na přímý přenos jeho setkání s Michailem Gorbačovem (mimochodem další velký muž historie) v Rejkjavíku, který jsme sledovali uzamčeni v posluchárně biologie v suplované hodině jedním nesocialisticky myslícím panem profesorem.

Ještě že se Rony nedožil dnešních dní. Okamžiku, kdy se jeho slova naplňují v naprosto gigantickém rozměru, v tomto případě ještě navíc za absurdní účasti americké firmy.

Osvěžme si, o co jde:

Dne 18. 7. se z tisku dovídáme: „Evropská komise uložila internetovému gigantu Google další pokutu. Firma by měla platit za to, že zneužívá dominantního postavení operačního systému Android tím, že v něm preferuje svůj prohlížeč Chrome a vyhledávač.“

Chápete tu drzost? Oni si dovolují preferovat vlastní prohlížeč! 

„Google by měl zaplatit 4,34 miliardy eur (asi 112,4 miliardy korun). Pro Google to bude další rekordní pokuta, tu předchozí ve výši 2,42 miliardy eur (asi 62,5 miliardy korun) uložila komise Googlu loni v červnu a firma se proti ní odvolala.“

Představme si ještě hlavní aktéry události:

1. Na jedné straně stojí Google. Společnost vybudovaná z ničeho, tzv. na zelené louce díky obrovskému lidskému duševnímu potenciálu. Společnost přinášející produkty nesmírně potřebné v každodenním životě lidí, které tady před její existencí v takové kvalitě nikdy nebyly. Společnost přinášející smysluplnou práci přes 85 000 zaměstnancům, další desítky tisíc jsou na ně jistě navázány, jak to nejen v informačním byznyse bývá. Odvádějí na daních milióny dolarů (snad :-)).

2. Jejich protivníky jsou parta evropských úředníků. Mimochodem, nepřipadá vám, že v poslední době nějak zintenzivňují aktivitu? Jsou doslova v tisku nejčastěji „nasazovanými“ hráči? Jejich náplň práce je v podstatě obdobná jako u subjektu číslo jedna: Vymýšlení. S jedním velkým rozdílem. Místo potřebného vymýšlí nadbytečné. Což o to. To bychom ještě ufinancovali. Ale oni si nedají pokoj, nestačí jim plodit ty tuny dokumentů a ty si zakládat do šanonů v prosklených pekelných kancelářích. Oni mají neustálou potřebu nutit nás ty svoje výplody zavádět do našich životů. Za celý svůj úřednický život neodvedli do společné pokladničky ani korunu z vlastní práce. Jsou to peníze z práce jiných, na které parazitují a hrají si na potřebné.

Co eurokomisařům na Googlu vadí?

„… omezení, která si Google vynucuje na výrobcích Android zařízení a na mobilních operátorech za účelem toho, aby provoz na Androidích zařízeních směřoval do vyhledávače Google,“ sdělila jedna z eurokomisařek.

Dělali byste to u svých produktů jinak? Mají snad zákazníky přivést na zlatém podnose konkurenci?

Když jsem článek dočetla až sem, stále jsem nevěřícně zírala, kontrolovala datum, zda Apríl už máme za sebou, byla ve střehu, zda na mě nevykoukne nějaký škodolibý smajlík s nápisem HOAX. 

Možná jsem jen já takto natvrdlá, ale opravdu nechápu, proč se za přirozené jednání udělují pokuty. Proč by mělo vadit, když firma něco vytvoří, vybuduje, že to směřuje na své další produkty? Vždyť to je naprosto normální, logické a kdyby to dělala jinak, tak je to snad dokonce proti přírodě, ne?

Evropská úřednická místa jistě vznikla ve snaze odložit nepotřebné národní politiky mimo mateřskou zemi, ale nějak se to vymklo z rukou

Už poté, co jistý pan Špidla naprosto vážně v nějaké té evropské líhni dobrých nápadů navrhoval regulaci slunečního svitu, i mně začalo svítat, že na úřednických místech, zvláště evropských institucí zřejmě končí naprosto prakticky nepoužitelná individua. Resp. si ta místa evropské země úmyslně vytvořily, aby tam mohly posílat škůdce, kteří by svými antinápady rozvrátili národ i ekonomiku. To byl možná dobrý nápad. Bohužel, byl záhy zneužit. Tito vynalézavci se nám vrátili zpět jako bumerang. A to stanovením nadřazenosti evropského práva nad národním. Evropských antinápadů nad těmi národními, kterých je už tak až nad hlavu.

Google stále žije

Jako rozený optimista se snažím na všem najít něco pozitivního. I na této situaci. Určitě je pozitivní minimálně to, že firma, kterou pokutují, se ještě musí logicky hýbat. Žije! Ale jak dlouho. Jak dlouho to bude schopné jedince ještě bavit než jejich motivaci ti neschopní egomaniaci, nejčastěji levicového zaměření, úplně zdecimují? 

Déja vu

My si to snad budeme nuceni prožít zase znovu. Tentokrát ze západu. Oproti první totalitě je stávající způsob zavádění zhoubnější. Zatímco po válce byli naši předkové do horké lázně vhozeni a nebezpečí mohli ihned ucítit, hůře však z něj vyskočit, tentokrát se v lázni postupně vaříme. A pokud zdroj tepla někdo nezastaví, nadobro se uvaříme.

Jaký je ten optimální režim?

Už tedy máme za sebou socík, kapitalismus, i když u toho si stále myslím, že vypadá jinak. 

Tak, co bychom si ještě vyzkoušeli? Asi zbývá jenom anarchie. 

Nevíte někdo čistě náhodou, kolik lidí by muselo vyhlásit občanskou neposlušnost, aby ten počet již nezvládli „zprocesovat“?

P.S.: Moc děkuji účastníkům diskuze v předchozím blogu za korekci mé nepřesnosti, omlouvám se za ni. To víte, čerpám pouze z mainstreamových médií :-). Děkuji i za milé reakce.

Zdroje: Idnes https://mobil.idnes.cz/google-rekordni-pokuta-android-dma-/mob_tech.aspx?c=A180718_112350_mob_tech_vok a Wikipedia prostřednictvím vyhledávače Google

Zvýšit karmu článku můžete na: https://janamartincova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=671774

Fotogalerie

Sdílejte stránku

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Zdravé těhotenství

těhotenství
Unikátní publikace pro těhotné i šestinedělky věnující se současně zdravé výživě, zdravému vaření krok za krokem a zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu. O tom nejdůležitějším, co rozhoduje o zdraví Vašeho miminka! Zkuste to!
cena pouze u nás: 199 Kč