Inzerce
Inzerce
Inzerce

Těšení do školy

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Těšení do školy - diskuze

 • Do školy.
  Jestli jsem se těšila jako malá do školy si dneska už nepamatuji.Dcera se těšila a ted když má dělat úkoly tak je z toho krocení zlé žačky.Domácí úkoly ji prostě nudí.Nejraději by už všechno uměla.
  ivanačernik   | 21.09.2009 19:00:01
  Reagovat | URL příspěvku
 • Do školy jsem se první den asi těšila,ale druhý už né a celý zbytek školního života to bylo trauma.No nebyla bych to já,aby se něco nestalo.Škola super,ale pak jsme měli jít do družiny,tak mi kamarádka ze školky řekla,že v družině dětí bijí a že tam nepujdem.Tak jsme nešly,já jsem,ale potkala bráchu ten mě do družiny dovedl a Leonka šla někam,nestarala jsem se,měla jsem 6 let,asi 1,20 a 20kg.Až do doby než si pro Leonku přišla její maminka,ona tam nebyla a někdo řekl,že já o ní vím.Tak si mě zavolali,ředitel,učitelky, vychovatelky,Leončina maminka a policie.Chovali se ke mě jako bych jí unesla,zabila a rozčtvrtila.Leončina maminka se mnou třásla a nevolat jí policejní hlídka,která se šla podívat k nim domu,jestli tam není a Leonka tam, skutečně byla,bylo by po mě.Ještě ted se celá třesu,když si na to vzpomenu.Nikdo se mě nezastal,tolik zkušených pedagogu a nikdo nebral ohled na mě.No jo to se muže stát jenom mě.
  Honafa   | 03.09.2008 18:17:41
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jsem z vesnice, takže i naše škola (a to ještě i dnes) je klasická vesnická dvojtřídka - prvňáci se třeťáky, druháci se čtvrťáky. Do školy jsem se těšila, a jak  (Záviděla jsem o rok staršímu kamarádovi od sousedů nejen školu jako takovou, ale hlavně prsty špinavé od inkoustu.) Do školky jsem nechodila, ta u nás tehdy vůbec nebyla (dnes už je  ), poslední rok před školou, každou středu odpoledne, jezdila jedna učitelka z MŠ z města  a měli jsme tzv. předškolní, tedy předškolní výchovu. To nás, budoucí prvňáčky, ohromně bavilo - prostě taková skoroškola - malování, hry, básničky, písničky, cvičení - a to všechno v opravdových školních lavicích! (Učitelka mě vyhodila jen jednou, to když jsem si přinesla ve čtyřlitrové lahvi myš, neboť doma jí hrozila ze strany rodičů likvidace, resp. vypuštění do přírody.)
  V první třídě jsme měli pana učitele, rok před penzí, takového klasického vesnického váženého pána, neříkalo se mu ani soudruh učitel, ani pan učitel, dodnes je oslovován pan řídící, sedává před svou chaloupkou, často ho vídám, když jdeme se synem na procházku. V šuplíku měl kleštičky, kterými narovnával rozskřípaná pera, když jsme se učili psát.   (Co jednomu v hlavě neutkví, že?)
  V celé škole nás bylo (od prvňáků po čtvrťáky) asi 30, a to jen ještě když neřádily angíny, neštovice, vši či jiné pohromy.
  Na svá první školní léta (a první třídu obzvlášť) vzpomínám moc ráda a doufám, že i syn, až půjde do té samé školy, bude vše prožívat stejně.
  Prostě si myslím, že malá vesnická škola neztrácí klouzlo ani v dnešní uspěchané době.
  (O poznání méně poetický byl nástup do páté třídy, do městské školy, kde nás bylo ve třídě pětatřicet, oslovováni jsme byli příjmeními, prostě anonymní gigant. Zkrátka mazec.)
  Renča   | 31.08.2008 16:48:55 | Reakcí: 1, poslední: 03.09.2008 18:19:20
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • škola a já
  i já školu měla moc ráda. základní utekla strašlivě rychle, pamatuji si výrazněji jen přechod do jiné školy do sedmičky. S tím spojené poznání nových super přátel, ty bohužel z první školy nemám. Výborní byli i učitelé. Na střední jsme jako třídního měli mladého, krásného chlapa hned po vysoké:) milovala jsem matematiku a psychologii. Učitelé mě naučili mít ráda snad všechny předměty. Dokonalá byla Zituška, učitelka hudebky, dokonalá žena, dokonalá učitelka:) Voška utekla jak voda, tam jsem se naučila milovat to, co mě bohužel nyní neuživí a nezaplatí úvěry, práci, co práci, kontakt a komunikaci s handicapovanými... Jednou to chci zase dělat, to, co mě baví:) vysoká byla jen jednosemestrální záležitost, ale také lekce... Školu jsem měla moc ráda, prázdniny byly fajn, když končily (prázdniny byly vždy pouze o brigádách, abych si vydělala na kurzy počas školy:)). Škola je fajn, když máte dobré učitele:) 
  JankaAnna   | 28.08.2008 13:43:42
  Reagovat | URL příspěvku
 • Já jsem školu prostě milovala a hrozně se tam těšila. Pokaždé když měly být prázdniny, tak jsem z toho byla úplně nešťastná. Prostě fanatik   Přešlo mě to až na střední, kde už jsem to brala s nadhledem...
  Dana S   | 27.08.2008 19:28:17
  Reagovat | URL příspěvku
 • No,tak já si to taky nepamatuji,to už je let      
  jen vím že jsem se chtěla vrátit do MŠ    
  Small   | 27.08.2008 14:38:59
  Reagovat | URL příspěvku
 • Ja si pamatuju, ze jsem se tesila hrozne. Mam o rok starsiho brachu a ja mu tak zavidela, ze uz chodi do skoly, ma aktovku, penal, ty krasne tuzky a pastelky  A tak me to vsechno zajimalo, ze jsem se to behem te jeho prvni tridy naucila vsechno s nim. Pak jsem s tim ve skole machrovala (no, to me asi nemeli moc radi    ) a hlavne ucitelka nebyla nadsena, protoze jsem se nudila. Tak jsem se zarekla, ze nebudu ucit deti cist a psat predem. Ale nevim, jak to pujde, Anicka (4 r)taky jevi hrozny zajem, cisla umi vsechna, scitat i odcitat a pismena taky pozna skoro vsechny. Tak uvidime, co bude dal. Ale zatim se do skoly tesi taky moc.
  janasmile   | 27.08.2008 13:30:08 | Reakcí: 1, poslední: 03.09.2008 18:24:05
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Muj brácha si přečetl v první třídě Robinzona.A muj manžel šel do školy v 5 a stejně už všecko uměl.Učitelky ho neměly rády,byl chytřejší než ony.Tak mu dávaly špatné známky ze psaní,měl vypsanou ruku.To u mě nic z toho nehrozilo,já jsem pruměr.
   Honafa   | 03.09.2008 18:24:05
   Reagovat | URL příspěvku
 • Tak já si jen pamatuji,že nás v první třídě učila paní ředitelka,která měla na ruce spoustu kovových náramků a těma na nás hrkala,když na nás dělala "tytyty"   Ještě dnes mi to zní v uších     Ale je možné,že jsem se těšila,než jsem tam vstoupila.
  Ale u syna jsem se moc těšila,když šel do první třídy.    A on se taky těšil       A dnes mi u snídaně říkal,že už se strašně těší do školy (3 tř.)
  beruska   | 27.08.2008 10:13:41
  Reagovat | URL příspěvku
 • tak jsem musela prostě dát po pravdě, že se nepamatuji...přijde mě to jako celá věčnost. A kluci to taky nijak neprožívali...tak ani nemůžu říct nic moc o tom skutečném těšení....zato teď, jeden šestá tř. jeden devátá tř., rozhodně se netěší!!!!   
  mamina19   | 27.08.2008 09:46:30
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce