Inzerce
Inzerce
Inzerce

Těšení do školy

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Těšení do školy - diskuze

 • Do školy.
  Jestli jsem se těšila jako malá do školy si dneska už nepamatuji.Dcera se těšila a ted když má dělat úkoly tak je z toho krocení zlé žačky.Domácí úkoly ji prostě nudí.Nejraději by už všechno uměla.
  ivanačernik   | 21.09.2009 19:00:01
  Reagovat | URL příspěvku
 • Do školy jsem se první den asi těšila,ale druhý už né a celý zbytek školního života to bylo trauma.No nebyla bych to já,aby se něco nestalo.Škola super,ale pak jsme měli jít do družiny,tak mi kamarádka ze školky řekla,že v družině dětí bijí a že tam nepujdem.Tak jsme nešly,já jsem,ale potkala bráchu ten mě do družiny dovedl a Leonka šla někam,nestarala jsem se,měla jsem 6 let,asi 1,20 a 20kg.Až do doby než si pro Leonku přišla její maminka,ona tam nebyla a někdo řekl,že já o ní vím.Tak si mě zavolali,ředitel,učitelky, vychovatelky,Leončina maminka a policie.Chovali se ke mě jako bych jí unesla,zabila a rozčtvrtila.Leončina maminka se mnou třásla a nevolat jí policejní hlídka,která se šla podívat k nim domu,jestli tam není a Leonka tam, skutečně byla,bylo by po mě.Ještě ted se celá třesu,když si na to vzpomenu.Nikdo se mě nezastal,tolik zkušených pedagogu a nikdo nebral ohled na mě.No jo to se muže stát jenom mě.
  Honafa   | 03.09.2008 18:17:41
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jsem z vesnice, takže i naše škola (a to ještě i dnes) je klasická vesnická dvojtřídka - prvňáci se třeťáky, druháci se čtvrťáky. Do školy jsem se těšila, a jak  (Záviděla jsem o rok staršímu kamarádovi od sousedů nejen školu jako takovou, ale hlavně prsty špinavé od inkoustu.) Do školky jsem nechodila, ta u nás tehdy vůbec nebyla (dnes už je  ), poslední rok před školou, každou středu odpoledne, jezdila jedna učitelka z MŠ z města  a měli jsme tzv. předškolní, tedy předškolní výchovu. To nás, budoucí prvňáčky, ohromně bavilo - prostě taková skoroškola - malování, hry, básničky, písničky, cvičení - a to všechno v opravdových školních lavicích! (Učitelka mě vyhodila jen jednou, to když jsem si přinesla ve čtyřlitrové lahvi myš, neboť doma jí hrozila ze strany rodičů likvidace, resp. vypuštění do přírody.)
  V první třídě jsme měli pana učitele, rok před penzí, takového klasického vesnického váženého pána, neříkalo se mu ani soudruh učitel, ani pan učitel, dodnes je oslovován pan řídící, sedává před svou chaloupkou, často ho vídám, když jdeme se synem na procházku. V šuplíku měl kleštičky, kterými narovnával rozskřípaná pera, když jsme se učili psát.   (Co jednomu v hlavě neutkví, že?)
  V celé škole nás bylo (od prvňáků po čtvrťáky) asi 30, a to jen ještě když neřádily angíny, neštovice, vši či jiné pohromy.
  Na svá první školní léta (a první třídu obzvlášť) vzpomínám moc ráda a doufám, že i syn, až půjde do té samé školy, bude vše prožívat stejně.
  Prostě si myslím, že malá vesnická škola neztrácí klouzlo ani v dnešní uspěchané době.
  (O poznání méně poetický byl nástup do páté třídy, do městské školy, kde nás bylo ve třídě pětatřicet, oslovováni jsme byli příjmeními, prostě anonymní gigant. Zkrátka mazec.)
  Renča   | 31.08.2008 16:48:55 | Reakcí: 1, poslední: 03.09.2008 18:19:20
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • škola a já
  i já školu měla moc ráda. základní utekla strašlivě rychle, pamatuji si výrazněji jen přechod do jiné školy do sedmičky. S tím spojené poznání nových super přátel, ty bohužel z první školy nemám. Výborní byli i učitelé. Na střední jsme jako třídního měli mladého, krásného chlapa hned po vysoké:) milovala jsem matematiku a psychologii. Učitelé mě naučili mít ráda snad všechny předměty. Dokonalá byla Zituška, učitelka hudebky, dokonalá žena, dokonalá učitelka:) Voška utekla jak voda, tam jsem se naučila milovat to, co mě bohužel nyní neuživí a nezaplatí úvěry, práci, co práci, kontakt a komunikaci s handicapovanými... Jednou to chci zase dělat, to, co mě baví:) vysoká byla jen jednosemestrální záležitost, ale také lekce... Školu jsem měla moc ráda, prázdniny byly fajn, když končily (prázdniny byly vždy pouze o brigádách, abych si vydělala na kurzy počas školy:)). Škola je fajn, když máte dobré učitele:) 
  JankaAnna   | 28.08.2008 13:43:42
  Reagovat | URL příspěvku
 • Já jsem školu prostě milovala a hrozně se tam těšila. Pokaždé když měly být prázdniny, tak jsem z toho byla úplně nešťastná. Prostě fanatik   Přešlo mě to až na střední, kde už jsem to brala s nadhledem...
  Dana S   | 27.08.2008 19:28:17
  Reagovat | URL příspěvku
 • No,tak já si to taky nepamatuji,to už je let      
  jen vím že jsem se chtěla vrátit do MŠ    
  Small   | 27.08.2008 14:38:59
  Reagovat | URL příspěvku
 • Ja si pamatuju, ze jsem se tesila hrozne. Mam o rok starsiho brachu a ja mu tak zavidela, ze uz chodi do skoly, ma aktovku, penal, ty krasne tuzky a pastelky  A tak me to vsechno zajimalo, ze jsem se to behem te jeho prvni tridy naucila vsechno s nim. Pak jsem s tim ve skole machrovala (no, to me asi nemeli moc radi    ) a hlavne ucitelka nebyla nadsena, protoze jsem se nudila. Tak jsem se zarekla, ze nebudu ucit deti cist a psat predem. Ale nevim, jak to pujde, Anicka (4 r)taky jevi hrozny zajem, cisla umi vsechna, scitat i odcitat a pismena taky pozna skoro vsechny. Tak uvidime, co bude dal. Ale zatim se do skoly tesi taky moc.
  janasmile   | 27.08.2008 13:30:08 | Reakcí: 1, poslední: 03.09.2008 18:24:05
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Muj brácha si přečetl v první třídě Robinzona.A muj manžel šel do školy v 5 a stejně už všecko uměl.Učitelky ho neměly rády,byl chytřejší než ony.Tak mu dávaly špatné známky ze psaní,měl vypsanou ruku.To u mě nic z toho nehrozilo,já jsem pruměr.
   Honafa   | 03.09.2008 18:24:05
   Reagovat | URL příspěvku
 • Tak já si jen pamatuji,že nás v první třídě učila paní ředitelka,která měla na ruce spoustu kovových náramků a těma na nás hrkala,když na nás dělala "tytyty"   Ještě dnes mi to zní v uších     Ale je možné,že jsem se těšila,než jsem tam vstoupila.
  Ale u syna jsem se moc těšila,když šel do první třídy.    A on se taky těšil       A dnes mi u snídaně říkal,že už se strašně těší do školy (3 tř.)
  beruska   | 27.08.2008 10:13:41
  Reagovat | URL příspěvku
 • tak jsem musela prostě dát po pravdě, že se nepamatuji...přijde mě to jako celá věčnost. A kluci to taky nijak neprožívali...tak ani nemůžu říct nic moc o tom skutečném těšení....zato teď, jeden šestá tř. jeden devátá tř., rozhodně se netěší!!!!   
  mamina19   | 27.08.2008 09:46:30
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 19.10.2020, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce