Dobrý den, jsem v 18tt a od pátku cítím něco jako pohyby, první takové vlnění a dnes necítím skoro nic. Je to v pořádku? Jak často má cítit žena úplně první pohyby? Děkuji vám za odpověď.
Dobrý den, v prvních týdnech jsou pohyby velmi slabé, zesilují až s rostoucím plodem. Takže to, že pohyby cítíte velice slabě, je v 18.tt naprosto normální.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, začíná mě trápit psychomotorický vývoj mé dcery. Je narozena 4.12. A zatím se ani sama nepřetočí, natož aby se posadila nebo podobně. Dle pediatra je ještě čas (byly jsme tam před měsícem) a jinak je vše v pořádku. Je možné, že si jen dává na čas? Nebo je něco špatně? Mohu s ní nějak třeba cvičit nebo něco dělat pro to, aby se to zlepšilo? Toto je moje 3. dítě a s žádným jsem něco podobného neřešila. Moc děkuji.
Doporučila bych rehabilitační vyšetření a následně rehabilitační cvičení.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Nevím to jistě, ale možná roční syn snědl kousíček z dřevěné vařečky, nemůžu kousek nikde najít a ani ve stolici již dvakrát jsem nic nenašla... Je třeba se nijak obávat či jít na vyšetření? Zatím se chová normálně . Předem děkuji.
Není třeba se obávat, jde o přírodní materiál.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli můžu žádat o porodné na své druhé dítě, když otec dítěte je zapsán v rodném listě, ale nežije s námi v jedné domácnosti. Děkuji za odpověď
Dobrý den, určitě můžete. Příjmy osob ve společné domácnosti se posuzují na základě vašeho čestného prohlášení.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se optat, jestli byste mi řekla, jaké pohlaví je na fotce. Předem děkuji za odpověď :)
Dobrý den, na základě této fotografie nelze pohlaví určit - špatně zvolená rovina.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chci se zeptat, zda se jedná o průjem. Dcera je na UM, stolici vždy měla jednou za den až jednou za dva dny. Teď poslední tři dny má takovouto stolici a 3x denně. Jsou jí 4,5 měsíce.
Podle obrázku se nejedná o průjem, průjem je 10 a více zpěněných i zelených stolic.
Tato stolice může ukazovat na to, že daná značka mléka moc nesedí, zkuste jinou značku mléka.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,během října 2016 jsem nastoupila na nemocenskou dovolenou s rizikovým těhotenstvím a zároveň mi koncem října skončil pracovní poměr na dobu určitou. Splňovala jsem všechny požadavky (+ jsem byla v ochranné lhůtě) a tak jsem měla nárok na MD. Dcera se narodila v březnu 2017 a momentálně jsem tedy na rodičovské dovolené. Nečekaně jsem znovu otěhotněla a termín porodu je 12.8.2018. Moje otázka zní - mám nárok na MD nebo po porodu nastoupím hned na další RD? Děkuji za odpověď a přeji hezký den, Dana
Dobrý den, protože vám prac. poměr netrvá a již nejste v ochranné lhůtě, tak vám nárok na další PPM nevznikne a budete čerpat pouze RP od data narození dítěte.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, na porodné pro první dítě jsme nárok neměli, protože jen moje výplata již přesahovala sedminásobek minima.Zajimalo by mě však jak je to s nárokem na porodné u druhého dítěte. Druhé dítě bychom si rádi pořídili až budu cca 2 roky na mateřské s prvním dítětem. Pokud budu pobírat materskou, a manžel má jen základní plat, budeme mít nárok na porodné na 2.dítě? Počítá se mateřská jako příjem, nebo jak to je ? Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, ano mateřská se jako příjem počítá a pro nárok na porodné nesmíte překročit 2,7násobek životního minima pro 4člennou rodinu.
Pro akci je nutné přihlášení