banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Zdravotní pojišťovna - diskuze

11 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Ahoj holky, nevíte náhodou jak to je se zdravotní pojišťovnou u novorozenců, kdy je mám přihlásit, jestli ještě před porodem nebo po?
Tak já jsem u pojiš. Ministersva vnitra a z porodnice nedávají vědět. Musím si tam sama až s rodným listem miminka. A co se týče pediatra, tak si vždy před porodem zjistím, jestli přibírá pacienty a zavolala jsem jí vždy hned z porodnice a po propuštění jsme tam rovnou jeli. A rodný list přišel domů vždycky dřív než já s miminkem..
@BlankaL Oni z nemocnice nedávají vědět, to by se z toho zbláznili, ale je to ze zákona automatické.Prcek je pojištěn po porodu automaticky u stejné pojišťovny po dobu cca osmi dnů to bych musela jít vyhledat kolik přesně.
@Peeggy2 Hledat ani snad nemusíš, nikdy mi nikdo neřekl, že by dítě bylo pojištěné několik dní bez nahlášení, ale je fakt, že jen tak bez pojištění být nemůže.. Tak jsem zas o něco chytřejší, díky!
@BlankaL tak děkuju, pojišťovnu teda nechám po sobě a až bude čas tak mu jí změnim,vzp nedává žádné příspěvky co sem koukala.Doktorku sem sehnala, říkala že až mě pustí z nemocnice tak se jí mám ozvat
@BlankaL tak děkuju, pojišťovnu teda nechám po sobě a až bude čas tak mu jí změnim,vzp nedává žádné příspěvky co sem koukala.Doktorku sem sehnala, říkala že až mě pustí z nemocnice tak se jí mám ozvat
Ještě mě napadá, když přemýšlíš nad tím co a kdy zajistit.Pediatra je někdy dobré kontaktovat s předstihem.On si tě zapíše a po porodu až dorazíš s miminkem domu tak mu zavoláš, že jsi porodila a že jsi už doma. On se stebou už pak domluví co a jak dál
@Peeggy2 Je to přesně, jak říká Peegy2, dneska jsem to vypisovala z netu. Já si pediatra už zajistila, u nás ve městě je o ně nouze, tak jsem tam šla už ve 21tt a měla jsem štěstí, že mě vzali, jinak prý už nová miminka a prvorodičky neberou.
Ahojky, miminko je automaticky nahlášené u zdravotní pojišťovny co máš ty. Pak po obdržení rodného listu musíš zajít na zdravotní pojišťovnu a mimčo nahlásit.
@Peeggy2 A nevíš jak to funguje když chci aby mělo jinou, já mám vzp a ta nedává žádné příspevky, chtěla bych aby měl vojenskou, tu ho asi budu muset nahlásit teda u vzp a pak zažádat o přestup?
@AlexandraBabosova No tak miminko nahlásíš na vojenské pojišťovně to není problém. Ze začátku mám pocit cca 8 dní je nahlášeno na pojišťovně co jsi ty.A pak ho musíš nahlásit na pojišťovně kde chceš,aby bylo pojištěno.
@Peeggy2 Jetě že Tě tu máme,taky jsem nevěděla,díky za radu

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
13 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

56 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 68 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40