banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

vychova deti - diskuze

46 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Holky jak je to s vychovou :-) do 2 let je ucime jak se chovat ,oblikat a jinym ruznim vecem poslouchat rodice mit uctu k dospelim nebehat na cestu atd ,ale prijde prvni puberta ve trech a vychova je tak zvane v prd...nastava doba vzdoru a utikani atd ..a pak muzem zacit znova se slovy ne to nesmis tam se neleze davej pozor :-)) ubehne par let a svaseho hodneho milacka se stane pubos a zas je vychova v cudu .Tentokrat neplati to nesmis nato nesahej atd tentokrat preju pevne nervy a cekat az vyroste a obcas poradny pruplesk:D
Musim rict,ze se zrovna citim jak pises.Jak kdyz se celou dobu snazim a ted ma tu 3letou pubertu a ja selhavam kazdy den nekolikrat.Strasne me ta jeji neucta,nerespekt a dohadovani se o vsem a predevsim IGNORACE rozciluje a dokud nezvysim hlas nebo necim nepohrozim,prijdu si jak kdyz nemam sanci.Ostatni maminky co maji starsi deti rikaji,ze je to vekem a ze to prejde,ale kdyz je clovek uprostred toho,tak se tomu tezko veri.Na dalsi roky zatim radsi nemyslim.
@janney a skousi a skousi a pokazde jinak akdyz ji hubujes dela takove ocka ze ona nic to sama .a pred lidma je hazi jeste vic a ty penis jak papinak :-))) neo ja to prezila u Vlady u Anicky take snad pokud mne neodvezou a pak jeste Maruska
@kaacca no ocka tolik nedela a u cizich a ve skolce je super slusna.Ale jinak jo - k tomu me jeste neustale ignoruje.Muzu ji rict 3x at si jde umejt ruce,3x me ignoruje,pak zvysim hlas a to nastoupi dohadovani ,ze pry je nema spinave.Driv jsem se ji snazila vysvetlit,ze to nevidi a ze spinave jsou a pred jidlem si je musi umyt,bla bla.Ted uz mi dochazi napady a NECHCI o tom s ni proste diskutovat,tak reknu bez diskuze a at jde a ona se treba slozi na zem a zacne rikat,ze nemuze chodit a ze je unavena a ze do te koupelny nedojde.A to ja uz pohrozim necim a ona se tak pomalu sune - no ja peniiiiim.Pak pomalu fakt ceka az kdyz na ni jdu s vareckou v ruce a to tam teprv dobehne a jeste se tomu zacne chechtat kdyz teda nakonec udela co chci,ale s takovym hereckym teatrem.Jednou za cas by to nevadilo,ale mockrat kazdy den.Proc!!!??Driv byla nadsena,ze muze jit veci delat sama a hned nadsene bezela a ted uz je t oasi zadna novinka tak ji to neba a snazi se se mnou neustale na vsem smlouvat.uf,radsi uz o tom nebudu psat.Mozna je to i ovlivneno tim,z ejsem na ni ted tyden sama a uz me toci.Ale dokaze byt i skvela,ale vzdy to takhle necim po chvili zkazi - achju
@janney to jsi psala, jako to probíhá u nás doma? Protesky, diskuze proč to nejde, jsou u nás taky na denním pořádku
@moninif Me to ale porad toci.A jeste kdyz do toho resim nejaky problem,tka e vytoci proste to,ze musi kvuli kazdy prkotine byt diskuzePamatuji si,ze naseho tatu privadelo do nepricetnosti \"DYKJOOO\" Parkrat ho to tak vytocilo,ze litaly rany.Ja to nechapala - vzdyt s nim prece souhlasim ( ze si pripravim tasku do skoly a tak)
@janney to je hustý, jak jsou ty děti naprogramovaný na stejnej program. To je jak kdybys psala o Kubíkovi. Nejvíc mě mrzí, když já se na něj těším, když jdeme pro něj do školky a on mě pak vytočí během 5ti minut Právě proto jsem si ten včerejší den tak užila, protože byl fakt zlatej - vůbec nezlobil, neodmlouval, neprotestoval... že už by z toho vyrůstal?
@janney ja se ptam jak u blbejch a skonci to stejne hukotem a mym prchnutim na zachod a nebo cigaretu..at se vyrvou,hlavne ze ja u nich nejsem
@nadule1 Nadi to je jak unas s jidlem furt neco :)) a jeste ktomu ona ma vic nez ja a pritom oboum davam stejne stim ze si Vlada muze pak pridat :)
@janney Jani oni nas maji deti prectene jako knihu :-))
@nadule1 jeste ze je Kuba tak hodny :-)) to jak uz moc penim reknu Anice ze je skareda a ona ty se uz moc zlobis ??? ja uz sem hodna :-)
@janney Dobrou
@janney dobrou
@nadule1 To urcite.I me se bude lepe usinat
@janney No a já chtěla uklidit a místo toho jsem se tu s vámi sekla... Ale rozhodně to stálo za to... dlouho jsem se tak nezasmála a potěší, když v tom člověk není sám :)))
@nadule1 tak a ted me mate na svedomi - uz je pul jedny v noci a ja se tu s vama vykecavam
@nadule1 pak zpravidla si umane, že pojedeme někam na výlet (včera chtěl do dinoparku), nebo půjdeme do herny apod... A teď hned, né až možná o víkendu.. Jindy se odmítá převlíkat, prostě stále nějaké protesty
@nadule1 Ja taky trochu odpovim.Kdyz se nekona scena s jidlem,tka si po zapnuti ( narocnem) do autosedacky usmysli,ze si chce sundat bundu a hrozne se krouti a vresti a skoro mi tam omdliva,ze pry je ji horko nebo ji neco dre.Snazim se tomu ted uz predejit a ptam se ji dpredu zda si chce sundat bundu.A nekdy jo a nekdy ne,takze clovek fakt nevi.Ale znova ji rozepinat a zapinat se mi nikdy teda nechce - - proste mi to prijde drzy chtit takhle vse po jejich.jenze jednou jsem ji to nechala ,ze ma smulu a jak se tam furt kroutila a rvala a snazila se z toho dostat - no malem uz bych nabourala.To radsi tomu predejdu.
@moninif To jo - tím si mě vždycky usmíří. Alespon do přístí vytáčky :DDD
@janney Já je taky nenutím jíst všechno. Sama někdy nedojím porci, kterou jsem si nandala. Naopak je učím, ať řeknou, když už nechtějí, než aby se v tom hrabali půl večera.
@nadule1 Jé, to hezké...
@moninif Jo a ještě jsem si vzpomněla, další častá scéna - že prostě MUSÍ jít do krámu nakoupit. To většinou povolím, protože mám fakt jen jedny nervy a koupím mu \"chlupatou housku\" (makovou) - stojí to 2 koruny a pak je chvíli klid.
@nadule1 no to je presne sileny.Kdyz se ji delam s jeji individualni veceri a ona pak toto.ja ji to taky beru a rikam,tak teda NIC,bud tohle nebo nic a muzes jit rovnou spat.Tak pak vymekne.Ale teda aby rekla ze to che konkretne,to by moje nervy asi uz nevydrzelyto nesmim mit sama hladAle vse na taliri jist nemusi,to ne anekdy me to teda stve,kdyz zrovna nechce to maso,tak musi vzdy aspon 3 sousta toho masa.A pokazde je to neco jineho,takze je to totalne nevyspitatelnyTo si tady tak hezky na ne stezujeme - ale ono pomaha vedet,ze v tom nesme samy
@moninif A schválně, když se mu do chutě trefíš, tak čím tě pak dostane? U nás je to ještě neustálé běhání s jídlem. Pak upadne a takovej chleba s pomazánkou okořeněnej kamínkama z dlažby už mu nedovolím jíst - tak řve, že nemá co jíst :DDD
@janney To já vždycky hodím obličej... a Kubík se tak soucitně podívá a říká: \"Maminko, ty máš jen dvě ruce a jedny nervy, viď? Pojď ke mě ty můj chudáčku.\"
@janney já ho právě vyzvedávám až po čtvté hodině, a svačinu mají o půltřetí a ještě to zpravidla není nic moc, takže ať nekňourá po cestě že má hlad, řeším to takhle, a stejně si nějaký důvod jak mě vytočit najde. Uklízečky zpravidla už čekají, co bude zase za divadlo
@nadule1 No jses dobra,me by asi hrablo.Co se osvedcilo me je,ze ji reknu:\"Mam snad 10 rukou?!\" a to ji nejak zvlastnim zpusobem pobavi a vytrhne ji to z toho jejiho utkvelyho problemu a rika mi:\"neee, mas 2\" a tak rikam:\" no a jak mam teda delat 10 veci najednou?\"Taky totiz vejdem do dveri a ona chce sundat kabat,vyndat obrazek z tasky,nalejt juice,pomoct utrit na zachode a vsechno chce jak pises HNED!Ty nam davaj
@moninif já se fakt musím smát. U nás teda tohle není u vyzvedávání, protože to má svačinu ze školky (to dělá scény Hanička, že ona chce taky to samé, co má Kubík. Takže v nestřežené chvíli Kubíkovi sváču rozpůlím a podělím je - to už se celkem obejde bez scény a pak jim ještě dám něco, co nesu z domova - to taky musím mít dvakrát - a to domů jdeme tak 15 minut, to by asi umřeli hlady, kdyby jedli až doma :DD)Ale umí to jídlo takhle ořvat třeba u večeře. Já jsem nechtěl kuře, já jsem chtěl rohlík s medem. A to mě teda fakt dokáže vytočit - odebírám mu talíř se slovy, že když to nechce, že mě to je jedno, že holt bude hlady... Takže řev, že ne, že má hlad. Ale to já jsem drsná a nevrátím to hned. Musí nejdřív říct, že to kuře opravdu chce. Takže jsem taky pěknej kruťák, ale on se to už docela naučil a když má speciální chutě, tak to hlásí než jdu dělat večeři a to zase nemám problém s tím mu ten rohlík s marmoškou udělat.
@moninif jojo,ja take nekdy vezmu.Jenze ja ji vyzvedavam ve 12 a je to tim autem fakt mene nez 10 minut,takze bych rada abysme prisly domu a snedly si obed.Jenze kdyz ji neco dam,tak pak obed nesni,nebo jen pulku.Takze budto je rev a musi pockat a nebo ji neco privezu a dame si pozdnejsi obed az tak v pul druhy,ve 2.
@janney u nás vyzvedávání probíhá podobně. Akorát, já tak nějak očekávám, že bude mít hlad, ale tak 3x v týdnu se netrefím do toho co chtěl Takže u nás to je - Kuba: Co máš v tašce? Já: Tak se podívej. Kuba leze do tašky, objeví loupák a začne ječet Já loupák nechtěl, já jsem chtěl jablko... A mám po náladě.
@janney a teď si představ, že tohle \"chci to, ale hned\" mi už dělají oba dva. Nejlíp tak, že oboje splnit naráz nejde. Takže jediné, co můžu udělat je, že zatrhnu oboje - a řvou oba I když je pravda, že už to asi pochopili a začínají na svých přáních spolupracovat. Že když chtějí každý jinou pohádku, tak se fakt domluví, že nejdřív budou Želvy Ninja a pak Ťip a Ťap. Protože prostě párkrát nebyla pohádka žádná. Ale po takovvých scénách jsem zralá na panáka :)))
@nadule1 No ja uz od malicka mela pocit,ze kubik a Violka jsou z podobnyho \"vrhu\" Ale doufam a teda myslim si,ze tak funguje vic deti.Nejhorsi na tom je,ze si ve finale prijdu spatna ja,ze se vic neovladam a ze si me bude pamatovat jen jak ji napominam.Ji to tak nedere.Ona se na me chvili zlobi a za par vterin uz me objima a jak kdyby nic,tak ja fakt nevim.Cim dal vic ale tihnu k nazoru,ze ona ma stokrat vic prectenou me,nez ja jiJinak jak pises s tim vyzvednutim - to je presny.A ji staci 30 vterin,nez dojdeme k autu a ona se zacne pta zda mam megaberry bagel ( takova sladka houska).Kdyz reknu,ze ne a ze to 10 minut vydrzi domu na obed,tak zacne rvat,ze ji ale chce \"Ja:ale ja ji nemam;Vio: ale ja ji chci;ale ja ji nemam;ale ja ji chci beeeeee!\"A pohodicka je v haji
Moje oblibene heslo je, ze dobre decko se vychova samo a se spatnym nema cenu ztracet cas, takze se proste nenamaham.A i Matejcek rika, ze nejvic vychovavame, kdyz nevychovavame.
@zajic tak to je fakt
@zajic ty jo...to semilibi..mi se snazimejit jen prikladem a kazdej nas kritizuje ze nevychovavame
@Liberte Dobrý příklad je podle mě ta nejlepší výchovaTo bych se ale nad sebou měla v mnoha věcech zamyslet
@zajic Tak tak.
Já si nemyslím, že by s příchodem vzdoru byla hned výchova v háji. Ty děti jen zkouší, jestli ta naučená pravidla vážně platí. U Kubíka vidím, že on moc dobře všechna pravidla zná a většinu času je respektuje. Jen občas má tendenci nás zkoušet a zazlobí. A totéž si myslím i o pubertě... sice to dítě na chvíli ovládnou hormony, ale když je v něm dobrej základ, tak věřím, že po odeznění puberty se vrátí do správných kolejí.
@nadule1 jasne ze jim neco zustane ale deti sou potvurky a zkousi a zkousi a zkousi a pokazde jinak a cekaj kdy jim clovek povoli :-)Vlada uz zacina mit pubertu ted ale je vychovavan tak at ma uctu k dospelim nevysmivase a pomaha slabsim a jde to videt a nez neco udela ma 1000 kecu okolo ale musi ja neustoupim :-)
V 18 je mužeš všecky povyhazovat.Horší je jak ti zustane na krku 30 ti letý povaleč.Pro mě je výchova výzva-že je dokážu přečurat ,pořád ještě i Gabku.
@Honafa Gabi asi tak v 18 mazej do sveta :-))
jo,ja jsem ta posledni co vim jak na vychovu...a co zkusit nevychovavat a od mala se obrnit proste na tu pubertu a aspon neni ceho pak litovat a pat se kde jsem udelala ve vychove chybu...
@Liberte ono ti deti necemu musis ucit ale pak je obdoby vzdoru jako ted u Anicky a moje nervy do ted se umne drzela neutikala a prdse slovy neboooooooooj ja nespadnu mne se nechce zitra :)) je vychova v prdeli a muzu zacit znova
@kaacca ja nejak obdobi vzdoru vnimajako jeden zatah..ju nas byva na stridacku...ale zase se vse prave kolem 3 roku zacina zlepsovat..
@Liberte jak kde asi unas je ted obdoby kruteho vzdoru stekani atd :-)) a to mamme tri roky
@Liberte ja se drzim at zije cokolada na nervy ,ale postava trpi
@kaacca drz se

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

20 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
6 hlasů

55 %
39 hlasů

17 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 71 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40