banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

všichni vědí všechno líp než já - diskuze

18 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Já se tak těším až ty moje kamarádky budou mít dítě. Já tak chci aby přišly o iluze. Že učení na nočník je o tom dítě tam párkrát posadit, vysvětlit mu to a hned to jde. Že když se řekne ne, tak to neznamená, že na to dítě bude reagovat. Že když dítě hystericky řve, tak dvě plácnutí na zadek pomůžou. Že dítě má sedět když jí atd. atd.Vše podle všech je tak jednoduché. Člověk jen dětátko poprosí a nebo mu jednu pleskne a všechno jde. A já jsem si to myslela taky když jsem neměla dítě a ještě si pamatuju. Takže vím jak to myslejí ony. Ale jakmile jim začnu vysvětlovat, že to není tak jendoduché a není to jako když ony hlídají dvě hodiny denně cizí dítě atd. Že plno těch věcí je úplně jinak, k tomu jako matky jsme doma s tím děckem prostě pořád né jen pár hodinek ai to má na přístupu a třeba nervoznosti, unavě vliv.A i pod těmahle faktorama jednáme,že nemáme pauzu.Ale ty holky to prostě nechápou. Vše je tak jednoduché a já se jen vymllouvám protože jsem líná a nechce se mi toníkovi věnovat. A celý den tu dělám asi co????Nejhorší je, že ony dítě asi nikdy mít nebudou a navždyck ybudu tak co je neschopná a jen se vymlouvá a ony ty chytré, jejichž děti by jistě byly lepší.Já se asi zavřu tady u nás na vesnici a nikam za nikym nebudu jezdit a nikoho si sem už nepustim.
jo ,to je normalni.,..ja treba tvrdim ,ze kdo nemadvojcata ,nechape co to je...a navic bez jakekoliv pomoci od babicek atd..a stejne porad se najdou taci,co vse znaji nejlepe...obrn se..
@Liberte jo to já už asi jsem obrněná, jen mě to vždycky už tak překvapí a zamrzí. Ale už mě to nerozhodí jako dřívS těma dvojčatama, já vim že to je blbé srovnání ale jak mám to štěně a tondu. Tak vždycky pes běží na jednu stranu dítě na druhou a já si říkám že je dobře že nemám dvojčata že dlouhodobě bych to nedala.
@medox no,nas pes obcas delal naschval,ze letl uplne jinam..tak jsemse tocila a hulakala na 3 strany
@Liberte na mrtvici
Barřu nic jim nevysvětluj, nemá to cenu oni to třeba jednou poznají a pak budou plakat.
Baru, že tě to dokáže ještě vytočit, kašli na ně, klidně řekni,že jo, že nemáš zájem a mysli si něco o .....pokud to člověk nezažije, nepochopí, takže se to snažit vysvětlovat a omlouvat, nemá fakt cenu
takové kamarádky bych nechtěla
Tos psala Ty nebo manzel?Me zas sere veta: Ty se mas, Tobe jde vsechno samo, Ty mas hodne deti.Jakoby deti byly nejak na pridel a uz vychovane. Jenze ja si ty deti vypiplala sama, tak ted sklizim ovoce, a ze to taky stalo praci.Neboj, az budou mit deti, tak si tyhle typy opatri papir na to, ze dite je hyperaktivni, takze nevychovatelne a tim padem ony za to nemuzou, za Ty, Tys mela veskere sance Tonika vychovat a stejne prd.Jooo, jinak s tim nocnikem, ono to fakt staci jednou ukazat, ale musi se zacit az je cas, u Marusky to bylo az ve dvou letech. Jak se zacne moc brzo, tak to je pak asi nutna tvrda drezura. Jen to chce ustat tlak okoli a vydrzet, dokud decko neni pripravene.
@zajic Absolutní souhlas.
@zajic já si to rpávě myslím taky. Že až bude připraven tak to vysvětlím ukážeme si to a budeme z toho mít oba radost a půjde to v pohodě. Ale ted by to bylo prostě jak trénovat psa na čůrání venku. A toník není pes mě to že nechodí na nočník nevadí a hlavu si s tím nedělám a i je to možná lenost že se mi do tvrdé drezůry nechce, ale nevidim důvod tak proč se do toho nutit že.
Takhle už procitnul muj brácha.Bylo to uplně stejné-pořád nasazoval na Gabku jaký je to rozmazlený fracek co nic neumí.A to měla 2 roky.A uměla toho víc než jeho slavná Alenka v 6.Cha cha.Neboj taky na ně dojde.
ja taky byla naivni... a ejhle.ono to je jinak:D:d a ja eda nechapu co si z nich delas..me taky rikaji to a to a tamto jinak se dela, atd.. ale seru na ne!!! vtomto miluji svoji povahu.. druzi me umi být uprdele:o) s tím nocnikem.. ja na to mam taky jiny nazor nez ty.. ale podle me cim driv dite zacne-tim lepe to chape..proto nechapu a co cekat az do 20ti mesicu(ale tim ti nic nevycitam, jen podle me je lepsi ho trenoat od mala, kdy se lepe uci:o))))ale ty si matka a tonika znas nejlip.. zacnes s nim komunikovat(to si uz rikala sama ze to delas malo, a ja verim ze to s nim pujde.. dojed na navstevu k nam.. moje miminko se prestalo vztekat, v noci nema tak casto histericke nalady, ja sem klidnejsi spokojenejsi, vztah se jakstaks urovnal.. a je mi fajn!! a tobi je mega inteligentni a vycuranej:D
@amalie2011 s tím nočníkem - jsou děti, který SE posadit na nočník prostě nenechají. a když už občas, tak tam NESEDí. zbytečný scény z toho. naopak myslím, že to může celou situaci zhoršit. a mám 2 kamarádky, co se svýma holčičkama praktikovaly bezplenkovou metodu (taknějak plus mínus, nijak to nehrotily), jedna je o něco mladší a o moc šikovnější, druhá o málo starší než dan. už kdovíkdy strašně dávno se uměly vyčůrat do nočníku nebo do záchodu, na velkou asi chodily pravidelně. jsem z toho měla vždycky oči navrch hlavy, jak jsou šikovný. nicméně plínky přes den se definitivně zbavily letos na jaře/v létě, úplně stejně jak ten můj zabedněnec v kojeneckém věku nočníkem nedotčenej..čímž nechci tvrdit, že to nefunguje, ale prostě ne u každýho..
Baru,těm co se mimčo narodí.Ty o iluze přijdou velmi brzy.A Ty,které miít mimi nebudou,nemá cenu vykládat,že vychovávat dítě je legrace a odpočinek.
@tygřímáma když vypíchnu jednu věc, tak jsem třeba říkala jak toník celou cestu letadlem jen řval. A kamarádka udiveně koukala proč jsem ho neseřezala. Já na ní že byl bez sebe, jen křičel, nic nevnímal, my zpívaly, hladilo ho, pokoušeli jsme ho zabavit, ale on byl mimo absolutně a jen řval. Čemu by pomohlo ho najednou začít řezat. A ona tak koukla jako že jsem citlivá nebo neschopná já nevim. a zase se řešil ten nočník. Že 20 měsíční dítě ho má ovládat bravurně a já jsem jen líná. Ale když to nechápe, tak se přece nezbláznim ne. Ale to je zase lenost a výmluva
@medox Baru, já bych těm kamarádkám striktně řekla, že dokud nebudou mít svoje děti, že nemají právo tě kritizovat! Mně tenkrát jedna kolegyně v práci řekla, že dokud nemám dítě, nejsem pro ni \"plnohodnotná žena\". Já byla trochu uražená, ale teď s odstupem času vím, o čem mluvila. A co se týká Toníka... už jsi četla knihu \"Nejhodnější batole v okolí\" od autora Harvey Karp? Výborná kniha, doporučuji
@medox Tak to jsem zvědavá na její děcko a na její výmluvy kdybys toníka seřezala akorát by řval ještě víc,že. Ještě že moje kamarádky jsou naprosto v pohodě, iluze nemají, nedělají chytré a jsou chápavé
@akilah Ona tehle taky není zlá to ne, ale prostě říkala co si myslí.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

18 %
12 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

57 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 67 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40