banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Vojtova metoda - diskuze

5 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Ahojky, děvčata máme malý problém, můj mladší syn 5měs.je úplně v pořádku, ale nechce se mu být na bříšku a při zvedání do sedu to trošičku šidí. Mě to přišlo teda normální, říkala jsem si, že každé miminko ten vývoj má jiný, ale naše paní doktorka nás poslala na neurologii a tam nám paní doktorka napsala cvičení-Vojtovu metodu. Říkala že to není nic závažného, ale že mu to párkrát si zacvičit jen pomůže. Objednali nás až za tři týdny. Včera jsme tam byli poprvé a sestra řekla že je v pořádku, prý má do půl roku nárok se vše doučit, jen ho dala na bříško a pozorovala ho. pak mu jednu stranu těla přimáčkla k podložce a po chvilce řekla že můžeme domů. Prý ho mám dávat na bříško a držet mu lokty, ale mě to trošičku překvapilo, že s ním nezacvičila ani jeden cvik, i když to měl od doktorky předepsaný.A navíc nás objednala až za další tři týdny. Napadlo mě že bych s ním pár cviků mohla cvičit doma, ale nemůžu návod jak na to najít. Může mi někdo poradit, kde mám hledat? Moc vám děkuji. Ahoj Martina a Kubíček
ahojky já s malou cvičila vojtovku od porodu,není to slast,musi tě pořádně zacvičit a ukazat ti co a jak ,jinak když se to cvičí blbě tak to postrádá účinek.Ono je to takové cvičení necvičení ,podstatou této metody je dráždění bodů(v tomto případě asi na lokti)a ty děti to pak nutí protahovat svaly a vykonávat pohyb ,kterej maj dělat.Cvičily jsme do půl roka ,pak už se to nedalo,nemohla jsem ji udržet.Pokud máš cvičit doma,musí ti ukázat jak na to,jinak to nemá smysl.
Já se přidávám k názoru, že cvičit vojtovu metodu doma, aniž by mi to někdo odsouhlasil bych si netroufla. Cvičila jsem pár cviků se synem, a docela zabíračka. Jinak k tomu vývoji, určitě půjdete na kontrolu, tak uvidíš jak to dopadne, zatím bych nikam nespěchala. My byli na neurologii v osmém měsíci, poslala nás preventivně na rehabilitaci, tam s námi měsíc jen tak cvičili, že to zatím nebudou \"lámat přes koleno\". No za měsíc malý žádný pokrok, tak nakonec přišla na řadu i vojtova metoda. Ale jestli se ti ten vývoj nezdá, zkusila bych ještě konzultaci s jiným lékařem...
Ahojky, návod nemám a na tvém místě bych ho ani nehledala. Co vím (teda je pravda, že jen z doslechu), tak Vojtovka je poměrně těžká a zkoušet to jen tak podle návodu z netu bych si netroufla. Pokud chceš cvičit, tak se zkus přeobjednat na dřív a popros jí ať ti nějaké cviky ukáže, ale třeba to není nutné a budou stačit ty lokty... ???
@nadule1 Díky, dám na vaši radu. Vůbec totiž nevím co to cvičení obnáší, mám ještě staršího syna a ten byl zase na všechno strašně rychlý v 5,5měs. seděl a v 10měs.chodil. Teď zrovna chudáčka Kubíčka mučím na břiše a vůbec se mu to nelíbí.Snad to zvládneme. Pa
@macek.v Náš Kubík taky nechtěl být na bříšku ani za nic. To bylo vždycky řevu... zabraly oblíbené hračky a pak zrcátko (teda takový to dětský) - to ho zaujalo a pak vydržel. Taky jsem mu rovnala lokty a pak mi ještě dr poradila mu přidržovat zadeček. Určitě to zvládnete. Držím palce!

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

18 %
12 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

57 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 67 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40