banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Vnímání české reality belgickýma očima - diskuze

22 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Bavila jsem se v The Little Gym s jednou maminkou, s kterou se už nějaký pátek známe právě přes děti a cvičení. A nějak došlo na to, zda A chodí do jeslí. Tak říkám, že ne a že běžně české děti jsou s maminkama doma nejméně dva roky, standartně spíše tři a pak jdou do školky. Že do jeslí momentálně nechodí zas tak velká část populace. A když tak je to spíš z ekonomických důvodů a toho, že chce maminka zpět do práce a nemá hlídání, chůvu, takže to vyřeší přes jesle.Divila se, ale přijala to s tím, že to je vlastně dobré. Že ten její chlapeček teď chvíli už do jeslí chodil, ale že nebyla spokojená, takže ho zase stáhla. Aby bylo jasno, tady nějaká ekonomická stránka nehraje roli. Mám dojem, že si rozhodně může dovolit být doma až do jeho puberty. Ale je velice milá, přátelská a na Belgičanku v tomhle směru velice otevřená a upřímná. No, překvapivě jsem po dlouhé době nebyla za matku, co dítěti brání v sociálním kontaktu a rozvoji jeho osobnosti mezi stejně starými usoplenciNaproti tomu má učitelka ve frj, to úplně nepobrala. Slo na ní vidět, že si říká, co takovou dobu s dětma doma dělaj!
Ja myslím,že zas čím dál na východ tím jsou rodiče s dětma víc a opačně.
Kraaaasne se flakame a piplame si svoje mrnousky, zlata CR, jsem vedela, kam se narodit.
To je opravdu zajímavé. Jak se názory mění s výchovou a společností kde žijeme. Je fajn že tam máte možnost z domova pracovat, tady ani to není moc možné.Mě příjde že se čr někde trochu zasekla. V tom, že být doma s dítětem mi taky přijde přirozené, ale aspon na částečný úvazek bych do práce v roce dítěte už klidně šla. Ale není tady kde dítě šoupnout a taky ti zaměstnavatele něco takového dost neradi akceptují.Je to takové zvláštní, snažíme se být světoví jen v půlce věcí a v druhé jsme skoro jako za komunistů.Hodně třeba vidím na naší babičce jak vůbec nechápe co se dělá doma s dítětem. Hned dala děti do jestlí a pracovala. Tohle nezná a vůbec nechápe.
@medox já myslim, že by to chtělo nechat volnost té matce, jak se rozhodne. Pokud chce, tak ať je s děckem doma 3 roky, ale pokud ne a chce jít pracovat, měly by se jí nějak vytvořit podmínky. Takové podmínky, aby na tom nebyla tratná a neměla se nakonec hůř, jako ta maminka na mateřské :)
@Gastrica Já ych aspon obnovila ty jesle, zřídila víc firemních školek a snížila podmínky za kterých můžou mít doma maminky miniškolku. Martin má v práci firemní školku. 15 míst na několik set zaměstnanců...
@medox no však to mám taky na mysli. Kdyby tu bylo víc jeslí za rozumný peníze, tak by to stačilo, aby mohly maminky zase do práce. Já nechci žádný extra výhody a úlevy, chci jenom ty jesle :)
@Gastrica JJ já vim. Ale zatím pracuju po tom co se martin vrátí z práce. Mít kam šoupnout dítě už ted. Tak to rozjedu a vydělám si několikkanásobně víc. Ale beru to jo fakt co už asi nezměním, že nemám kam dítě dát. A ppoučení pro příště. Udat si dítě až bude matka v důchodu
@medox tak rodičák bys mohla pobírat jako teď, jenže zaměstnaná a měla bys peněz jak želez :D ale jako taky netuším, jak bych fungovala po rodičáku, resp. jak budem fungovat. Budu doufat, že do těch 3 let někdo vymyslí nějakej dobrej systém :)
@Gastrica No tak mě by se to taky líbilo. Ale ted aspon beru rodičák. Až ho brát nebudu a skončí mi rodičák...budu na tmavém místě kdesi hlubokoT
@medox školka mi je na prd, když tam berou děcka až od 3 let :) Já chci jesle, kam můžu dát roční dítě .)
@Gastrica Já chci taky jesle ale nebudu nenažraná. Stačí víc školek at se tam umístí všechny děti
jsme doma z donuceni,protoze jesle nejsou a soukrome na 2 deti celodenniho provozu vyjdou pres 20000..alespon tady u naskdyby vysly jen na 10 ,tak tam jsou od 6 mesicu hned

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

27 %
19 hlasů

68 %
48 hlasů

6 %
4 hlasy

Celkem hlasovalo 71 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Jak být šik a fit i po 40
Unikátní publikace pro ženy, nejen po 40, v níž jedna z autorek podstoupila omlazující proces přirozenějšími metodami na vlastní kůži. Inspirujte se desaterem nejen pro ženu po 40! Jediná komplexní kniha o období po 40. Omlazení přirozenými metodami!
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40 – sebevědomá a v kondici