banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

UM v kojeneckých ústavech - diskuze

4 reakce

Zobrazit příspěvky podle:
Dost často se tu řeší, jak se má a nemá připravovat UM - samozřejmě, návod bych určitě dodržela, ale jen pro info - loni jsem byla na praxi v kojeneckém ústavu, a mlíčko se tam připravovalo přes den natřikrát - ráno se dělalo na celé odpoledne, kolem oběda se připravovalo na večer a noc a pozdě odpoledne na následující ráno a dopoledne. Ranní porce, určená na odpoledne, se připravovala tak, že se vzaly sterilní lahvičky, pro každé mimčo zvlášť třeba na tři porce, to se popsalo jménem dítěte, druhem mléka a množstvím, pak se sečetlo, kolik bude celkem potřeba Beby 1, Nutrilonu Comfort, Sunaru HA atd atd, do velké sterilní nádoby se nalilo potřebné množství vody - kojenecké, přímo z lahví - nasypalo se odpovídající množství UM, zamíchalo se, studené rozlilo do lahviček a poslalo se na oddělení, kde si to sestřičky průběžně ohřívaly. Pochopitelně se každý druh UM dělal zvlášť. V poledne se připravovalo mléko na večer a noc, pozdě odpoledne na ráno a dopoledne - opět se popsal a označil potřebný počet lahviček a každému dítěti se do lahvičky nasypalo UM - prášek, a k tomu se přidala lahev kojenecké vody a celé se to poslalo na oddělení, kde si to pak sestřičky opět zalily studenou nepřevařenou vodou a ohřály podle potřeby. Takže třeba, dejme tomu, dva týdny stará Nikolka Krejčí (zcela vymyšlené jméno, pro příklad) měla na noc připravené čtyři lahvičky, v každé byly tři odměrky UM, a na každé lahvičce bylo napsáno tužkou na sklo: N. Krejčí, Nutrilon AR 1, 90ml). Je jasné, že pro takové množství dětí nejde dělat každou porci mléka zvlášť, a v domácích podmínkách je dobré přesně dodržet návod, nicméně děti to přežily bez problémů a nikdy jim nic nebylo ani po nepřevařené vodě, ani po ohřívaném hotovém UM. K tomu se pochopitelně posílaly také čerstvé vařené příkrmy, kaše, vymačkané šťávičky, pudinky apod, podle věku.
To muselo být asi dost smutný dělat v kojenáku. Já brečim při představě každého opuštěného miminka a chtěla bych je asi všechny domů.
Zajímavý pohled do zákulisí..Jinak si myslím,že určitá menšina si s převařováním vody pro mimi taky hlavu nedělá a děti to taky přežijí.Čímž samozřejmě nechci říct,že je to v pořádku.To ne.Jsme přece jen matky pečlivé a děláme,co je v našich silách.
@tygřímáma Taky patřím do té ostudné menšiny. Ale Marušce kupuju balenou vodu a má ji až od 6m, do té doby jela jen na kóju. Já někde totiž četla, že od zavedení příkrmů se voda převarovat nemusí, a když má tu balenou...
@zajic Eliško,ale Ty jsi Marušku kojila,to je přece něco jiného.Snědí spoluobčané na to kašlou od narození.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

20 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
6 hlasů

55 %
39 hlasů

17 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 71 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40