banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

samostatnost dítěte - diskuze

11 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Tak jsem si tu na diskusi přečetla, jak jsem špatná matka...Náš chlapeček má 17,5 měsíce a o nějaké samostatnosti nemůže být ani řeč. Pořád jen lítá a všechno hází, všecno je \"bam\". Mám co dělat, aby alespoň na hlavní jídlo seděl přikurtovaný v židličce a neházel jídlem. Se lžící mu pomáhám, to ho baví, jinak by měl vše na hlavě. Nejraději by jen běhal se sušenkama. Samostatné oblékání ho nezajímá. S nočníkem začneme raději až po roce a půl, je ale pořád se mnou na záchodě, takže ví, co se tam dělá. Jiné děti v jeho věku prý už vše umí...Náš chlapeček ale se vším začal později - otočit se, seděl, lézt , chodit a i děď je pořád rozjívený. Docela by mě potěšilo, kdyby mi někdo napsal, že v tom nejsem sama...Alespoň že už má docela širokou slovní zásobu, to je úspěch.
buď v klidu, kamarádky dcera, které je 19m tuším, absolutně nočník ignoruje, jídlo, to je dílo s ní, mluvit asi nikdy nebude, jen na něco ukazuje a heká...každé dítko je jiné :)
Neli má 18.měs. , s nočníkem teprve začínáme a obléci se taky neumí, jen svléknout , takže jsme na tom skoro stejně
v roce a půl toho děti opravdu ještě moc neumí, sice se mi Mudr snažila vynervovat co už by ten náš měl umět ale chodim do mateřskýho centra, vidim jeho vrstevníky a jsem v klidu, náš malej moc nemluví a s nočníkem taky nekamarádí ale zase je šikovnej na něco jinýho:-)Myslim že je to spíš o povaze maminky, některý jsou spíš úzkostlivý a přijde jim že to jejich mrňe nic moc neumí a jiným maminkám dítě řekne jedno slovo a už z něho dělají génia..řekla bych hlavně že jsou zdraví ne?
Nase pani doktorka, kdyz na ni vybalim, ze Maruska neco neumi, rika: \"Pani, hlavne ze je zvedava. To ostatni prijde samo.\" A ma asi pravdu. Pokud se dite zajima o okoli, tak se vsechno casem nauci, a to, ze to nedela v poradi, jake je v tabulkach, je fuk.Maruska ma rok a ctvrt, taky se lzickou akorat hrabe a neji, sama by se neoblikla, ale obcas se sama vyzlece. Uzvanena je, ale co rika, netusim.
@zajic Vubec to neres ja mam doma lenocha .Jist sama ani nahodou nebude ,mluvit se ji take necche to ji staci jen prvni pismenko ,ale uz mame 15 mesicu a me lini jak nevim co :(( Jen chodime a vsude vleze
No, vidíš. Náš Ondra je šikovný na ruce, ale za to s pusinkou mu to moc nejde. Rozumím mu jen já. Já, manžel i bráška Kája jsou prostě MÁMA.Zatím na všechno to učení nemá čas, když je tak neposedný.
Nemá cenu řešit, co kdo kdy umí. Důležité je, aby uměl to, co v daném věku už je nutnost - a to posoudí pediatr. Ono je taky dost rozdíl, čím se maminky chlubí a co skutečně to jejich dítě umí... Nelam si hlavu.
Nevím co vše umí jiné děti jeho věku,ale myslím že si nemusíš nic vyčítat.Každé dítě jde svým tempem a tabulky neřeší.
@Val.J35 Mimochodem obě děti 2,5r a 1,5 r se dokážou svléknout ovšem obléct si bez pomoci neumí nic.
přesně tak,každé dítě je jiné
Víš co kamarádku taky pořád honili s malým že je malej nějaký pomalý že nic nedělá ono každé dítě je jiné.Třebamám neteře jedné je 2,5 roku krásně jí jde rozumět vyhraje si a je dost chápavá pak mám druhou té jsou 4 a vůbec jí nikdo pořádně nerozumí nechce se učit barvy nic jen lítá a je to divous.Každé dítě je jiné na ostatní se vykašli

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40