banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

rodičák - diskuze

37 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Anička měla 3 roky 3. 6. Měla jsem na ni 3letou variantu rodičáku, tak jak se to volilo v tom roce 2011, kdy se narodila.A ještě teď v červenci jsem dostala rodičák. Je to jakože zpětně za červen? A to se ten červen počítá celý, když je na začátku? Nebo to podělali a budu to vracet?
Počítá se to zpětně,takže za červen.
Jo jo to už bylo i za nás-že se platil celý měsíc i když bylo dítě 1.To pak nasere jak máš dítě 30.To příjdeš kvůli 1 dni o celý měsiční příjem co by jsi ještě mohla mít.Jinak mazec,že už ti skončila rodičovská. Ted už jen makat až do důchodu. Ted jsi měla období rodičáku. Ted tě čeká období školky a školy-hlídaní,vymyšlení kdo kdy bude hlídat,kroužky,povinností-uf to je těžké a dlouhé období.A vystřídá ho puberta.Nic moc vyhlídky.
@Honafa Teda Gábi ty jsi ale sepsala nadějné vyhlídky
@Ady.S
Jj stará verze je že i kdyby byla 1. tak dostaneš rodičák za celý měsíc a vždycky se vyplácel zpětně takže vše je Ok Zajíčku
@Ady.S Super, holky, díky.Já právě měla dojem, že rodičák za červen dostávám v červnu, že to není jak výplata.Tak jo, jsme bohatí, jedeme do zoo
@zajic Je to zpětně. Mě to tehdy taky potěšilo :))
@zajic taky mě takové zprávy ohledně financí potěší
@zajic užijte si výlet, taky jsem bohatá doktor mi proplatil dovolenou za mateřskou
@Ady.S Adélko a jak to po té nové verzi.Mě bude rodičák na Tobiho končit příští rok v dubnu a to 4.4.,mám tu novou verzi.Taky mi příjde v květnu ještě celá rodičovská za duben?A kdy se mám jít nahlásit na úp,hned 5.4.? Děkuji
@Zuzbr S tím novým je to \"složitější\" , záleží kolik bereš, jestli jsi to měla vyloženě do tří let což je cca do 5 měs mateřskou a pak 30-31měs rodičák tak za poslední měsíc(u tebe za duben dostaneš v květnu) to co zbylo z té celkové částky(ono jak se to zaokrouhluje tak může zvyknout jiná částka, pokuď zbyde víc než pobíráš dostaneš to další měsíc ještě, nebo méně). Na pracák další den kvůli placení zdrav. pojištění. Pokuď si pobírala víc než je těch cca 7100 tak ti skončí dřív a musíš se i registrovat dřív, ale o tom by ti měl dojít dopis
@Ady.S Pobírám 4200

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40