banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Prosím o radu a zkušenosti - diskuze

23 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Maminky, potřebuju radu a povzbuzení. Adamovi budou za 14 dní 3 měsíce. Od narození ho kojím, přibírá krásně, 1 kg za měsíc, je usměvavý, tlušťoučký, podle dr spokojený. Můj problém je ale ten, že prostě po kojení pláče. Vzteká se tedy i při kojení, kope nožičkama, kojím s kloboučkem, takže ten mi strhává, jak šermuje rukama. Musím pořád kojit z obou prsou, jinak nemá dost a i přesto pláče. Chvilku si vydrží hrát, pak pláče a pak i usne, ale max na hodinu. Přes den vydrží déle jen v kočárku. Nerozumím tomu, když tak přibírá, tak asi nemám málo mléka. Kojím tedy z obou, teď třeba po 1,5-2 hodinách, odstříkávám po kojení, piju meltu, kojící čaje, dneska jsem dala Sab simplex, jestli nemá bolení. Strašně to u mě kolísá, jsou dny, kdy jsou prsa plná i přes den a dny, kdy jsou prázdná. Přes noc bych mohla kojit dvě děti, dělá to jen přes ten den. Koupila jsem dneska UM, ale nechci ho dávat, jen v krajní nouzi. Dnes zatím přes den v pohodě, ráno v 8,00 si dal jedno, potom cca v 11,00 opět obě, ale už zase cítím, že tam moc nebude. Poradíte, čím to také může být?
mě daniel mezi druhým a třetím měsícem u kojení taky řval. nevím proč. bylo to hrozný. později přestal. hodně jsem o kojení a miminech v té době četla na netu, prý je to normální..se prostě začnou víc projevovat a zajímat o okolní svět. obzlvášť pokud v noci pije klidně, tak to nejspíš nic nebude.kolem 3.měsíce se taky mění laktace, mlíko se tvoří podle potřeb dítěte...docela nedávno to tu hezky vysvětlila zajíc, bude to pár stránek vzadu.
@zuzka83 Jo, to reagovala na můj příspěvek. U mě ta změna ještě neproběhla, v noci mám pořád prsa nalitá, jak na dvě děti. Teď už je to v pořádku, je moc hodnej. Asi to bylo bříško, dáváme Sab simplex a je klidnej.
Ahojky, podle mě Adam vůbec neřve hlady. Myslím, že je to tím, že se nudí. Tak malé děti ještě prostě nic moc neumí, ale už očima vidí, že by se něco dělat dalo. A taky chce maminku, je mu u Tebe dobře. Myslím, že začátky u některých miminek takové jsou. Ale to přejde. Za chvíli se mu budou líbit hračky, začne se otáčet atd. A to už bude jiná zábava. Filípek to měl taky. Je od mala pořád aktivní, pořád musel něco dělat, aspoň kopal nohama nebo tak něco, dokud ještě něco jiného neuměl. A tohle uřvaný a ufňukaný období ho začalo přecházet okolo toho 3.měsíce, kdy se začal otáčet, to jsem ho potom začala dávat na deku anebo na pěnové puzzle na zem a bylo mu tam dobře. Neboj se i tak malé miminko tam dávat. Prostě ho více obleč, dej pod něj třeba i více vrstev, okolo něj hračky a uvidíš jak postupem času se začne zajímat o hračky, bude je brát do ruky, koukat atd. Fakt myslím, že prckovi nic neschází, jen se prostě nudí a chce už, aby se něco dělo. Když si vzpomenu, jak Fílovo začátky byly krušné, taky by nejraději jen chování, ale to celý den nejde. A přesně jako Adam, ve společnosti byl zlatý, protože měl na co koukat, bylo to něco nového. Vydrž, ono to přejde. Držím palce
@salema Ahojky, teď už taky vím, že to hlady nebylo. Jak píšeš, nudil se a chtěl chovat a taky možná zabral ten Sab simplex, u kojení teď ani nedutá (doufám, že to nezakřiknu). Hračky už se mu líbí, nejvíc tedy zase kouká na svojí ručičku, ale už tahá i za hračky, co má nad hlavou. Dokonce zvládne už i otočit se z bříška na zádíčka. Až zlikviduju stromeček, tak mu udělám hrací stanoviště. Díky moc.
Veru já mám to samý...přes den mi Luci spí tak půl hodinky někdy hodinku...a připadá mi že nemám vůbec mlíko...kojím teda po těch 2 hodinách přes den...večer zase opak..Luci spí..prsa nalitý...myslím,že se Adamkovi u tebe prostě líbí a nechce abys ho pustila z ruk..no prostě mazlík...on si časem zvykne,že nemůže být pořád u tebe..on dudlík moc nechce vid?
@Rowdynka Jak kdy. Asi jen dvakrát se stalo, že ho potřeboval na usnutí večer, jinak ho přes den na usnutí má skoro pořád, ale musí se vystihnout chvíle, kdy chce dudat a usnout. Jinak ho plive. Je to asi fakt, protože jak jsme byli na té oslavě včera, tak ho tam nebylo kam dát a chovala jsem ho já nebo někdo jiný a to byl nejhodnější.
Já to měla stejné jako ty a taky mlíčko bylo. Nevím čím to je. Kojila jsem z obou prsů až do konce kojení. Nikdy jsem nekojila jen z jednoho. Ale tonda se teda nevztekal. Co zkusit změnit polohu př i kojení? miminka
@medox Já už umím jen vleže, ale to se mu přes den moc nelíbí.
ahoj, ja nechapu, proc se branis davat mu UM. No nebo trosku chapu, taky jsem chtela kojit za kazdou cenu, trpela jsem ja i malej a UM mu smakuje. Koj co muzes a proste ho dokrm treba tricitkou nebo sedesatkou. Vem si, ze v 2,5 mesicich by uz klidne mel vypit i 120 ml. To asi nenakojis, to bys musela kojit v kuse hodinu (i kdyz pokud mas hodne mlika tak treba ne). Pokud se ti takhle budi, tak ma proste hladika. zkus nakojit a pak ho dokrmit. Nemusis hned z lahvicky, staci strikackou. Muzes mit treba najdenou \"hladovy\" mliko, tomu proste predejit nejde. Rozhodne bych se dokrmovani netrapila. UM jsou ted uz na vysoky urovni a dulezity je, aby byl Adamek spokojeny, hezky spinkal a tys byla taky v pohode.
@LídaBendová Nechci mu dávat UM, brala bych to jako vlastní selhání, že jsem pro své dítě neudělala dost. Myslím, že ani doktorka by mi to neschválila, ona není pro UM hned, když je problém. A sama viděla, že je malý spokojený a přibírá kilo za měsíc. Nemyslím si, že má hlad, mléka je dost a když bych opravdu svědomitě dělala ty věci na podporu, bude ho ještě víc. A s tím spaním asi nebudeme jediní, kdo nespí přes den. Taky ten Sab simplex nejspíš pomohl, už se nekroutí.
od dvou a půl měsíce malá spí přes den maximálně půl hodiny, vždy hodinu a půl vzhůru, pak půl hodiny spí. kojím každé 2 hodiny, někdy hodinu a půl. v noci spí 12 hodin. už to trvá měsíc a myslím že je to v pohodě...nepřijde mi že by malej řval hlady, ale fakt nevím jak a co poradit:(
@luciasek84 Přijela jsem teď z takového posezení na silvestra a Adam tam byl druhé nejhodnejší miminko (to první to celé prospalo). Bylo tam celkem pět dětí. Vůbec neplakal, jen občas, když se mu něco nelíbilo. Tím, že má hlad to nebude, třeba se opravdu nudí. Shodli jsme se, že bude mít taky asi růstový spurt ve 3 měsících (byla tam kamarádka, zasloužilá matka od dvojčat).
UM mu nedávej, přibírá krásně a hlady ti neřve, mylim si, že je to tím, že se mu u tebe líbí. já kokila po 2 hod i dřív do 7 měsíce i přes den.a taky prsa už se nenalívají jak dřív. mě taky malý někdy vypil obě a klidně by si ještě dal a jindy si jen cucl. nech to na něm a neboj, ono se to upraví, taky může mít růstový spurt.
@ivulisek Teď řval i u prsa. Dala jsem mu druhé a to se odtahoval a plakal dál. Teď si cucá pěstičku.
@angieblack a nebolí ho třeba bříško? náš malý když trpěl ma bolení tak mi řval a šermoval u prsa.
@ivulisek Já fakt nevím. Dneska jsem koupila Sab simplex a už ho dvakrát dostal, ale nevím, kdy by se mu případně mohlo ulevit.
@angieblack nám sabík nepomohl, hele, on je to těžké, prostě musíš vydržet. je to šílený, mě malý řvával od 17 do půl noci v kuse. ale hrozně to uteklo.
@angieblack Áda si taky po jídle cucá pěstičku a to u ní znamená, že je utahaná a chce spinkat
@jana1260 Aďula se tak taky uspává. Ale teď se moc nenajedl, tak asi spát nebude.
taky mi to takhle kolísalo, brala jsem kvůli tomu homeopatika, ty vždycky pomohly. Hodně se mi projevoval na množství mléka pitný režim. Jakmile jsem se zapomněla napít, hned bylo mléka méně, musela jsem pít fakt hodně.
@Alena01 Mě moc nezabíraly, ale taky asi kvůli tomu, že jsem vždycky zapomněla, že jsem si je vzala a jedla jsem a pila. Je fakt, že bych možná mohla pít i víc.
ahoj,Radík bude mít rok a stále kojíma celou dobu z obou prs a je to v pohodě prostě to tak máme,takže to bych něřěšila.a když nemáš prsa nalitá neznamená to že není mlíčko když už kojíš tři měsíce tak se vytváří při kojeníjá už prsa neměla nalitá ani nepamatuji.a jestli po kojču pláče nemusí to být hlady je mu u tebe dobřea tak nechce přestat
@lenča88 To on by se choval pořád, ale to taky nejde.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

18 %
12 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

57 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 67 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40