banner

Porodné, rodičovská, mateřská, dávky. - nové reakce

Informace o těchto tématech naleznete v části Co na to odborník: Co vyřídit po porodu / Porodné / Mateřská dovolená / Mateřská dovolená s druhým dítětem / Rodičovská dovolená

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Nové reakce

Celkem 984 příspěvků

Rodicak

jojo prack.budete mit podporu a hlavne za vas zaplati zdr a soc,jak píse ady...

Porodné 2015

kdyz to odsouhlasi bude zase jen pro nasobek 2,7..ale kdovi jak to bude.

zase ty pocty :-/

nejpřesnější bude zajít na ÚP sociální kde vám Rop vyplácí a zeptat se přímo tam.

dotaz

Ano budete se hlásit na ÚP, poslední Rp vám přijde v září za srpen.

Rodicak

Ano až vám skončí RP přihlásíte se na pracák, nejde jen o podporu kterou dostanete ale o důležité zdravotní pojištění, které za vás bude platit stát

ahoj:o) predem gratuluji k tehu... jinak ted je to dobre ze se neresi naky roky ale je dana castka 220 000tis, a ty se rozdeli dle toho kolik mesicu chces byt doma.. Ted je vyhoda ze se to da vzit pres manzela( jeli norm. zamestnanec)- u osvc je to trochu jiny, a tam presne nevim kolik ceho si musi platit.. Ale u zamestnance- ty si na socce vezmes papiry, a po porodu necha manzel jeden potvrdit u sve ucetni, druhy je na čssz- a pak az se zajde na socku( i s RL ditete) a muzes si v podstate vybrat kolik penez chces mesicne brat- nejvic je 11500( a vychazi to cca 2roky) Jinak nemas narok na materskou.prose do porodu budes na pracaku, a ode dne porodu pak rodicovsky prispevek.a ten se vyrizuje az po porodu.. No a nebo pak varianta 4leta( kdyz si to vezmes jen na sebe, ci kdyby byl manzel tez na UP) tak prvni pul rok mas nakych 7tis a pak do 4 let 3800(nebo tak nejak to vychazi)..ale je lepsi ten manzel.ja to ted zrovna vyrizovala-tez sem sla z UP na rodicak:o))

furt sem doma zadarmo:D

To je začarovaný kruh.

papírování

Ahojky, je to přesně tak, jak píšeš.

papírování

já tedy nejsem zaměstnanec, ale osvč, ale myslím, že nemocenskou i mateřskou ti vystaví normálně na gyndě a doneseš to zaměstnavateli. Rodičovský příspěvek vyplácí pracák, to se pak řeší na pracáku. Tedy opět nevím, jak zaměstnanec, ale osvč jo.

Ahoj, jsem na neschopence už 5.měsíc. Mám dva zaměstavatele, tudíž dvě PN a peníze mi vždy přijdou hned následují měsíc, nejdýl přišly 20. Třeba za leden mi přišly od zaměstanavatelů normálně ve výplatních termínech a ze sociálky do 15.2. Taky ale záleží, jak dlouho na tom báby na mzdovce sedí, papír na peníze nosím, co nejdřív to jde, ale z jedný práce přijdou už třeba 8. a z druhý třeba toho 20.Prostě záleží, kdy to ten zaměstavatel pošle.

Mám nárok na rodičák?

tak tak, zajdi na socialku, zazadej si o nejvyssi moznous castku, a pak budes mit PPM a dalsi rodicak na dalsi dite...

Mám nárok na rodičák?

Ahojky,jediná šance, jak vybrat co nejvíc z momentálního rodičáku je zvýšit si částku na maximum a stejně to nestihneš vybrat. Přesně jak píšeš! S druhým, pokud jseš zaměstnaná na neurčito, půjdeš normálně na mateřskou a pak na další rodičák. Nevím ale, jak je to v řípadě, že by ti pracovní smlouva končila v průběhu druhého těhotenství...

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

18 %
12 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

57 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 67 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40