banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Porod maximimíska - diskuze

4 reakce

Zobrazit příspěvky podle:
Ahoj, vkládám zde svůj zážitek z porodu císařským řezem, sama budu opět rodit za 6 týdnů, tak vzpomínám a přemýšlím, jaké to teď bude...Vašík se narodil před dvěma lety císařským řezem, měl 56cm a 4300g. Šla jsem ráno v pátek do porodky na normální kontrolu v termínu 40+0, že si mě tam převezmou k evidenci od mého gyndr. Lékař tam mi po provedení ultrazvuku řekl, že mimi je velké, odhad 4300g a už má málo plodové vody a že by doporučoval, ať už v nemocnici zůstanu přes noc, že mi druhý den vyvolají porod. Tašku jsem měla s sebou v autě (sama jsem si přijela), tak jsem tam zůstala. Při tom veškerém čekání mi začaly slabé kontrakce, jinak celé těhu nic, tak mne vzali na příjmu na monitor. No, ale koukali na mě starostlivě, až dnes vím, že monitor byl špatný a malý měl známky hypoxie. To mi ale neřekli, nechtěli mě strašit, já myslela, že už normálně začíná porod. Takže hned příjem, pořád mě natáčeli, večer kontrakce ustaly (byli to jen poslíčci, až dnes to vím) a monitor byl v normálu. Ráno v sobotu mi dali tabletu na vyvolání, pak přišly za 5 hodin zase ty slabší kontarce, mně ovšem dost bolely, a to prý ještě ani nebyl začátek porodu... A hned byl zase malý hypoxický, to mi už i řekli a po hodině navrhli císaře. Že se mám rozmyslet, že je to spíš pro jistotu vzhledemk mému věku a anamnéze...Tak jsem souhlasila, císař byl v pohodě, byla jsem při vědomí (injekce do páteře v pohodě) a hned jsem slyšela, že je to kluk, pohlaví jsme nevěděli dopředu...Jenže malého hned odnesli, byl celý fialový, pak byl den na kyslíku...Takže to bylo obrovské štěstí, že jsme se rozhodli pro císaře, nechci domyslet, co vše se mohlo stát. Manžel malého po stabilizaci stavu hned klokánkoval, fotil a vůbec si ho moc užil. Jen mně mrzí, že jsme měli potíže s kojením...Jinak po císaři tak týden velké bolesti, nejhorší bylo vždy vstát z poslete, ale já jsem byla s celkovým provedením porodu moc spokojená, tak se to i líp hojí...Byli jsme moc sťastní...Teď je mimi v bříšku podle ultrazvuku o dost menší, asi zase kluk, ale budu prý rodit normálně, tak se toho docela bojím. Musím ale vydržet, kvůli mimískovi..Stojí to za to.
Držim palce
Přeju, aby bylo vše v pořádku a porod rychlý a pokud možno bezbolestný :)
Přeji rychlí a nekoplikovaný porod.
Petři, přeju ti, ať máš hezký a rychlý porod, když sis ten první tak užila! A hlavně tady nečti všechny ty reportáže o porodech jako já :-) lepší je to číst až potom!

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40