banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Početí - diskuze

4 reakce

Zobrazit příspěvky podle:
Dobrý den. Potřebuji poradit. Dne 16.9.2015 plus mínus 2 dny, mi začala poslední menstruace. Jsem těhotná. V kartě u svého gynekologa mám tedy napsáno že jsem ve 4+5tt. Srdíčko prý zatím netluče, velikost mi doktor oznámil 13mm. Dne 23.9.2015 jsem měla chráněný sex s jiným mužem než svým partnerem, nedošlo u něj ani k "vyvrcholení". Ovšem zvláštních případů otěhotnění jsem četla spoustu, chci se tedy zeptat, jaká míníte, že je pravděpodobnost, že dítě bylo započato právě 23.9.2015? Děkuji za Vaši odpověď.
Dobrý den, pokud byl styk chráněný, pak je pravděpodobnost otěhotnění malá. Pokud jste měla menses 16. 9. 2015 a plod nyní odpovídá cca 5. týdnu těhotenství, pak oplodňující soulož by měla být pravděpodobně někdy koncem září či na přelomu září a října.
MUDr. Veronika Ťápalová
jéžiš, proč někdo, kdo se snaží otěhotnět s partnerem, souloží ještě s někým jiným....

Jinak pokud bys otěhotněla bez vyvrcholení a přes ochranu 23.9., musela bys mít ovulaci 7. den cyklu, což zpravidla nebývá, pokud máš normální cyklus cca 28-30dní, tak ovulace nastává v polovině cyklu, cca kolem 14. dne.

Samozřejmě někdo má ovulaci už dříve, někdo později, ale to by už u tebe bylo moc coby kdyby, řekla bych, že jsi těhotná s tím, s kým jsi souložila cca v té polovině cyklu. Těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace, proto máš 5+4, ale těhotná jsi přibližně týdny 3.
@Myšice Upřímně nesnažila jsem se s partnerem otěhotnět. A v době kdy jsem měla jiného muže, mě přítel zrovna opustil. Né tedy, že bych se tu musela nějak ospravedlňovat, myslím že je t má věc, jen bych to chtěla uvést na pravou míru.
Každopádně mockrát děkuji za reakci a za radu :)
* oprava: 5+4tt

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40