banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Plavání kojenců - diskuze

44 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Prosím, co si myslíte o plavání nejmenších? Malému jsou čtyři měsíce a vodu miluje, koupání mu zvedne náladu, i když má jinak špatný den. Přemýšlím, že bysme od půl roku začali někam chodit, ale četla jsem i názory, že to není až tak prospěšné a dokonce to může i škodit, tak nevím. A nemáte někdo vyzkoušený konkrétní bazén v Brně? Taky jsem četla o \"plavání\" doma ve vaně, kdy lektorka přijde domů a vše vysvětlí. Nemáte tohle některá vyzkoušený? Nejsem si jistá, jestli je to užitečný nebo jen vyhozený peníze. Děkuju za názory.
Matyasek plaval od 5 tydnu. Chodila k nam zdravotni sestra s licenci. V pul roce sel do bazenu a chodila jsem s nim do porodu Beatky. Pak uz bohuzel nebyl cas, hlidani, penize. Doporucuji! Krasne si to oba uzijete
my sme absolvovali vaničky taky tak nějak okolo 3-4měsíců doma. Paní k nám jezdila 1x týdně a bylo to fajn. Finančně to vycházelo stejně jak kdybychom nějak jezdili. Nemůžu teda na 100% říct, že by z toho byl malý nějak zásadně odvázaný,ale nenamítal. A až teď od 9M chodíme plavat na bazén(se slanou vodou) s dětičkama. Zatím si zvykáme na prostředí, děti a hodně vody. Mimo to,že si zvyká na vodu jsem ráda, že může přijít mezi děti a trochu se otrkat.
@Damiánka Tady právě nabízí u toho koupání doma třeba jenom jednu lekci za 350,- s tím, že potom dostanu ještě všechno napsaný na papíru, kdybych si všechno nepamatovala. Ale zkusím prvně propátrat net, jestli nenajdu třeba nějaké video, podle kterého by se to dalo naučit.
@Martina85 Já osobně bych si to sama nelajzla. Ale jak myslíš. My sme taky nejdřív zkusili jednu lekci. Paní byla milá a malému se líbila. A těch 350kč není zas tak moc. My sme platili tuším 500,-kč. Paní to k nám měla trochu dál. No a to co sme se naučili sme přes týden trénovali.
Holky, děkuju všem za názory, ty pozitivní i negativní. Ještě si to promyslím, asi si ty bazény obejdu a uvidím.
plavat jsme nechodili, protože nejdřív byla zima a pak už bylo dítě jaksi moc pohyblivý a já si nedovedla představit, jak bych to s ním zvládala - třeba oblíkání, při kterým kladl brutální odpor..ale myslím, že je to dobrá aktivita pro mrně - nic moc jinýho s tak malým dítětem dělat nejde. mi to přijde lepší než \"cvičení\" s kojencama.až budeš vybírat bazén nebo kurz, zjisti si, jak to mají s nahrazováním hodin. kamarádce propadly 3 hodiny z 8, protože nahrazování bylo šíleně omezený - ale nepamatuju si kde.jo a ze zkušenosti matek dnes již velkých dětí - plavání kojenců nemá vliv na to, kdy se dítě naučí opravdu plavat a jestli ho plavání vůbec bude bavit
Úžasná věc, pokud dítě nemá problémy s kůží a v plavání dodržují hygienu, tak to pro nás byla jediná smysluplná aktivita pro děti od 3 měsíců.V Brně jsme chodili do Filie na Lesné, kde je velkým plus ta herna po plavání, ale velkým mínus ty společné sprchy a hlavně fakt, že člověk vidí a cítí, co někdy do bazénu vstupuje :-), ale tomu se neubráníš nikde.Také je negativem plavání, že omluvené hodiny si musíš ve stanovené době nahradit, peníze neproplácejí.Chce to se tam jít podívat, pár center plavání si obejít a vybrat to, které Vám bude nejvíce vyhovovat, mimo jiné i dojezdem, možností parkování. Vždy jsme v centru vytrvaly cca půl až hodinu po plavání, kdy jsem v klidu nakojila, dítě přebalila, zcela uschlo, pohrálo si a pak v sedačce po cestě zpět usnulo.
chodili jsme snad od 4 měsíců,prvně na vaničky a pak do bazénu.......ale pak se to zničeho nic malé přestalo líbit, tak jsme zkončili (ono se jí spíš nelíbilo, že ji třeba potápěla úplně cizí paní)
Nechodila a ani neplánovala chodit, u nás nic moc hygiena, dětem to stejně nic mimořádného nedá. Některé bývají častěji nemocné, o chloru a pozdějším vzniku astmatu mi taky jeden doktor říkal. A jak píše Medox, aby zaručili, že ta voda je opravdu čistá, tak tam musejí dávat takové dryáky (když to není nějaká ta jiná metoda čištění), že si myslím, že to není moc dobré. Jediná výhoda je ta společná akce s dítětem a ostatníma maminama. Radši chodíme na cvičení pro kojence, to je podle mě lepší a seznámíš se tam také.
S Evičkou jsem chodila v 11. měsících. S Verunkou chci taky chodit, takže začneme až od září. Jinak musím říct, že Evička na žádné záněty ucha netrpěla. Dokonce ani do 2 let vůbec nemarodovala. Svým způsobem je to i otužování Absolvovala jsem s kamarádkou a brala jsem to jako relax. A i nyní jsem zase domluvená se švagrovou, že do toho půjdeme. A se týká fin. stránky, tak peněz je mi líto. Snad něco zase přispěje pojišťovna. A do normálního chlorov. bazénu bych nešla. Tak jako bych si nezaplatila vaničky. Stačilo se podívat na video a já tak plavala teď s malou doma ve vaně.
@škubanek A která pojišťovna na to přispívá? My jsme u všeobecný, koukala jsem na jejich stránky, ale nic jsem tam nenašla. Asi se tam zajdu zeptat.
@Martina85 my jsme u všeobecný. Bylo to za Evičky. Nevím jestli i teď
@Martina85 Marti u nás dnes byl pojišťovák u všeobecný a chtěl mě k té všeobecné přetáhnout a zrovna o tomhle mluvil, že je tam balíček na plavání dětí.
@zanlena Díky, tak to tam hned v pondělí vyrazím a pak napíšu, jak jsem pořídila.
@Martina85 No raději se zeptej. On mi mohl navykládat cokoli. Našla jsem zatím jen tohle na jejich stránkách http://www.vzp.cz/hledej?cx=012537560946828907579%3Arcb8dfdvwsw&cof=FORID%3A11&ie=UTF-8&q=plav%C3%A1n%C3%AD&sa=
Nechodila jsem s potvorákama a ani s vetřelcem chodit nebudu.Přijde mě to jako naprosto zbytečné vyhazování peněz,navíc sice jedni doktoři jásají jak je to dobré pro rozvoj motoriky,druzí a zvláště ORL plakají jaký je to průšvih a jak často tam teď mají děti s ušními problémy.Navíc mě to nijak přirozené nepřijde,člověk není ryba ani obojživelník aby se od malička nutně musel ráchat ve vodě.I bez plavání v kojeneckém věku potvoráci vodu milují v létě jsme u nějaké vody kdykoli je to možné a nepozoruju že by jim chyběl trénink z miminkovského období.
@Val.J35 Nemyslím si, že by mu to pak nějak chybělo, spíš by to byla zajímavá aktivita. Mě naučil táta plavat až v mých asi pěti letech, protože se mamka jako malá topila a má tak panickou hrůzu z vody, že do ní nechtěla pouštět ani mě. A přitom je ze mě velký vodomil.
@Martina85 mě se zase pokoušeli naučit plavat od první třídy (až ve škole) a nepovedlo se. Sama jsem se to naučila v 17 letech Ale na koupaliště a bazény jsem vždycky jako děcko ráda jezdila, nijak mě to nepoznamenalo, že jsem neuměla plavat :)
Nekteri pediatri rikaji, ze je z toho vic rym, zanetu ucha a pak taky to vyse zminovane astma.Zas to muze byt fajn zabava.Ja nechodila ani s jednou, protoze u nas na dedine nic takoveho neni a do Brna se mi jezdit nechtelo, dale mi to prislo drahe, na to, ze tomu decku je mozna fuk, jestli plave doma nebo v bazenu, a taky mame sklony s manzelem k ekzemu a ja mam astma jak vysite, tak jsem nechtela riskovat.
plaeme od 6m- a spokojenost nejvetsi!!!! uzitecny- jako je i neni... to je diskutabilni:o)) ale ja jsem rada ze chodime,maej to tam miluje, a ja se odreaguju:o)
O té vaně si myslím že jsou to vyhozené penníze. Že stačí jedna lekce naučit se to a dělat to sama a nebo podle videa na netu.Plavání v bazénu já osobně s děckem neabsolvovala. Neb si myslím, že ta voda není čistá. Pil převařenou kojeneckou vodu a tady bych ho máchala ve vodě kde je plno ženskejch se svýma výtokama a buhví čim. Potom se mi nelíbí ten chlor, četla jsem že to dítě držíš tak nad hladinou že akorát vdechuje nejvíc chloru. Může pak děcku vzniknout astma. Já na plavání jako malá chodila a astma mmám, ale rozhodně nejde prokázat že z plavání, ale co když...No a pak mi tam přišla zima na měNadruhou stranunaše fyzioterapeutka to doporučuje k rozvoji motoriky. Je to prý dobré i jako zábava a zabavení dítěte a utužení vztahu s matkou.Jako celek se mi to moc líbí. taky pro izolovanou matku je to vítané vyražení mezi lidi, pokecání si s jinýma maminkama a vytržení ze stereotipu.Takže já vlastně taky nevímMy už chodili na rehabilitace a cvičili jsme 4 krát denně doma. takže jsem v té době měla asi i trochu averzi k dalšímu děckému cvičení a nechtělo se mi ani. Takže neporadim
@medox Právě to vyražení mezi jiný maminy a rozptýlení se mi dost zamlouvá, kamarádek moc nezbylo co jsem doma, ty bezdětný pořád nemají čas. Zkusím to probrat s naší dr., protože o tom astma jsem taky četla a trochu mě to vyděsilo. Jenže on i co doktor to jiný názor, tak kdo se v tom má vyznat.
@Martina85 To skoro ani nemá cenu. Naše dr to pohanila, fyzioterapeutka doporučila, neuroložka neodsoudilaJá si tam představuju ty výtoky a to mě odradilo nejvíc.Vyrazit se dá třeba do mateřského centra na nějáké cvičení třeba a míčích nebo takovvé hrátky, to už se dělá i s takhle malýma myslím. těm je to teda fuk, ale maminky to bavítaky jsem izolovaná a hrabe mi z toho.
@medox Jenže stejně dobře se může mrně motoricky rozvíjet a utužovat vztah s matkou na klasickém cvičení s dítětem v MC není nutné ho ráchat ve vodě.

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

18 %
3 hlasy

82 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

Celkem hlasovalo 17 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40