banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

píchnutí oušek - diskuze

8 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Ahoj holky, mám holčičku, které budou 2 měsíce. Zajímalo by mě, kdy se děvčátkům píchají ouška a čemu jste vy daly přednost - klasické píchnutí u dětské lékařky, nebo nastřelení?
ahoj Anetka je má nastřelené a to v 5 měsících, přímo u dětské dr. Plakala akorát, že jí sestra pevně držela - než jsme vyšly z ordinace byla v klidu. Žádné krvácení, hnisání - vše v pohodě. Po měsíci jsme nasadili naše naušničky. Ještě teď mám v živé paměti když sestře píchali uši - tolik krve a jak plakala, poté hnisání . Svoji holčičku jsem toho ušetřila a jsem moc ráda, sama mám nastřelené naušnice a vím, že to nebolí - nebo ne tak jako píchnutí
klasicke picjhnuti..nausnioce se zapinanimv predu..lehoucke at ji netahaji ucho...v 6 tydnech...
Taky budeme řešit náušničky...Ale 25.3. jdeme zase do poradny,tak se na to zeptám...Teď jsem na to úplně zapoměla...
Naše doktorka to dělá po první hexe, takže ve třech měsících. A píchá to klasicky - přiznám se, že mi na tom nic drastického nepřijde. Byla jsem u toho, držela Hani za nožičky, takže jsem vše viděla. Malá trochu plakala, protože se nemohla hýbat, ale jinak pohoda. Ani jí to moc nekrvácelo. Pro mě bylo důležité, aby to dělal člověk, který má zkušenosti s dětmi a ani nevím, kde to v Plzni nastřelují... Je pravda, že čím starší, tím to nesou hůř.
my museli čekat do 4. měsíce, pak nám to nastřelili přímo u dr., aspoň to byla rychlovka
zdravíčko, protože naše doktorka trvala že až po třetí hexe a ta byla až na 8mi měsících, nechali jsme nastřelit. za pár sekund hotovo, bez problémů. sice prý je píchnutí citlivější pro tkáň oproti nastřelení. Podle mě je ale citlivější na psychiku dítěte. u úplně malé miminka to je asi jedno, to si za dveřma už nic nepamatuje ale u staršího bych do píchnutí nešla.
my jsme volili klasické píchnutí u dětské lékařky, ani jsem nad ničím jiným neuvažovala a tuším, že malá měla měsíc nebo dva, teď už moc nevím, ale bylo to brzo
@teretka jo tak měla necelé dva měsíce

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

18 %
12 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

57 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 67 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40