banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Penííííízky :)) - diskuze

11 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Mozna uz to tu zaznělo, ale chtěla bych mít jasno :)))Za lonsky rok mi zbylo 26dní dovolené. Od cevna jsem byla na neschopence a od rijna na materske. Od 5.5. bych mela dostavat rodicak.V práci mi dali formular, ktery mam vyplnit na konci materske (nez pujdu na rodicak), abych mohla cerpat dovolenou.Takže jestli to chapu dobře - já pujdu na rodicak, takze budu dostavat od socialky penize a zaroven dostanu penize od zamestnavatele za tech 26 dní dovolené??!!A nebo mam narok i na dovolenou za rok 2011, takze me proplatí 46 dní??!!Moc diky
Jestli si dobře vzpomínám tak já jsem byla od ledna 2009 na neschopence až do května a pak do prosince na mateřský. Dovolenou mi pokrátili za neshopenku, kterou jsem měla dlouho a platili mi za něco přes 20 dnů dovolené, protože na dovolenou prý vzniká nárok i na mateřské. Takže u tebe by to mělo být, že ti asi dovolenou za rok 2010 pokrátí o tu neschopenku, to může být tak 2-3 dny a připočítají ti k tomu dovolenou, ale né za celý rok 2011, ale za období od ledna do toho 5.5. takže plus asi 9 dní. Jinak rodičák ti příjde a zároveň i peníze za dovolenou, ale myslím si, že ve 2 měsících, protože to je jak kdyby jsi místo práce tu dovolenou vybírala, jestli mi rozumíš.
@zanlena tech 26dni uz je po tom kraceni :)))Aha .. Jj, rozumim tomu ... to nevadi, ze to prijde ve 2 mesicich, hlavne aby to přišlo
@elik.kreckuj Tobě dokonce ve třech měsících, neb budeš mít nárok na těch 46 dní...
@J.a.n.i já chci volat své ucetní - ale chtela jsem to nejprve zjistit, jak to je!!! Pac nas zamestnavatel je pknej hajzl ... kratil nas o co mohl, tak jsem chtela vedet na čem jsem, aby ze me ta ucetni neudelala vola a dala mi to, na co mam narok
@J.a.n.i No já si nemyslí, že to nebude 46 dní, ale nějakých 36 nebo tak kolem. Protože mě účetní říkala, že mě nárok na dovolenou vzniká i za dobu mateřské(tedy toho půl roku). No a elik. kreckuj má tu mateřskou do 5.5 a pak už rodičák. Takže to bude těch 26 dní za minulý rok a pak dovolená za období od 1.1.2011 do 5.5.2011 protože mateřská se prý počítá tak jak kdyby chodila do práce. Rodičovská dovolená (tedy po 5.5.)se do toho už nepočítá a tek už ani není nárok na dovolenou.
@J.a.n.i Tak já to tenkrát počítala a vyšlo mi, že jsem byla na neschopence tolik dní, že mi tu dovolenou museli krátit. A myslím si, že naše paní učetní to dělá tak dlouho, že by se zřejmě nespletla.
@zanlena Měla si mít nárok na 25 dní, 2 dny staré, 23 nové, pokud si dostala méně, tak tě o ní okradli... Možná za rok 2009 i celých 25 dní, ale tam záleží zda to bylo přesně do 20.5., pokud jo, tak ti neměli dovolenou krátit ani za neschopenku.
@J.a.n.i To vím. Ale já to měla tedy takhle. Z roku 2008 mi zbyli 2 dny dovolené. Na neschopence jsem byla od 1.12.2008 do asi 20.5 2009 (nárok na dovolenou je u nás 25 dní) v tom květnu jsmem šla na mateřskou tak do 2.12.2009 a pak na rodičák a propláceli mi nějakých 22 dní. Takže mi dovolenou zkrátili o tu neschopenku to dělalo něco přes 2 dny a za prosinec mi tedy dovolenou už nedali.
@zanlena MD se dle zákoníku práce považuje za odpracované dny. Jinak by za ní ani nemohla náležet dovolená.
@J.a.n.i No jo, ale elik. přece žádných 60 dní v tomto roce neodpracoval.
@zanlena Pokud pracovní poměr trvá celý rok a bylo odpracováno alespoň 60 dní, tak je nárok na celou dovolenou, což elik splní. A dále, pokud je dovolená čerpána v návaznosti na MD, tak ji není možné s ohledem na navazující RD krátit.

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

21 %
4 hlasy

79 %
15 hlasů

0 %
0 hlasů

Celkem hlasovalo 19 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40