banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

palačinky - diskuze

39 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Kolik jich sníte? S čím je máte nejraději? Jaké děláte těsto? Kolik jich děláte?Těsto dělám od oka (vejce, mléko, hladká a špetka soli)...minule na paprice byla Iveta Fabešová ( z té soutěže ) a dělala těsto , že na 0,5litru mléka dala 2vejce a 300 mouky což na mě to byla hustá kejda...Co se týče počtu já sním tak maximálně 4kusy ( pánev mám průměr 16cm) a dělám hodně tenoučké.Petr klidně 20, Stella 2 a Viktorka dneska slupla 4 placky
Dělám podle receptu z jedné staré kuchařky,ale množstvím se neřídím,protože podle toho bych měla tak maximálně dvě palačinkyDělám je z mlíka,hladké mouky,vajec,špetky soli a trošky citrónové kůry.Nejradši je mám s marmeládou a sním maximálně dvěMám vždycky velké oči,ale víc se do mě nevejde.
delala jsem vcera, tak si to jeste pamatuju: 0,5 l mlika, 250 gr hl mouky, 2 vejce, 2 lzice oleje, 30 gr cukru, spetka solimeli jsme vcera s marmeladou a sladkym tvarohem (tvaroh + cukr + van. cukr + zloutek) a kolik jich bylo netusim, ja je v ramci cviceni nejedla, ale byli tu tchanovci a s manzelem je vsechny snedli
@chezzie a panvicku mam palacinkovou od tescomy, prumer 22cm
Palačinky sním maximálně tři, ale máme velkou pánev, takže jsou fakt obrovské. U nás je na palačinky machr Lojza, vytisknul si nějaký recept na netu a podle něj je pokaždé dělá, musím kuknout, jak vlastně, ale fakt je má vždycky výborné. Jinak já miluju palačinky s ovocem a čerstvě uvařeným pudinkem a nahoru ještě šlehačku. Jo, jsem čuník, ale marmeláda mi obvykle nestačí.
Sním tak 3, maximálně 5, s marmeládou, nebo sladkým tvarohem.¨Těsto dělám tak, že přijedu k našim a tam se to nějak stane samo. Můj tatínek totiž moc vařit neumí, ale palačinky dělá boží, takže se ani nenamáhám dosáhnout jeho kvalit.Ale dělá jich moc, a pak mu nadává maminka, kterou to poouší v její cestě za štíhlou linií
no a já překvapím, já je dělám z vody.Poměr od oka ale dělám to tak že do misky s vodou vrhnu jedno vejce,špetičku soli, lžičku cukru a zahušťuju hladkou moukou do ,,akorát,,pánvičku jen pomašluju olejem a nalévám palačinky. Naučil mě to takhle šéfkuchař z restaurace v pražské Lucerně kde jsem jednu chvilku dělala. Lidi to tam jedli jako diví a od té doby dělávám palačinky z vody a nikdo, fakt nikdo to nepozná. Jsou výborný. Taky je mám ráda suchý, ale i s tvarohem a hlavně s marmeládou a pocukrovaný. Balím je do ruličky. Sním jich hodně, třeba 5 ????? Všichni je doma milujeme.
@lucie73 Mě nepřekvapíš...i já jsem jednou dělala v restauraci kde je dělali z vody.
@lucie73 Mě nepřekvapíš...i já jsem jednou dělala v restauraci kde je dělali z vody.
Já sním tak 4, Tonda tak 5.Já mám nejraději s jahodovým jogurtem a někdy s Marmeládou...Tonda to jí suché.Ale narve si do pusy celou palačinku a najendou jí celou spolkne a pak hrdě ukazuje pusu, že fakt spolknul.Dělám na klasické pánvi takové myslím docela tenké, ty tlusté nemám ráda...Poměr: 300ml mléka, 2OOg mouky, 3 vejce a špetka soli....
@medox nojo naslano- to si dělám nejraději se sýrem a jarní cibulkou + různé jiné chutě dle nálady :)
@medox nojo naslano- to si dělám nejraději se sýrem a jarní cibulkou + různé jiné chutě dle nálady :)
Dělala jsem zrovna před nedávnem. Recept od babičky 1/2l mléka, 250g hl. mouky, 4 vejce, vanil. cukr, špetka soli, citronová kůra a trochu prášku do pečiva. Dělám tenoučké, Ondra sní 2-3. já 3, Martin ten zbytek. Pro mě a Ondru marmeláda, jogurt a pocukrovat nebo posypat strouhanou čokoládou. Martin si teď oblíbil polít je javorovým sirupem.
Byly vcera. Bohuzel neumim ty uplne tenke, takze mi staci dve, tri...samotne, s marmoskou, skorici, bananem, jablkem...to je fuk. Elda se pomamil, ten je miluje. Manzel si da taky, tak dvojnasobek. Livance mam radsi.
@Terča80 poradím tenké- dej trochu oleje ten rozehřát- naklop pánev hodně naklopivě a v té chvíli nalej jendu menší sběračku těsta. Počekj chvilku až se těsto rozleje a nakonec pánví trochu v rovině zakrvdlej.....pak je krásně tenoučká a dobroučká....Hlavní je nalévat na fakt naklopenou pánev at se s olejem děje co se tam děje....ono se to vyrovná....
@medox Ahaaaa. Ja leju na rovnou a naklapim az pak.
já palačinky moc nejím a když už tak jen jednu tenoučkou francouzskou...jinak je ráda nemám ani lívance
Dělám z litru plnotučného mléka, cca 400g hladké mouky, 40g cukru, 2 vajíčka a špetka soli. Někdy dám trochu vanilkového cukru, někdy trochu prášku do pečiva. Bývá jich ke 20 ks velkých a tenkých. Největší palačinková sezona je u nás v době jahod a borůvek. Ty se pomačkají s cukrem a našlehá se šlehačka. To se smíchá a dlabe a palačinka se k tomu přikusuje. Starší kluk si je nejraději balí s nutelou a banánem nebo tvarohem, mladší syn suché nebo s marmeládou. Já si dávám, co mám zrovna chuť. Výjimečně k nim dělám ještě vanilkový pudink, kterým je přeliji na talíři. Taky tu proběhla diskuze, proč se první palačinka někdy potrhá. Myslím, že to není mlékem ani vodou, ale málo rozpálenou pánví na začátku. Tak a teď mám chutě a budu je muset udělat . Ještě ty čerstvé jahody, kdyby byly.
@stankag Ten vanilkový pudink mě oslovil, díky za tip. Děláš 1 pudink na 1/2 l mléka nebo řidší?
@tygřímáma Dělám normální poměr 1 pudink na 1/2 l mléka. Pokud se lije na ty palačinky hned, tak je to jedno, sní se než stihne ztuhnout. Pokud bys ho potřebovala udržet v tekutém stavu déle, tak by byl asi lepší řidší. K němu je nejlepší ta varianta s nutelou a banánem.
@stankag Ještě štěstí, že už jsme po večeři, jinak bych se snad na ně vrhla
@tygřímáma My naštěstí taky máme plné bříška briošek.
raději nedělám, neumím nejsou nikdy tak ohebné, kraje mají takové křupavé, jsem raději když nám je udělá tchýně
@HankaŽ Taky jsem je dlouhá léta neuměla ,dělala nám je pokaždé mamka,ted jsem štafetu převzala já.
testo od oka,minimalne z litru,vetsinou z 1,5 l mleka, palacinkovou panev mam 26 cm,delame tenoucke...snim tak 6 najednou a pak dojidam kdyz kolem nich jdu,ja mam nejradeji s jahodovym dzemem..kusy jahod musi byt...ale ja mam vse rada s jahodovym dzemem...deti s naslehanym tvarohem a orisky a nutelou,muz s tvarohem nebo merunkovym dzemem..marmelady nejime...jime jen jednodruhovy dzem s kusama ovoce

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40