banner

Vaření, pečení, domácí pekárny, odšťavňovače - nové diskuze

"Jsme to, co jíme". Tedy i ti nejmenší z nás. Zajímá vás výživa vašich dětí? Více o tématu najdete v oddílu Péče o dítě.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Nové diskuze

Celkem 2 594 příspěvků

Staropramen lemon

Mě moc chutnal.Osvěžující.Jen musí být studený

Nazdobená jídla

Dneska mi přišly mailem fotky krásně nazdobených jídel, rýže vytvarovaná do různých zvířátek, kytičky ze zeleniny a tak. Koukala jsem co se všechno dá vytvořit, hrajete si taky takhle při přípravě jídla? Já teda ne, ale něco z toho asi využiju až budě nějaká oslava, ať máme zase něco jiného než klasické chlebíčky Kdybyste některá chtěla, můžu vám to přeposlat, je tam asi 70 fotek, napadlo mě, že by to mohly využít i maminky \"nejedlíků\", aby je jídlo víc lákalo.

Prosím, jak děláte játrové knedlíčky? pokud možno z kuřecích jater-co vše do toho dáváte???? Děkuji.

Nimralové

Vaříte rodině i to co jim nechutná?Moje mamka vařila co chtěl tatka a nám to moc nechutnalo.Nebo brácha nejedl hrášek a mamka ho furt do jídla dávala.Ja se snažím vařit jen to co mají rádi.I když Honza se nimrá,nejí maso,ovoce,zeleninu a cibuli.V tom případě se vaří podle většiny a on má třeba něco jiného.On třeba nejí ani houby a mi moc chutná stroganov tak ho udělám pro nás a on at si to vydlube.Třeba čočku jím jen já,tak jí nevařím.Zuzi zas nejí bolnskou omáčku tak dostáva čisté špagety jen se sýrem.

kulajda

holky, máte nějaký osvědčený polopatický recept na kulajdu? ze sušených hub. já nějak nemůžu najít ten, podle kterýho jsem ji dělávala a na netu je jich asi tak milion..díky!

Horkovzdušná trouba

Tchýně měla (má) horkovzdušnou troubu, ale místo toho si s tchánem koupili nějakou jinou a tu horkovzdušnou schovali. Vypadá nějak takhle http://www.levnyelektro.cz/levnyelektro/eshop/44-1-Horkovzdusna-trouba/0/5/66-BIELMEIER-Horkovzdusna-trouba-BHG-206 Asi tak před půl rokem nám jí nabízeli, ale bylo nám to dost blbý si ji od nich vzít, protože nám toho dali už víc, co nepotřebovali a vše v perfektním stavu. Teď jak hubnu s Bol tak jsem to s tchýní probírala a přišla řeč i na tu troubu, protože se v ní dá dělat vše s minimálním použití tuku. Takže trouba tedy nakonec skončila u nás i s 2 knížkama receptů pro horkovzdušné trouby. Už se těším až v ní něco uvařím. Zatím co jsem tak vyčetla tak se v ní dají dělat jogurty, zavařovat, nahradí to i gril,můžu v ní smažit, ohřívat, topinkovat, tousovat, sušit ovoce, péct, dusit. Vyčetla jsem, že to má i nižší spotřebu elektřiny než klasická trouba, jídlo je prý rychleji udělané a skleněnou nádobu můžu umývat v myčce. Příjde mi to úplně skvělý a ani jsem netušila, že se v tom dá dělat tolik věcí. Sice jse si jí jednou chtěla koupit, ale když mi jí tchýně s tchánem nabízeli po druhé tak jsem si jí tedy vzala s tím, že kdyby jí potřebovali tak ji mají u nás. Jen tedy musím pro tu troubu udělat místo na kuchyňské lince.

Houbový guláš

Děláte ho některá? Jak? Mám zmražené houby a vzpomněla jsem si, že výborný dělala moje babička, ovšem netuším jak a už není koho se zeptat.. Poradíte, prosím, nějaký výborný receptík? Děkuji.

silikonové formy

holky,chtela bych si na peceni koupit nejakou tu hezkou silikonovou formu.treba medvidka nebo srdicko..mam doma jen ty klasicke plechove.je jedno jakou koupim nebo si mam davat na neco ozor?vase zkusenosti?dekuji za rady

Čistota

Jak ted je ta hysterie s tou zeleninou,tak jsem jí začala dukladněji umyvat.A narazila jsem na cibuli-no což už, taky jsem ji umyla,ale bylo to divné.Třeba je to normální mýt cibuli ,já nevím.

koupila sem si kilo mletý a papriky,takže dneska si je naplním,asi jen 5ks a ze zbytku udělám celerový karboše ,nikdo u nás rajskou nemusí,ale překecala sem je a prý to vydrží a tak BUDE v týdnu s plněnou paprikou já jí zbožnuju

Jak často vaří vaši chlapi?

A jak jim to jde v kuchyni? Lojza by hlady neumřel, ale třeba polévky a pečení mu nic neříká, to je pro něj španělská vesnice. On nejraději chystá snídaně a večeře a to si pak dá záležet i s oblohou a vždycky to hezky nazdobí a prostře. Dělá naprosto fantastické halušky s brynzou a slaninou s cibulkou, do toho se mu nikdy nemontuju. A pak rád využívá zapékací mísu a zapéka co doma najde.

pekárna

a program marmeláda.. zažije premiéru.. tolik jahod a třešní co už máme.. zítra začíname.marmelády,přesnídávky a zavařovat:-! to táák nesnáším...

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

25 %
28 hlasů

70 %
78 hlasů

5 %
6 hlasů

Celkem hlasovalo 112 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Jak být šik a fit i po 40
Unikátní publikace pro ženy, nejen po 40, v níž jedna z autorek podstoupila omlazující proces přirozenějšími metodami na vlastní kůži. Inspirujte se desaterem nejen pro ženu po 40! Jediná komplexní kniha o období po 40. Omlazení přirozenými metodami!
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40 – sebevědomá a v kondici