banner

Jména našich dětí - nové diskuze

Vybíráte jméno pro svého drobečka? Chcete se podělit o to, jak a proč jste svému dítěti vybrali právě to jeho jméno? Jaké jsou trendy a jaká jména právě frčí? To vše se dočtete v rubrice Jména Vašich dětí.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Nové diskuze

Celkem 1 153 příspěvků

Co říkáte na...

...dvojčata jménem Běla Marie a Bianca Malia?

Bronička

My jsme pro naši nenarozenou dcerku, která přijde na svět v květnu, vybrali jméno Bronislava neboli Bronička. Teda vybrali, u nás v rodině je to tradice, která se předává z matky na dceru. Tudíž jsem i já Broňa, moje mamka taky a babička taktéž. Opravdu nechci být ta, kdo tuto pěknou tradici přeruší. Navíc Broňička je neobvyklé a mě přijde pěkné.Jinak kdyby se páni doktoři náhodou spletli a z Broničky byl chlapeček, máme vybráno jméno Martin. Moc se nám líbí.

Růženka

Co říkate na Růženku? Jmenovala se tak moje maminka. Už nežije. Když jsem byla těhotná s Dorotkou, docela jsem nad tím jménem uvažovala - že bych ho vrátila do naší rodiny. Nakonec jsem si to ale rozmyslela. Občas mě to trošku mrzí, ačkoliv Dorotka je prostě naše Dorotka a to už bych nezměnila. Tak trochu přemýšlím, že bych to jméno dla své případné druhé dceři.

Nela nebo Elizabet + rada jak na PhDr.Knappovou

Ahoj maminy, stále se s taťkou nemůžeme rozhodnout pro jméno naší dcerušky,která má přijít na svět ve druhé polovině března.Nela je pěkné krátké-Neli,Nelčo,NelinkoElizabet je zas méně časté a má mnoho variant - Eli,Eliz,Eliško, Lízo,Bety, Elinko ...Budu moc ráda za Vaše názory.Také mám radu pro všechny, kteří řeší s matrikou, že jim nechtějí uznat nějaké jméno. Nám nechtěli uznat Elizabet, že je možné jen s koncovkou -h nebo -eta. Jméno nám prý povolí jen na základě posudku od soudní znalkyně PhDr.Knappové nebo donesemu-li důkaz, že jméno tohoto tvaru je v posledních 5-ti letech zapsané na jiné matrice. Dlouho jsem hledala a pak jsem kápla na statistiky ministerstva vnitra, kde vedou přesný a hlavně aktuální záznam všech jmen zapsaných na matrice v ČR. Seznam je veden po letech od roku 18něco po součastnost -tedy únor 2010.Seznam je velmi dlouhý, tak jsem si vygenerovala jméno Elizabet (+kdy jsou dána dvě jména např. Nela Elizabet),upravený seznam vytiskla a odnesla na matriku. Měli sice pár keců, ale po proskoumání stránek mvcr.cz mi dali za pravdu. Zdroj: www.mvcr.cz sekce INFORMAČNÍ SERVIS,dále STATISTIKA a dole neleznete soubor STATISTIKA JMEN A ROKÚ NAROZENÍ.Třeba Vám to někomu také pomůže.Děkuji

Novorozeňátka

Brněnsko: Anna, Ella, Štěpánka, Natalie, Sára, Adina, Alena, Martin, Matyas, Valérie, Yvona.Vyškovsko: Marian, Liliana, Tomáš, Maxmilian.

Ahojky, my jsme pro syna s přítelem vybrali jméno DEREK.

Která jsou hezčí?

Tak jsme s manželem začali přemýšlet o jménech. Manžel by chtěl buď Stelu nebo Olivera a já Sáru nebo Kryštofa. Která jména se vám osobně víc líbí? Přímení je Matějka/ová.

Zoja, Zara, Žofie???

Ahojky my se s manželem nemůžeme dohodnout na jménu pro naše mimi.Mě se líbí Tobiáš,Šimon a manželovi Sebastian.K příjmení Vávra fakt nevim.Jsem zvědavá na jiné názory,díky Síma

Novorozeňátka

Jindřichohradecko: Rezzan Sila, Eliška, Matouš, Michal, Ondřej, Anna, Andrea, Magdalena a Radek (dvojčata), Anežka, Adéla, Filip, Václav, Vanessa, Tereza, Vojtěch, Jan, Kateřina, Petra.Moravskoslezsko: Jakub, Nela (2x), Jonáš (2x), Marcel, Ondřej, Natalie, Aaron Arnošt, Dominik, Monika, Matouš, Marek, Tomáš, Michal, Marie, Kateřina, Vendula.Břeclavsko: Patrik, Lukáš (2x), Jiří, Nela, Zuzana, Petr, Roman, Richard (2x), Adam, Natalie, Alena (2x), Pavlína.Opavsko, hlučínsko: Adam, Adéla (2x), David (2x), Eliška (2x), Josef, Lubomír, Magdalena, Natalie (2x), Tomáš, Patrik, Antonín, Barbora, Elen, Ester, Iveta Lucie, Jakub, Jan, Marek, Nikola, Ellen, Hana, Jonáš Ondřej, Lukáš, Mattias, Maxmilian Josef, Sára, Tadeáš, Vendula, Zuzana. Novojičínsko: Alan, Marek Jan, Zuzana, Ondřej, Andie, Adéla, Marek, Lucie.Frýdeckomístecko: Petra, Jan (3x), Ondřej, Eva, Barbora, Symeon Ksawery, Simona (2x), Tereza (3x), Natalie, Daniel, Filip, Alan, Tomáš, Matyas, Marek, Alexej, Matyáš, Sebastian (2x), David, Eliška, Alex (2x), Alena, Dorota (2x), Zuzana, Samanta, Laura, Patrik, David a Ester (dvojčata), Nikol (děvče), Nikol (chlapec), Klára a Roman (dvojičky), Marie, Štěpán, Adéla, Dominik (2x), Leona, Viktorie Ema, Petr, Jakub, Gabriela, Viktor, Martin, Jezabel, Beáta, Miroslav, Milan, Viola, Václav, Sára.

Přezdívky

Jak přezdíváte dětem?Můj manžel jednou řekl,že syn spí jako dudek a od tý doby je to dudek..dedeček a ještě má mnoho dalších přezdívek.Naštěstí svoje jméno pozná

Poraďte mi co by se hodilo k příjmení Hayes-Láska? Jonáš, Nikola, Alexis, Gabriel, Oskar, Benjamin, Eliáš, Marcel, Bartoloměj, Leon, Louis, Benedikt, William, Natanael, Barnabáš, Jeremiáš.

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

16 %
6 hlasů

79 %
30 hlasů

5 %
2 hlasy

Celkem hlasovalo 38 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Jak být šik a fit i po 40
Unikátní publikace pro ženy, nejen po 40, v níž jedna z autorek podstoupila omlazující proces přirozenějšími metodami na vlastní kůži. Inspirujte se desaterem nejen pro ženu po 40! Jediná komplexní kniha o období po 40. Omlazení přirozenými metodami!
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40 – sebevědomá a v kondici