Dítě - nové diskuze
Pro tuto akci musíte být přihlášení
Nové diskuze
Celkem 266 087 příspěvků
Mateřská dovolená
Dobrý den.V květnu roku 204 jsem maturovala, od července roku 2014 jsem pracovala na dohodu a byla vedena na Úřadu práce, 3.11.2014 jsem dostala smlouvu na dobu neurčitou , a 20. července se mi narodí dítě... budu mít nárok na mateřskou dovolenou od zaměstnavatele?Být přísná, nebo to nechat být?
Přiznám se mám občas problém s tím, co dítěti ještě dovolit...On má někdy nápady v podobě, že si třeba hraje na psa a svačinu chce pod stůl, dneska se rozhodl, že si do kuchyně přitáhne malý stůl a židli a bude jíst u toho. Nebo nedávno prý je dinosaurus a tudíž bramborák bude jíst pouze pusou... Přiznám se, že vzhledem k tomu, že je to jen občas, ho nechám. Musí si to ale sám nachystat a pak po sobě uklidit... U známých třeba právě trvají určitých zásadách ze kterých se nevybočuje, ale já si myslím, že občas jim nechat volnost není na škodu...V čem uchovávat UM
Dobrý den, chci se zeptat v čem uchováváte UM. Papírová krabice se sáčkem je dost nepraktická, prázdnou krabici od Nutrilonu jsem nesehnala a tak to přesypávám do plechové dózy jako je na kafe, ale nevím jestli se to má. Jestli se v ní třeba nezničí nějaké důležité látky.Oskárek
T|ak dneska je mu přesně 6m. Je úžasnej mazel, hodnej, usměvavej, krásnej...takovej milovníkMá 67cm 7,81kg. Krásně baští ovoce i zeleninku, akorát pořád blije, což mě už fakt unavuje. Co není chlupatý od psa, to je poblitý Gauč už smrdí blitkama a fakt se těšim, až to skončí a všechno vyčistíme Na břicho se otáčí už někde od 3 a půl měsíce a zpět na záda asi týden. Druhé vzpřímení mu jde a už se odplazí, akorát u toho furt reje hlavou v zemi V noci spí až do rána i bez kaše, kterou jsem mu dala párkrát jen na zkoušku. K dnešním půlkulatým narozeninám si daroval šestou nemoc, respektive se po týdnu horeček konečně osypal Rozárka ho miluje a on ji, ale až jí začne uzurpovat hračky, tak to bude hned veselejší Jinak moc vás všechny zdravíme!!!proč
Fanoušek má teď nové období, u Nikči jsem to nikdy tak nezaznamenala, ptala se taky proč, ale ne tak často, ona mluvila už normálně, celý den nezavřela pusu, takže mi ty otázky ani tak nevadili, ale Fanoušek teď za každou mojí větou řekne "puoc?", má kliku, že tím že pořád žvatlá to říká tak roztomile i s takovým milým ksichtíkem, že tyhle jeho otázky snad přežiju ve zdravíVzteklina
ještě k těm erupcím na slunci,Rozárka je taky nějaká rozhozená,přestala mi spát přes den.Vždycky spala dvakrát cca 2 hoďky a najednou usne jen dopolko a třeba jen na hoďku a odpolko už neusne.Dneska třeba vstávala před 6-normálně kolem 8.Pak spala mezi 9-10 a pak usnula až teď večer šílený,nechápu.Jely jsme za babičkou takže dvě hodinové jízdy autem a stejně neusnulaVýpočet Dovolené po MD
Dobrý den,jsem zaměstnaná na neurčito u firmy. V roce 2012 jsem nastoupila na MD s 1.dítětem, pak jsem si vybrala dovolenou (placena z mého průměru na dovolenou z platu), nastoupila na RD. Teď jsem plynule přešla na MD s 2.dítětem a 17.3. jsem ji ukončila a zase si nechala proplatit dovolenou. Mezitím se změnila struktura zaměstnanců ve firmě a na moji pozici nikdo není. A účetní mi chce dovolenou počítat jen z pravděpodobného výdělku, co bych dosáhla, tak mi tam dali jen můj základ ze smlouvy a nic navíc. A já tím pádem přicházím o hodně peněz. A spočítali mi, že mám nárok na 17 dnů dovolené za rok 2014 a 2015. Je to tak správněCambridge english
Tato škola u nás začala loni na základce pořádat kurzy.Začínají už od 3 tříd -od 4 třídy se může zakončit zkouškou a jak jsem se dověděla jakási zkouška složená od nich v 8-9třídě se uznává už i na vysokých školách.Pořádali u nás informační schůzku pro budoucí třeťáky a co mě překvapilo z Jirkový třídy jsem tam byla jediná a z druhé třídy přišli 4 rodiče.Nevím,ale přišlo mě to jako dobrý nápad,sám syn prohlásil že tam chodit chce a jednou týdně hodina intenzivní angličtiny kdy kurz i s učebnicemi stojí 2tisíce na školní rok mě nepřijde jako zbytečně vyhozené peníze.Navíc o penězích se mluvilo až na té schůzce,nechápu že žádný z rodičů nemá zájem o něco takového v době,kdy je cizí jazyk základním předpokladem slušného místa.Náš drak
Tak včera jsme byli u zápisu ve školce,doufám že jí vezmou ,protože už bych se jí fakt potřebovala na pár hodin denně zbavit.A stejně tak doufám,že do září jí buď přejdou hysteráky,nebo je ve školce rozdejchají a nebudou jí kvůli nim chtít vyhodit.3 roky jí budou 3září-takhle blbý datum narození si vybrala sama.Umí všechno,včetně oblékání-pokud chce.Jinak je něco mezi Jirkou a Jitkou.Do teď v podstatě nemluví,ale rozumí všemu i tomu čemu by rozumět nemusela.Je trochu fyzicky střevo po bráchovi,bohužel kamikadze jako sestra,takže neustále samá modřina,rozbitý kolena,bradu,čelo....chudák týraný dítě.A umí spoustu kravin co jí naučí ty starší-né vždy bohužel ku prospěchu věci.Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
21 %
32 hlasů
4 %
6 hlasů
15 %
24 hlasů
43 %
67 hlasů
17 %
27 hlasů
Celkem hlasovalo 156 unikátních návštěvníků