4 až 6 let - nové diskuze

Pro tuto akci musíte být přihlášení
Nové diskuze
Celkem 224 příspěvků
nosní mandle
už jsem tady nebyla hrozně dlouho,ale potřebovala bych poradit.před 2dny malýmu vzali nosní mandli,vše je v pořádku.potřebovala bych nutně jet někam nakoupit a vzít malýho sebou,nemám ho kam dát.doktorka říkala že nikam do kolektivu určo ne teď,ale nevím jestli by ten obchod vadil nebo ne.jde o to,aby něco nechytil když je po operaci.prosím poradťeděkujiAsi má tasemnici
Příjde ze školky kolem 15h, převleče se a už by chtěl něco na chuť. Dostane jogurt, sní ho a prý má ještě hlad tak dám nějaké pečivo (krajic chleba, rohlík) s něčím nebo buchtu a opět celý sní a dožaduje se dalšího jídla. Jelikož mám obavy, aby nezvracel nebo ho nebolelo bříško tak dostane nějaké ovoce, další jogurt nebo dva popřípadě přidám buchtu a někdy i potom má na něco chuť. Říkáme si, že asi toho moc ve školce nepojí, ale pletla jsem se. Všechno sní a oběd si prý chodí ještě někdy přidávat. Apetit má tedy velký a absolutně nechápu kam to ten Peťa vše ukládá a po kom je, protože nás oba s tatínkem museli do jídla nutit.
Vojtovy zuby
už mě to fakt štve, nebo mrzí, já nevím.Nastíním situaci. První zuby mu narostly v normálním pořadí, nejdřív spodní jedničky, pak vrchní jedničky, spodní dvojky, vrchní dvojky... tak překpokládám, že by mu měly i v tomto pořadí vypadnout a narůst druhé zuby.Háček je v tom, že už od pěti let (bude mu sedm) má vrchní jedničky vyražené, takže mu dásna zarostla a bude prý obtížnější, aby se mu prořezaly dvojky. Není to jak, když zuby vypadnou a hned tam narostou druhé.Už mu vypadly spodní jedničky a narosly nové, takže by mu asi měly narůst teď ty vrchní jedničky? A už se mu začínají kývat spodní dvojky a já jsem z toho hotová, že je pořád bez zubů. Není to vůbec proto, že by mi to vadilo vzhledově, ale on se bez těch zubů nemůže naučit správně vyslovovat sykavky.dětské intimní gely
Máte zkušenost s dětskými intimními gely? Používáte pro holčičky?
usínání
Poradíte prosím Tomík usínal celkem hezky od dvou let v pokojíčku sám (přečetla jsem vždycky pohádku, pustila pohádku na cd, rozloučila se a odešla). Přes vánoce se něco zvrtlo a usínání je u nás hrůza. Přečtu pohádku, pak pustím pohádku na cd a malej už spustí, abych byla s ním, že se bojí, řve, pořád za náma chodí do obýváku, klidně i dvě hodiny. A pak když usne, tak stejně v noci za mnou přijde do postele. Myslíte, že to může být tím, že jsme byli týden u tchýně a ta s ním spala a i usínala? Nebo je to prostě jenom nějaké období? Od té doby, co jsme se od tchýně vrátili, tak to je takové. Když se ho zeptám, čeho se bojí, tak mele něco o špatných snech. Snažím se ho ujistit, že ve svým pokojíčku se nemá čeho bát.musím ji i pochválit
když si tady na ni pořád stěžuju, ona je posledních pár dní tak hodná.....fakt se snaží, s Fanouškem mi pomáhá, sama od sebe ho zabaví když vidí že vařím apod., včera když ji měla hlídat dolní babička asi 3 hodiny jsem měla strach, že z ní babička vyroste, tak jsem jí slíbila odměnu a ona byla skutečně zlatá, babička ji chválila, a já ten diamant co chtěla za odměnu nesehnala , dneska byla taky hodná a dokonce úžasně uklidila pokojíček po jejich dopoledním hraní kdy jsem uklízela a oni tam vyrobili džungli, ani jsem já s úklidem nesměla radit, krásně sama uklidila co kam patří, no úžasná.....to jsem zvědavá jak dlouho ji to vydrží je to zlatíčko
svědění hlavy
Nenapadá vás nějáký alternativní nápad proč by Toník amohla pořád svědit hlava?Vyloučili jsme vši i exem. Pořád se drbe a nejhorší to je venku pod čapkou, to si jí furt sundavá a drbe se. Spocený není. Je teda fakt že má hodně husté a už celkem dlouhé vlasy na kluka, tak si říkám jestli to nemůže být tím. Ale on si je chce nechat narůst úplně na dlouho tak se mi je nechce mu stříhat zbytečně...díkCo to zase je?
Může mi někdo vysvětlit, proč jinak celkem bezproblémové téměř šestileté dítě vezme nůžky a střihne jen tak do potahu na pohovce? To bych čekala od nějakého tříletého maximálně... grrr
Kouše si nehty
začalo to na podzim, začal nejdřív ožužlávat horní konec bundy a mikiny (tak jako snad všechny ostatní děcka ze školky), pak si začal žužlat prsty (což bylo vážně nechutný, když se třeba předtím rejpal v bahně), teď už si natvrdo kouše nehty. hlavně u telky a při usínání...chjoo. já vedle něj dřív o víkendu ráno (dopo i odpo )spala, když koukal na pohádky, teď ho 3x do minuty okřikuju, ať toho nechá..si nemůžu pomoct, prozradí ho ten zvuk.. to asi jen tak samo nepřejde, co?Dobrý den,moc Vás všechny zdravím,dlouho jsem tu nebyla,ale potřebuju se s Váma mamkama poradit.Mám trochu nervy.Syn 3 roky má už pátý den světlou stolic a když jsem na internetu četla možné příčiny tak se mi chtělo brečet.Minulý týden měl střevní chřipku,nejdřív zvracel a pak měl průjem.Dávala jsem mu laktobacily,ale dr. mi říkala že z toho to nebude.Nemáte prosím někdo nějaké zkušenosti?
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?
21 %
4 hlasy
79 %
15 hlasů
0 %
0 hlasů
Celkem hlasovalo 19 unikátních návštěvníků