banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Normandský koláč - diskuze

12 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
dneska jsme si ho dali v kavárně a byl moc dobrý mňam! tak ho chci zkusit zítra udělat, našla jsem recept a nevím, jestli je to přesně ono.. taky si nejsem jistá, jak to na závěr flambovat? nemáte s tímto koláčem někdo zkušenosti? a bude to k jídlu i bez toho flambování? http://www.iprima.cz/novinky/normandsky-kolac
tyjo to vubec neznam
Taky tohle vůbec neznám.
Dívala jsem se i na jiné recepty a tam se ty koláče neflambují, tohle je snad jediný, kde to mají psaný.
@zanlena asi flambovat nebudu, uvidím, jak to bude vypadat holky držte mi palce, dneska jdu na to
@jezurka držím
@zanlena koláč je úžasný, vřele doporučuju, manžel zvládl levou zadní i flambování, takže jsme to měli se zábavou, já jen čekala, až Elišce chytnou vlasy Eli měla bez alkoholu a taky je moc dobrý, ale ten oflambovaný je lepší rozinky jsem dávala dovnitř, ne až nahoru a možná by nebylo marné do těch duššených jablek dát lžíci pudinkového prášku, ať to líp drží tvar, nám to ale takhle chutnalo líp... celý pech je v čudu, zůstal malinký kousek holkám na snídani
@zanlena ten první koláč jsme polili alkoholem v kterém byly namočené rozinky a nezapálil se, asi byl už vyprchaný
@jezurka Děkuji za popis, o tom flambování jsem četla, že alkohol musí mít přes 50%
@zanlena je to úplně jednoduché - koláč se nakrájí na porce na talíře, ještě teplý (nebo ohřeješ v mikrovlnce), pocukruješ a oflambuješ - alkohol musí být silný - my měli calvados 52%, neředěný, může se i krátce zahřát v mikrovlnce, ale my jsme dávali normálně studený poliješ ten koláč malou štamprlkou alkoholu a zapálíš dlouhou krbovou zápalkou, my jsme použili normální špejli zapálenou od sporáku a je to efektně to vypadá potmě, hezky to hoří a nahoře se vytvoří taková sladká alkoholová vrstva
@jezurka Celé odpoledne čekám, kdy to napíšeš a tak jsem se konečně dočkala. Nevím tedy jestli bych měla odvahu na flambování, nikdy jsem to nedělala.
Já bych asi ty rozinky vysypala na ten koláč a koláč bych polila zbytkem toho destilátu a zapálila.
O tomhle koláči slyším prvně.

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

25 %
29 hlasů

69 %
79 hlasů

5 %
6 hlasů

Celkem hlasovalo 114 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Jak být šik a fit i po 40
Unikátní publikace pro ženy, nejen po 40, v níž jedna z autorek podstoupila omlazující proces přirozenějšími metodami na vlastní kůži. Inspirujte se desaterem nejen pro ženu po 40! Jediná komplexní kniha o období po 40. Omlazení přirozenými metodami!
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40 – sebevědomá a v kondici