banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

nemoc ruce, nohy, ústa - diskuze

44 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Omlouvám se že to dávám sem, ale znáte to někdo? Jaký to mělo průběh?
Tak co? Vyhlo se to mimousovi? A Baruska, je uz lepsi?
@zajic No hele dám sem fotky, jak je šíleně opupínkovaná, má to jen po rukách, po nohách a na obličeji (v puse), ale snad horší jak neštovice, takové obrovské boláky. Už se jí to trochu lepší, puchýřky usychají a praskají, ale hodně jí to bolí nebo svědí, protože říká auau a ukazuje na to. Naštěstí tedy teploty už nemá. Musím zaklepat, Ondrášek se drží
snad už je teď líp! o tomhle jsem asi ani nikdy neslyšela
a musi to byt vzdy na vsech mistech nebo treba jen na jednom? malej ma na ruce /jak se ohyba ruka/ takovou vyrazku - myslela jsem ze se zaparil, ale ma od vcera od obeda horecku - po odectu 38,6-39. Ale tu vyrazku mel uz tak dva dny predem... nevim co s nim, tak se chytam vseho...
@chezzie A nemá jen takové pupínky na nohou? Jakoby poseté, nemusí to být puchýřky... mohlo by to pak být ono. Ale Baruška je teda osypaná těma puchýřkama hodně
@luciasek84 ne na nohou nema nic... jen v tom ohybu.. spis to budou ty potnicky ale nevim co s tou pitomou horeckou
@chezzie První den když měla Baruška tu vysokou teplotu, večer 39,6 tak měla pupínky jen v ohybech na rukou a na nohou. Výsev na chodidlech a dlaních se objevil až druhý den.
@chezzie Jojo, to začalo u nás taky, myslela jsem že je to nějaký ekzem jen. Ale vy už máte tu horečku druhý den, to už měla Baruška i osypané ty nohy a hlavně dlaně. Takže to na tuhle nemoc nevypadá.
@luciasek84 on ma ty pupinky v ohybu pravy ruky ted uz treti den
chudátko, vy si to musíte vyžrat :-(
Co to na vas zase sedlo??? :-((( preju co nejhladsi prubeh!
To me strasne mrzi! Ze ty decka si to musi takhle vyzrat. Snad to maly nechytne. Nam se zatim vsechny tyhle veci vyhybaji. Tuk, tuk. Zrovna vcera mi segra rikala, ze Oliver mel neco podobneho, ale identifikovali to jako stipnuti od nejake musky a uz je na tom dobre.
jaj něco jsem si o tom četla ..je to virový onemocnění a většinou to je bez komplikací takže hlavně srazit ty teploty..držím pěsti ať je to co nejdřív za váma
@Rowdynka děkuju
jj,malej to měl minulý týden..myslela jsem,že to jso uneštovice,ale ne.a kamarádka byla zrovna s tím samým s malým u doktorky,ale že malý měl horečky.prý to je nějaký vir, ničím se to nemaže,jen když přetrvávají vysoké teploty, tak se dávaj antibiotika.jinak nic..
@lojzinek jojo, také jsem teď přišla od Dr.
Luci, tak to jsem nikdy neslyšela. to má Baruška?
@jana1260 To je onemocnění virového původu, vysoce infekční, nejprve 2-3 dny vysoké teploty a vyrážka v oblasti úst, na nohou a na rukou. Jsou to takové puchýřky podobné neštovicím, ale menší a spíš to vypadá jako vyrážka. Baruška to chytla od bratránka o víkendu, kdy na pohotovosti vyrážku identifikovali jako štípnutí od agresivního komára a my jsme tomu všichni naletěli Bohužel to s největší pravděpodobností chytne i malej, jen na dospělý se to nepřenáší.
@luciasek84 máme taky malý mimčo a v pohodě..nic nechytla..
@luciasek84 vy si teda užíváte, snad to nebude tak hrozný a rychle to uteče
Vy si taky musíte vyzkoušet všechno Přeju co nejlehčí průběh a hlavně, ať se to vyhne Ondráškovi.
@Sphinx To je onemocnění virového původu, vysoce infekční, nejprve 2-3 dny vysoké teploty a vyrážka v oblasti úst, na nohou a na rukou. Jsou to takové puchýřky podobné neštovicím, ale menší a spíš to vypadá jako vyrážka. Baruška to chytla od bratránka o víkendu, kdy na pohotovosti vyrážku identifikovali jako štípnutí od agresivního komára a my jsme tomu všichni naletěli Bohužel to s největší pravděpodobností chytne i malej, jen na dospělý se to nepřenáší. Bohužel pro nás příští týden nepřipadá v úvahu.Doktor říkal že 7 dní raději ne mezi děti.
preji at je brzo ok a malej to nechytne..ted se ho nesmi dotykat,jeho hracek,hlavne nic neobliznout apod
@Liberte No uvidíme, snad ne.
nastesti jsem to nepotkala,ale pomaha lecba jen symptomaticka..afty,horecku atd...je tovirove a spojuje to nekolik enteroviru dohromady..znamy syn to mel a byli doma dokud mu nezmizeli ty puchirky a afty
@Liberte puchyrky
Taky jsem to jen někde zaslechla, takže vím, že to existuje, ale zkušenosti nemám...
@nadule1 Tak my už máme i zkušenosti, my prostě musíme vyžrat vše.
@luciasek84 To je mi opravdu líto. Já jsem až teď četla o té teplotě.
tak toto taky neznám a slyším poprvé.
@Zuzbr To je onemocnění virového původu, vysoce infekční, nejprve 2-3 dny vysoké teploty a vyrážka v oblasti úst, na nohou a na rukou. Jsou to takové puchýřky podobné neštovicím, ale menší a spíš to vypadá jako vyrážka. Baruška to chytla od bratránka o víkendu, kdy na pohotovosti vyrážku identifikovali jako štípnutí od agresivního komára a my jsme tomu všichni naletěli Bohužel to s největší pravděpodobností chytne i malej, jen na dospělý se to nepřenáší.
@luciasek84 to je fakt hrozné.už jsem zase chytřejší.by mě nenapadlo,že něco takového může existovat.Moc přeju,aby byla Baruška z toho byla rychle venku.
taky to slyším poprvé
@corelia To je onemocnění virového původu, vysoce infekční, nejprve 2-3 dny vysoké teploty a vyrážka v oblasti úst, na nohou a na rukou. Jsou to takové puchýřky podobné neštovicím, ale menší a spíš to vypadá jako vyrážka. Baruška to chytla od bratránka o víkendu, kdy na pohotovosti vyrážku identifikovali jako štípnutí od agresivního komára a my jsme tomu všichni naletěli Bohužel to s největší pravděpodobností chytne i malej, jen na dospělý se to nepřenáší.
@luciasek84 Luci,vy taky musíte chytit vše.Je mi to líto.Chudátka děti.
Tak o téhle nemoci slyším poprvé

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40