banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

nástup na mateřskou - diskuze

6 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás neví, kdy nastoupit na mateřskou? Od doktora mám nástup 21.září. Kdy mám jít podat žádost na SSSZ? Můžu tam zajít třeba o den dřív nebo musím přesně ten den nástupu? Předem děkuju za odpovědi
A ty seš OSVČ? Pokud jo, tak tam ten papír můžeš hodit klidně hned, alespoň to začnou včas zpracovávat... Pokud si zaměstnaná, tak se to odevzdává zaměstnavateli a i tomu to můžeš dát hned.
@J.a.n.i Nene, nejsem OSVČ, já před tím byla na ÚP a do toho dělala brigádu, ale ta nebyla ani půl roku...
@milka01 A teď pracuješ nebo si na UP? A ta brigáda byla na jakou smlouvu a od kdy do kdy?
@J.a.n.i Nepracuju, jsem pořád na UP. Brigáda byla od poloviny listopadu do března a bylo to na DPČ
@J.a.n.i Aha...tak děkuju za info
@milka01 Tak to ale nebudeš mít na mateřskou nárok, takže až do porodu budeš na UP a pak dostaneš rodičák ve 4 leté variantě. Jinak ten papír můžeš na CSSZ odnést kdykoliv, ale oni ti jen potvrdí, že ti nárok na mateřskou nevzniká a to pak budeš potřebovat po porodu, až budeš vyřizovat rodičák.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

18 %
12 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

57 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 67 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40