banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

málo mlíčka - diskuze

26 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
tak od včerejška přikrmuju Nutrilonem, který ještě musím zahušťovat Nutritonem, protože kolikrát ublinkne proudem. Mlíčko mám, ale je ho málo, to je taky důvod, proč se věčně dožaduje mlíčka. Ach jo, začala jsem pít gravimilk a odsávat co nejvíc, abych to rozjela a taky od víkendu piju čaj pro kojící od teekane. Jinak už nevim.
Ahoj, no já kojím jak si malá řekne a přes den ji nenechávám spát dýl jak 3hod., v noci ji nechám jak se vzbudí sama, ale stejně se budí tak po těch 3hod. V jednu dobu přes den nebo noc mi taky tak lumpačí, že pije, pak odpočívá a za chvíli chce zase a tak to vydrží klidně i dvě hoďky. Prostě nespí a když ji nepřiložím, tak brečí. Takže přikálád k jednomu prsu, k druhéme a pořád dokola. Taky jsem si říkala, jestli už nemám málo mlíčka a nemá hlad. Ale ptala jsem se na to je to ten růstový spurt a ti lumpíci to tak dělají a prý se to po pár dnech upraví. Už jsem taky uvažovala o dokrmu, ale nakonec jsem to nechala tak a je to OK. Jinak piju kojící čaj 2-3 hrny denně, jinak vodu, mlíko, jogurty. Takže určitě nezoufej a hlavně přikládej jak bude mimčo chtít, to půjde
@spiderka děkuju za podporu a radu :-)
Ráno na snídani, mlíko a cornflakes, po každém kojení jogurt aktiviu a máš po starostech. Kojit co 3 hodiny je blbost. Nediv se, že nemáš dost mlíčka. Přikládej co nejčastěji. já kojím Peťklu před spaním i dvě hodiny. Pije,odříhne, pije,přendávám z jednoho prsu na druhé. Utvoří se trochu mlíka, hned to vypije a tak pořád dokola. Tomu se říká spurt. To ti příjde, že má prcek pořád hlad a ty málo mlíka. Věř si, zvládneš to. většinou taková krize trvá 3, 4 dny a pak je zase vše v pohodě, množství mléka se upraví a bude. Fakt si věř. Nehubni, necvič, jen papej a pij alespoň 3 litry vody. Nebudeš pak mít problém. To zvládneš a uvidíš, že budeš kojit ještě hodně dlouho:o) U Davči jsem měla stejný problém jako ty a musela jsem přibrat a hodně jíst, abych měla kvalitnější mlíčko. Nemyslím to nijak zle, chci tě podpořit:o)
@baraluk snad to půjde, s těma jogurtama máš pravdu, nikdy jsem na ně neměla takovou chuť jako teď, tělo si říká samo. Jenže malá fláká tahání a taky u toho usíná, tak jí šímrám věčně na stehýnku nebo patičce. V noci ale u toho usnu s ní.
Ještě si zkus koupit homeopatika RICINUS COMMUNIS 5 CH - dávkování: 5 granulí 2x denněale chápu to, je to boj - já s Anetkou po 6ti nedělí taky skončila, ale ona byla šílená lenoška a nechtěla tahat.
@agafja já se ptaka mamky, jestli by se nemohla v práci zeptat na tyhle homeopatika, ty jsou bez předpisu že jo?
@LIlili JJ. U Šperglů v lékárně je mívají běžně.. taky je zobu.
Ahoj. Je nám 10 dní a mlíčka si odstříkám tak 20 ml,což odpovídá i kontrolnímu vážení při kojení u pediatra. Nutrilon se teď na radu duly snažím vynechat, nebo jen na noc, abychom co nejvíce podpořili laktaci. moc to psychicky nezvládám. v tomhle stavu je těžký správně jíst, pít, být v pohodě..
@danik333 Snažím se kojit přes den častěji, ale malé to nestačí a pláče. Když se v nici vzbudí, tak jí dávám hlavně z prsa. nutrilon dávám jen před spaní a max. 2 denně a to jen na doražení po kojení. je potom spokojená a s prďíky taky žádný problém. Před spaním ještě odstříkám, abych to pořádně podpořila a nastříkám z obou prs 70-90ml jak kdy.
Bude to dobré, uvidíš. Hlavně se snaž být v klidu(vím, není to lehký) A hodně, opravdu hodně pij. I tři litry denně klidně. Ono se to upraví a s tím odsáváním děláš taky dobře. Říkala mi kamarádka, že kolem toho 6.týdne a pak asi 4 měsíce +/- miminkům většinou mlíčko nestačí a dožedují se častěji a jsou hladoví. Chce to ale vydržet a nevzdávat to!Myslím na tebe! My zase teď bojujeme s prdíkama a kakáním-díky bohu za rektální rourku. Ale i tak je to běs...
@telefka Jo Terez, začala jsem užívat emulips na podporu laktace a na prdíky, já mám po něm trávení o.k. a malá také nemá problémy s bolením, s tím kojením se možná začíná taky něco dít, ale nechci to zakřiknout, kdyby jsi měla třeba zájem o jedny kapičky, tak můžu poslat.
@telefka začala jsem brát emulips, na podporu mlíčka a je to taky proti prdíkům mimi, tak jsem zvědavá. Začala jsem včera. Malá hodně plakala, teď vím proč a nejradši bych si nafackovala, že jsem jí nedala ten Nutrilon dřív. Dneska se mi povedlo konečně na jedno odstříknutí pomalu 70ml, jenže to je málo.

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

21 %
4 hlasy

79 %
15 hlasů

0 %
0 hlasů

Celkem hlasovalo 19 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40