banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Málo mateřského mléka - diskuze

6 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Ahoj maminky,potřebovala bych poradit.Malému je 6 týdnů a já mám málo mléka.Po porodu se mi mléko udělalo až 5 den.Malého jsem ze začátku kojila z prsu,ale postupem času prs začal odmítat a tak jsem přešla na odstříkávání a krmení z lahve.Jenže malej spapá 100-120ml mléka po 2-3 hodinách.Jenže já za 3 hodiny odstříkám 80-100ml.Jenže teď ke všemu malej papá po 1-1,5 hodině a to už fakt neutáhnu.Myslím si,že mám málo výživné mléko.Dřív se na mlíčku udělala vrstva smetany a teď mi příde,že je mléko vodnaté a smetana tam není skoro vůbec žádná.Říkala jsem to v pátek doktorce a ta mi poradila,abych si koupila homeopatika na zvíšení tvorby mléká.Prý mám být v klidu a v pohodě.Prý se to časem srovná.Jenže copak můžu říct malému,že teď dostane jenom trochu mléka,jelikož víc nemám?Dokud má hlad,tak strašně pláče a vůbec nespí.Z toho důvodu bych potřebovala poradit,zda je možný nějaký dokrm.Třeba 2xdenně podat místo mateřského mléka třeba Nutrilon.Zda to jdem nějakým způsobem zkombinovat a popřípadě jak?
Já dokrmovala už 2.týden.Kup si Bebu,ta je prý nejpodobnější složením,ale i chutí k mateřskému mléku.Říkali mi to na předporodních kurzách a taky v porodnici.Občas to holt nejde.
Ahoj, s přikrmováním zkušenost nemám, ale na podporu tvorby mlíčka jsem pila Gravimilk a myslím, že mi pomohl.
ja na malo vyzivne mleko neverim, pokud normalne jis, tak je urcite dobre. Je sice mozne, ze diky tomu, ze odsavas, tak jak se rika ten presun info mezi miminkem a prsem nefunguje, ale mlicko je urcite dobre. Spis ma rustovy sprut a proste chce vic. Mozna by stalo za to zkusit odsavat casteji treba co 2 hodiny,aby se ta prsa trochu rozpumpovala. Nejak uplne nestiham sledovat, ale muzu se zeptat proc krmis z flasky a nekojis?
@jecidlo Nekojím,jelikož malej prs odmítá.Když ho přiložím,tak si 2x cůcne a pak se začne kroutit a prostě nechce.Vyzkoušela jsem všechny možný polohy při kojení a prostě nic.
já jsem to taky tak dělala.malej se narodil velkej ( 4,55 kg),tak mu moje mléko nestačilo,tak jsem vždy nakojila a pak dala Nutrilon HA..řvával hlady,tak jsem to tak udělala a byl klid ...
Já taky dokrmuju malou kup si třeba ten nutrilon malé teda víc chutnalo Hami,ale kvůli mé alergii jsem musela přejít na Nutrilon HA. Prostě mu během dne udělej mlíčko když budeš vidět že nemáš.Dej mu první svoje a pak dokrm umělmHodně prý tvoří mlíko rýžová polívka

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40