banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

kravske mleko - diskuze

14 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Prosim, potrebuji poradit...v podstate, kdy muze batole PIT kravske mleko??Vim,ze Violka uz kravske mleko muze ( 15 mesicu),ale zatim ho dostava jen v jogurtech a pod. Vecerni kasi ji delam z UM, jeste kojim + ted pres den a vecer dostava lahev UM misto kojeni.Je to tak spravne?Nebo uz bych ji mela davat pit kravske mleko? Nejak se mi to nezda,jako jestli by to pro ni nebyl z toho kojeni sok a taky ja jsem alergik,tak...Ale Terry se me pta, protoze ta holcicka od jeho kamarada pije davno jen kravske a je to samozrejme levnejsi.Netusim kde je pravda.Ale co si pamatuju,kdyz jsem hlidala dvojcata - jim bylo uz k dvoum letem a take jsme jim odpolko delali do flasky Sunar.Nebo bych ji z normalniho mlika mela delat tu vecerni kasi?Jsem zmatena, prosim poradte.Diky J.
Jani já začala Markétce dávat kravské mlíčko tak v roce a půl, ale vždycky jen čtvrt hrnečku, od druhého roku pije i kakao a občas vypije celý hrnek kravského mlíka. Ona je všeobecně na mlíko ujetá. Jednou za čas,ale koupím ještě UM to kvůli všem těm živinám,ale kravské mlíčko už pije denně.
Jani, pokud se nejednalo o trošku, kterou jsem dala do společného jídla, tak kravské mléko jsem dávala dětem až od 3 let, do té doby jsem jim připravovala ta rozpustná.
@Calamity J. super dekuju
Jani na vaření ano, na pití určo ještě UM - doporučuje se cca do 3 let na pití. Já zatím na pití Filípkovi dělám Sunar a z mlíka vařím omáčky, puding..
my od roka a neco davame kravske mleko v jogurtu, avecer z nej delam kasi.uz nekojim, a UM male chutnalo jen chvili pak jsem to vse vylevala, odmitala to..takze to uz neresim
Ahoj,docela se o výživu dětí zajímám a děti by do 3 let vůbec neměly pít kravské mléko nijak neupravené. Mateřské mléko má podstatně méně bílkovin než kravské, proto to kravské nadměrně zatěžuje ledviny dětí. Takže do 3 let by děcka měla pít UM. Já třeba s tím mám problém, protože Kryštof byl do roku a půl kojený a nikdy žádné UM nechtěl. Dnes je mu 22 měsíců a řeším to tak, že mu dělám meltu a mlíčko tam liju když je to horký, aby se to spařilo. Jinak samozřejmě jogurty, sýry, vařené kaše atd. jsou v poho, jen je to mléko třeba nějak tepelně upravit nebo nechat kysat. Kefír a jogurty jsou dobrý. Většina maminek dává to mléko mnohem dřív, ale já to teda plánuju do těch 3 let dodržet. Stejně tak jsem vydržela nedávat ze stejného důvodu mléčné výrobky do roku. Okolo mě všichni už dávali jogurty atd. ale my až po roce. Všechno jsem dělala z UM, v jídle ho snedl. Stejně tak lepek by neměl být min.do 8 měsíce. Věřím, že to má smysl, ty výzkumy mluví docela jasně, tak to přece nepíšou pro nic za nic. A navíc jestli jsi alergik ty, tak bych to určitě dodržovala.
@Hela Ahojky, ja to prave taky takhle dodrzovala opatrne a hlavne Vio nijak nestradala.Lepek jsem dala az v 11m, jogurt take nejak tak a kojila jsem plne temer do 7 mesice,maso mela az od osmeho. Proste jsem na ni sla opatrne, tak v tom chci prave pokracovat i co se toho kravskeho mlika tyce. Takze jste odhadly moje zamereni a pomohly, takze dekuju moc. Budu davat UM a Terrymu vysvetlim
Já su taková ta opatrná maminka, takže já bych počkala. Myslím si, že je lepší si dávat v prvních letech života až přehnaný pozor, a pak být v pohodě, než v prvním roce zkusit všechno možné a pak to celý život řešit.
Já synovi dávám kravské mléko od roku, ale zásadně čerstvé, ne trvanlivé. Tak mi to říkala i má dětská doktorka. Samotné na pití ne, spíš mu udělám kakao, meltu, nebo puding, do omáček. Jenom večer dostával sunar, teď už jsme ho taky odbourali. Má rád různé jogurtové mléka, mikyšku a tak. Takže ten půllitr mléčných výrobků za den zvládne. Jinak tady to čerstvé mléko nevyjde o moc levněji než ten Sunar
Osobně bych jí ještě kravské mléko nedávala - teda myslím na pití. Já dávám třeba do br. kaše to jo, ale že bych mu dala hrnek mlíka... jsem taky alergik a mám z toho docela obavu. Levnější to sice asi je, ale zase ten půllitr Sunaru, co Kubík za den vypije není nic, co by nás zruinovalo...Tady máš ještě odkaz z odborné části:http://www.babyonline.cz/pece-o-dite/vyziva-a-pitny-rezim/mlecna-vyziva.html#kravske-mleko
@nadule1 dekuju
Zkusila bych večer tu kaši. Teď už by jí kravské mléko vadit nemělo, musíš tedy používat na pití jen plnotučné, do vaření můžeš i polotučné, ale jak říkáš, kvůli alergii a \"šoku z nekojení\" bych zkusila prvně tu kaši dělat z obyč mléka, když to bude v poho, zkusit dát klidně i přes den na pití..ale já bych asi nějakou dobu ještě zůstala u sunaru..koneckonců, taky se dělá ze sušeného kravského.

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

21 %
4 hlasy

79 %
15 hlasů

0 %
0 hlasů

Celkem hlasovalo 19 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40