banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

kolik utratíte měsíčně za jídlo - diskuze

51 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Můžu se vÁS zeptat kolik cca utratíte měsíčně za jídlo. Když by jste to měli vztáhnout jen na dva dospělé? bez děti. Máme hrozné měsíční až likvidující útraty za jídlo. Tak by mě zajímalo jestli děláme chybu, no asi děláme. Ale nejdřív musím zjistit jak je velká a pak zjistit v čem je háček.
my vetsinou tak 3500-4000kc ale pocitam do toho i vendulku-presnidavky,kokina atd....
Ty jo, tak to vůbec netuším. Myslím, že dost. Většinou nekupuji jen jídlo. Tipuji tak 5-6tisíc. V březnu si udělám statistiku, to mě samotnou zajímá.
My mame 10tis. na tzv. drobne vydaje, ale v tom jsou i plinky, kosmetika, lekarna, bazeny, vstupenky do zoo a.t.d., takze pocitam, ze to jidlo bude pro nas 3 kolem 5 tis.Ovsem zas musis brat, ze mam jogurtovac, pakarnu, robota, zahradu, sousedy, takze spoustu veci si ze zakladnich surovin zpatlam sama. Kdybych treba mela kupovat jogurty, tak by to bylo mnohem vic. Takhle koupim jen mliko, zavareninu mam domaci, a mam za 15 Kc litr ovocneho jogurtu.
No, je nás 5 a asi něco kolem 5.000,- měsíčně. S tím, že pečivo si dělám vlastní, vařím většinou na 2 dny + asi 1.000,- za stravenky manželovi v práci a Honzovi stravu ve školce.
Tak pro dva to tak přesně nevim,Honzikovi budou teď 3 roky a jí všechno s náma,samo že kořeněné nebo zrající sýry a podobně nějí s náma.My utratíme tak tech 6000-7000 měsíčně a to si myslm že je to hodně.Na začátku měsíce uděláme v nějakém supermarketu větší nákup....potravin co normálně u nás v sámošce stojí dvakrát někdy až třikrát tolik.
nevim bez deti...ale se 2 detma a jejich stravou a psima sucharama royal ..coz jsou snad pro jorka nejdrazsi...mame vsech 5 stravu od 4 do 5ooo...doma varenou...plus manzel obcasne obedy v pracido 1000 kc...skoro denne ted pecu,6 dni v tydnu je maso,nekupuji zadne predni a bucky apod..nekupuji cela kurata,jen kureci rizky nebo prsa, mandarinky,banany ,jablka jdou snad na tuny...
My 10 000 na mesic na 3 osoby, ale je v tom i Sunar, pliny, drogerie i nejake obleceni. U nas je nejdrazsi maso, veprove nejime a jen na kureti se zit neda, takze kupujeme dost hovezi i jehneci. Bezmasa jidla temer nedelam, manzel by to nejedl, takze fakt potim krev, abych to z toho rozpoctu vse dala
My tak ty 3-4 tisíce i sdrogerkou víc si nemůžem dovolit,ale věřím tomu že jak se vylížem ze všech sraček a nebudem muset obracet každou korunu tak za to jídlo padne víc
no tak asi 4 tisíce
Počítala jsem to v říjnu a vyšlo mi 45OO jídlo i uzeniny. Pro 2 dospělé a dvě děti. Jěště kastl piva a nějaký blbiny co koupí manžel. Tak 5 tisíc, víc ne.
já se chtěla zeptat zrovna na to samé, neb mi v poslední době přijde, že ty peníze se někam ztrácí... Syn chodí do školky, my dva do práce (cca 3xtýdně chystám jídlo, které sníme v práci, doma), a za jídlo utratím něco kolem osmi stovek za týden + teda obědy či nějaká snídaně mimo (já mám pro sebe na měsíc cca pětistovku).
@moninif + teda ještě máme stavenky, to je taky bonus (cca půlku utratím za jídlo v restauraci, zbytek pak normálně v obchodě, takže ve výsledku je vlastně těch peněz za jídlo trochu víc :-))
Tak já to nepočítám raději, ale snažím se šetřit. Náš rozpočet na vše na měsíc (jídlo, drogérie, oblečení, obuv) je 5500kč. Takže když mám náhodou někam cestu kde je nějaký hypermarket tak tam kouknu a ty trvanlivější potraviny nakoupím tam v akci nebo za levněji než u nás.
člověče, tak to nemám tušení, nikdy nekupujeme jen jídlo , tak fakt nevím Ale nahlodla jsi mě, od března si schovám účtenky a pak uvidíme, samotnou mě zajímá , kolik prožereme
já mám 4.000,- na měsíc na všechno od drogerie po jídlo pro nás všechny tři, včetně plín, ubrousků atd., Láďova výplata je na poplatky a benzín a případně na jiné výdaje, když teda něco zůstane, protože po dojíždění do Prahy a Ústí nám většinou nezůstane ani koruna, mě z mateřské ještě odchází telefon, pov. ručení a půjčka, takže mi zbývá tak čtyřka na všechno
@Meridene Tak to klobouk dolu, s takovym rozpoctem bych to nedala.
@plaz Občas máme fakt chudý jídelníček, ale dá se to zvládnout. Hodně pomáhá moje mamka, s plenkama a občas i tchýně s nějakou maličkostí.
Tady odsud se to neda prepocitavat,ale i tak mame ten smay problem.Stanovili jsme si na mesic na jidlo a veci denni potreby+ benzin urcitou castku a nejsme ji schopni dodrzet Ted je jeste tyden do konce mesice a zas tam uz skoro nic neni.a shledavam problem hlavne v tom,ze kdyz je neco levnejsi,tak se zazasobujeme,ale pak ty zasoby ( konzervy,testoviny,zmrazene jidlo, atd) nejime a kupujeme nove cerstve.Takze u nas by se melo zacit tim jist co je doma a z toho neco vytvoritAle jinak nehodlam kupovat vsechno jen to nejlevnejsi, i kdyz to chutna priserne.U neceho - jako mliko to jde,ale u masla,chleba,syru, jogurtu a hlavne zeleniny a pod. NE!Ted jsem si zacla tisknout kupony ( napr na cerealie a jogurty a to je dost slusna slevaAsi je dobre si spocitat co jsou ty nejvetsi polozky. U nas je to treba flaska vina - kupujem pomerne levnou,ale i tak stoji $200 litr, no a v tom se pak omezit. Nebo olivy kupuje Terry levnejsi a ja koupim treba mozzarelu na salat jen ve sleve. Kdybych nakupovala v mensich potravinach ( typu Albert,tka to take naskace vic) Nakupuju ve velkym obchode ( neco jako tesco)
@janney To u nás kolikrát právě dojde na ty zásoby.Pak jsem ráda,že je mám.Né kvuli peněz,ale,že se nedostanu ven.
od začátku měs, si to chci psát, neb taky když jdeme nakupovat, tak je to přes litr pokaždé. takže my hodně.tak sem si řekla, že si to budu psát a po měsíci zhodnotí, zda bylo nutné tolik peněz utratit
právě jsem to spočítala a je to nehorázně moc :-(((((
to se těžko přepočítává jen na jídlo a 2 osoby - nás je 5 a s jídlem kupuji často i nějakou drogerii ap, denně utratím tak 300 Kč, takže tak 8000 - 10000 Kč za měsíc
u nás záleží jestli přijede moravakdyž přijede morava tak jen 3000 protože dovezou spousty masa zeleniny brambory a tak...když ne tak něco okolo 5000..a taky záleží jestli má Ota v práci obědy nebo ne
Tak 4000-5000 korun za měsíc.

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

18 %
3 hlasy

82 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

Celkem hlasovalo 17 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40