banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

kojení - diskuze

18 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
holky, jak to máte? budit na kojení nebo ne? a když ano, po kolika hodinách? jak dlouho nechávat prcka u prsa? a kojit z jednoho prsa nebo z obou? já to mám tak, že přes den budím max po třech hodinách a v noci ho nechávám ať spí, u prsa ho nechávám cca 15-20min nebo až se sám pustí,podle toho, jak mám náladu. a kojím teď na střídačku z jednoho prsa, ale nevím,jestli jsem to nezavedla moc brzy a neměla bych raději kojit z obou? co myslíte?
Evičko a proč přes den budíš?já teda nebudím, at si spí kolik chce, jednou mi spala i pět hodinjá čas u prsa nehlídám, když už nepije a jenom žužlá, tak jí prso seberu a tečka. Malá pije nejdríve hltavě, pak přestane a usne. To jí dám říhnout, pak čekám až se ozve že chce \"druhé kolo\".Kojila sem z obou asi 14dní, pak už se to druhé prso probralo a ted kojím na střídačku. Ale někdy jí to jedno nestačí a dám jí i z druhého.Moc to kojení nehrot a hlavne poslouchej miminko. Ono si samo řekne.
@Mysulatko budím aby věděl, že je den a aby byl večer víc unavenej..
@Evis 84 to zní logicky:)
malý se mi dožadoval prsa co hodinu a někdy hodinu a půl, pil mi tak max 7 minut, ale on mě bradavku málem vcucl, jak sál. a kojila sem z jednoho a pak druhé kojení z druhého a když jdeště neměl dost, tak i s druhého naráz, já to neřešila, jednou z jednoho podruhé chtěl obě. a kojím pořád i v jeho 17 měs
@ivulisek uf, tak to je dřina teda..
asi neporadim, mala si rika o jidlo sama,ale delsi pauzu nez 4 hodky si jeste nedala, kojim z jednoho prsa, kdyz jsem ji chtela doprat z obou, tak si vezme a pak se poblije ona je jedlik, kojeni ji trva tak max 10 minut, kojeni zobou prsou si schovavam az bude vetsi
Mě doktorka říkala že přes den nejdříve po 2 hodinách, nejdéle po 4. A musela jsem zezačátku budit, male občas spal dýl a jak byl malej, tak by to nedohnal. A v noci jsem ho také nechávala až si řekne.
Budila jsem přes den tak aby jedla každé 3 hodiny, v noci jsem nebudila naopak vůbec. U prsa jsem nechávala jen 10 minut! A to jsem kojila jen z jednoho prsa a malá přispívala 360gramů týdně. Prostě jsem měla strašně moc mlíka a Baruška nevěděla kdy má dost a pak strašně blinkala. Jinak kojení z jednoho prsa jsem zavedla už v porodnici, třetí den po porodu a vydržela to do 9 měsíců, když už jsem kojila jen ráno a večer tak jsem kojila z obou prsů aby mi nepraskli:))
Já budila jen párkrát, ale kvůli tomu, že jsem je měla hodně mléka a bála jsem se zánětu a nechtělo se mi odsávat. Jinak se budil na jídlo sám, zezačátku po třech hodinách. Nechávala jsem, jak dlouho chtěl, když jsem viděla, že spí, tak jsem mu ho vzala. Jenže to se probudil a řval. Pak jsem najela na dudlík. Já kojím víceméně celou dobu z obou, nakojím z jednoho a nabídnu i druhé. Někdy si dá a někdy ne. V porodnici z obou, aby se to dobře rozjelo, doma taky pak z obou, ale to jsem pak zjistila, že řve z přejedení. Tak jsem kojila z jednoho a když přišli krize, tak zase z obou.
Já přes den budla po třech hodinách a v noci jsem nechávala spát. On se teda víceméně budil, ale chtěla jsem udržet režim a tak za týden už jel podle mého režimu. V noci se teda budíval po třech hodinách sám a pak postupně prodlužoval intervaly a to jsem nikdy nebudila jsem byla ráda spíš :) A přes den aby věděl že není noc a je to jinak to měl po těch třech hodinách. Kojila jsem z obou prsů. Nejdřív jedno a pak druhé při jednom kojení. nechávala jsem u jednoho cca 7 minut
já na kojení budila,ale jen proto, že by mi jinak praskly prsa a taky aby si přes den zvykla, že je den a spala v noci. V noci jí nebudim, to jsem ráda že spí. Jinak já ze začátku kojila z jednoho,ale po zánětu prsu kojim ze dvou
Já přes den ze začátku budila ted už se budí sám cca po 3 hodinách. V noci když spí tak se budí dvakrát za noc, když nespí kojím zas cca co tři hodky. Ted už kojím jen z jednoho asi 20 min.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
6 hlasů

56 %
40 hlasů

17 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 72 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40