banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

kdy říct dceři o sourozenci?? - diskuze

17 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Ahojky,nemáte někdo zkušenost??-přítel má dceru z předchozího vztahu-bude jí 5let a my si ji bráváme na víkendy a na prázdniny-prostě je u nás co to jde.Mám ji moc ráda i přes ty všechny pekla co si s ní zažiju-je hoodně romazlená a s prominutím vyčuraná a zvyklá že se všechno točí jen kolem ní.Já jsem nyní v 16t a hodně se těším na svoje vlastní miminko.No a jak mě tak začíná růst bříško tak čímdál víc přemýšlím, kdy malé říct, že bude sourozenec???Je dost bystrá a všímavá a už se zarážela nad tím poč táta koupil malinkou autosedačku, když ona se do ní přece nevleze a věřím tomu, že si i brzo všimne, že mám panděro.Poznala i na kočce, že má velký břicho a bude mít koťataJenže vzhledem k její povaze mám trochu obavu jak to všechno bude.Mám dost práce sama se sebou-první miminko a tohle mě leží v hlavě.Na chlapa v tom moc nespolíhám-mám pocit že to tak neprožívá a říká si že to nějak dopadne...
jestli je tak sebestředná nebude to lehký,ale zase bude lepší jí to říci hned,aby měla čas se s tím vyrovnat do porodu.A taky ty,aby jsi měla tak nějak čas,protože s přibývajícím bříškem budeš mít fakt už čas jen na sebe a miminko.
taky bych byla pro se společně těšit. O tom jestli bude nebo nebude naštvaná bych nepřemýšlela,je nejvyšší čas na to jí začít učit,že ne všechno se točí kolem ní. Objala bych jí na klíně a pošeptala tajemství,že ještě kromě ní,budeme milovat malého drobečka a ona bude velká pomocnice a sestra. Taky bych to zároveň oznámila její mamince. Aby to pak nebyl šok a holčička neměla dva různé pohledy na jednu věc
@lucie73 Děkuji za všechny rady:-)hned mám trochu jistotu.Malé to určitě řeknu hned jak k nám přijede:-)Přemýšlím ale o tom že by to měla vědět její maminka-to rozhodně měla ale já asi nebudu ta vhodná osoba co by jí to měla říct.Ona se mnou bohužel nechce komunikovat-ani mě nepozdraví i když jsem s přítelem začala chodit až dlouho po tom co se rozešli,takže tomu dost nerozumím..Já proti ní nic nemám.Asi by jí to měl říct přítel,i když podle toho co mě říkal tak jejich komunikace taky není zrovna nejlepší:-( takže jsem zvědavá jak to bude a jak bude reagovat.
@krisstyna Kristýnko,nějak nemohu pochopit,proč by o mimi měla vědět bývalá přítelkyně.Myslím,že jí do toho nic není.Dceři bych to řekla,bude to její nevlastní sourozenec.
@tygřímáma Aničko,mám kamarádku co má s bývalým manželem holčičku. Ta jezdí k tatínkovi a jednou přijela s tím že taťka s tetou čekají mimi. Vím že i když už o svého ex nestojí,je s ním v kontaktu jen přes dceru do telefonu,přišlo jí slušné,kdyby jí to byl býval řekl(prostě se pochlubil )že bude mít jejich společná dcera sourozence. Taky myslím že na tom nic není,hlavně když mají celkem dobré vztahy.
@Honafa No a to je právě ono-něco takovýho čekám,protože když se to děje i v dobrých vztazích tak když ten vztah tak v pohodě není tak to bude zajímavý..Ale nechápu proč to tak je, když přitom ona byla ta kdo vzah ukončil-našla si někoho jinýho a prostě odešla..Nevím je to dost zapeklitý..
@lucie73 Mám spoustu kamarádek co jejich EX má novou přítelkyni a časem i nové miminko a i když maji dobré vztahy,tak to je vždycky vytočí a naštve.Prostě asi žárlí a často ty nové děti pomlouvají.Tatínek pak nemá peníze na ty starší děti atd.Je to vždycky blbá situace,co si budem povídat.
@lucie73 Lucko,souhlasím.Záleží na korektnosti vztahů.
@tygřímáma To je vlastně pravda.My taky nějak neřešíme co ona dělá nebo nedělá..Stejně se to dozví od malé ale to už je jedno..Díky moc za rady holky:-)Čekám svoje první miminko a jsem ze všeho jak se patří vykulená
@lucie73 taky bych ji pomalu na to připravovala..děti jsou nevyspitatelné a kdo ví jak by se zachovala když má takovou povahu..prostě mluvit o mimi ,zeptat se ji jak by se ji líbilo mít bratříčka nebo sestřičku..prostě na ní pomalu...
Rady jsou to pěkné-ale jestli je taková jak píšeš.Tak první co udělá,že tě kopne do břicha.Podle mě neoznamovat oficiálně,ale přirozeně se o miminku bavit,tak jak se bavíte,když tam není.A ona se zapojí.Prostě nedělat z toho vědu.Děti dokážou být dost žárlivé.
@Honafa přece ji nebude kopat do břicha 5 leté dítě - to by byl tedy pěkně nevychovaný spratek, myslím, že malé holčičky mají mímínka docela rády

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

20 %
4 hlasy

80 %
16 hlasů

0 %
0 hlasů

Celkem hlasovalo 20 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40