Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rizikové těhotenství - diskuze

Příspěvek z diskuzí: Kdo právě otěhotněl? (strana 66).

 • Rizikové těhotenství
  Ahoj, jsem ve 12. tt a doktor mě chce poslat na rizikové těhotenství. Ráda bych se proto zeptala, jak je to s výpočtem nemocenské pro tento rok. Na http://ideaclub.cz/media/jak-se-vyplaci-a-pocita-nemocenska jsem se dočetla, že by to mělo být 60 % průměrného hodinového hrubého výdělku, kterého jste dosáhli za poslední čtvrtletí. A hlavně jsem se tam dočetla, že novinkou je letos, že od 31. dne pracovní neschopnosti se nemocenské dávky zvyšují z 60% na 66% z vyměřovacího základu. Dále od 61. dne nemocenské dokonce na 72 % z vyměřovacího základu. Je to pravda? To by bylo opravdu fajn, jelikož mě děsila výše náhrady, abychom to s manželem nějak utáhli.
  AlcaDvorackova   | 22.08.2018 12:13:46 | Reakcí: 1, poslední: 06.09.2018 11:27:01
  Reagovat | Skrýt reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Rizikové těhotenství
   V prvních 14 kalendářních dnech pracovní neschopnosti Ti platí zaměstnavatel náhradu mzdy za pracovní dny (kromě prvních 3 dní karenční doby). A máš pravdu, je to v základu 60% průměrného hodinového hrubého výdělku, který je spočítaný za předchozí čtvrtletí. Jen se ten hodinový základ od určité výše redukuje, takže ve výsledku to může být méně než 60%. Od 15. dne Ti bude platit sociálka nemocenské dávky za každý kalendářní den a tam jsou ta procenta tak, jak píšeš. Tento vyměřovací základ se počítá z předchozích 12 měsíců. A zase se tam redukuje, takže můžeš dostat méně než uvedená procenta. Čím je vyšší příjem, tak se redukuje více. Detailně je to v článku na tom odkazu, co jsi psala. Je sice potěšující, že ta procenta zvedli, ale se značným poklesem příjmu je stejně potřeba počítat.
   stankag   | 06.09.2018 11:27:01
   Reagovat | URL příspěvku

Téma: Kdo právě otěhotněl? (strana 66)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce